Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Tagan 580w_u22_2force Series Vs 580w_u15_easycon Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się, który zasilacz wybrać

 

Tagan 580W - U22 2Force Series

 

czy

 

Tagan 580W - U15 Easycon Serie

 

tak aby w przyszłości wytrzymał nowe karty graficzne w stylu 2xG80SLI, lub współcześnie patrząc 2x7900GTX.

 

Dodam, że nie może kosztować więcej niż 500zł i musi być cichy.

 

Poczytałem o tych dwóch zasilaczach zarówno dokumentację techniczną jak i posty i nie mogę się zdecydować, który jest lepszy.

 

Bajery w stylu odpinane kable nie za bardzo mnie podniecają, wolę raczej stabilną i wysoką moc.

 

Mam obudowę BigTower Chiefteca.

 

Proszę o poradę i ewentualne techniczne uzasadnienie dlaczego ten a nie inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan ma 2x 20A na +12v Seasonic ma 16 i 17A :)

Ale także polecę tego SeaSonica, sam posiadałem zasilacz tej firmy (coprawda nie o takiej mocy, poczciwiec 300w z budy Vobisa) i było cicho i stabilnie, żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dumam od pewnego czasu nad zasilaczem i w zasadzie byłem zdecydowany doradzić znajomemu Tagana 530W/580W. Dużo dobrego piszecie o Seasonicach. Nie brałem dotąd Seasonica pod uwagę ponieważ na jego tabliczce znamionowej nie znalazłem informacji czy podaje napięcie -5V, które jest ponoć wymagane do poprawnej pracy płyty MSI K8N SLI Diamond Plus (taka informacja znajduje się na polskiej stronie producenta).

Z kolei w Komputroniku, w specyfikacji S12 500 jest informacja że dla -5V zasilacz ma wydajność prądową 2A.

 

Czy wie ktoś jak z tym jest na prawdę i jak interpretować napięcie +5Vsb?

 

Poza tym, jest gdzieś wątek o problemach przy współpracy Seasonic i DFI. Jak wygląda w Seasonicach sprawa filtracji napięcia? Załóżmy, że ktoś nie ma zbyt pięknej sinusoidy w gniazdku, co wtedy? Objawy opisane przy sprawie DFI jakby pokrywają się z tym z czym borykał się inny znajomy, a jego problemy ustąpiły po wymianie zasilacza na inny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...