Skocz do zawartości
drednot

Bzdurna Dopłata

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko, właśnie składam komputer do firmy w jednym z gdańskich sklepów... i zeby miec taniej oprogramowanie, skladam go jako zestaw, a nie części. Wszysko bylo by wporzadku, gdyby nie to, ze doliczyli mi 40zl pod tytulem "Dopłata do obudowy ATX 400W" co zobaczylem dopiero w domu. Napisałem im maila, zeby to wywalili z listy i w odpowiedzi dostałem to:

 

"Komputery które składamy muszą posiadać normę CE dlatego w obudowie

którą Pan sobie wybierze musimy wymienić zasilacz na inny 400 Wat

który spełnia wszystkie restrykcyjne normy i obostrzenia. Za to

wymianę doliczmy do zestawu 40 zł."

 

Obudowa to Supercase 350W KLIK Co teraz zrobic? Wiadomo, ze licze sie z każdym groszem a 40zł... Wydaje mi sie, ze w tej obudowie zasilacz spelnia normę CE (wszystko teraz spełnia ta normę) wiec o co im chodzi? jaki zasilacz wsadza? Wartość oryginalnego to pewnie około 30zł, to oznacza, ze moge sie spodziewac zasilki za 70zl?

 

z góry dzieki za pomoc, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki sprzet siedzi w srodku?

 

celeron 2.5 lga775 box

mobo asrock (+vga zintegowana)

ram 2x256 pc400 cl2,5

cdzłom

hdd 80gb ata133

siecówka asus wireless

 

napisałem jeszcze maila co to bedzie za zaslilacz. Jeżeli taki za okolo 70zl to w sumie niech im bedzie, obciazenie niezbyt spore, zreszta to komputer do biura wiec katowany nie bedzie.... imho 350W styknie spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w tej obudowie - oryginalny to najczesciej ab - czyli smiec totalny. Nie spełnia on norm CE. Jesli na FV nie bedzie wypisanych podzespołów tylko jedna pozycja - ZESTAW. Wtedy osoba składajaca (w tym wypadku sklep) ma sie zatroszczyc by te normy CAŁOSĆ spełniała - czyli CE.

Jesli bylyby klapki - wtedy w domysle ty zlozysz ten komputer i to do twoich obowiazków bedzie nalezalo zapewnienie zgodnosci CE dla calego sprzetu.

Niestety takie bzdury występują pop wejsciu polski do UE.

To jak sie zachowal sklep - jest naturalne i zgodne z prawem.

Jesli nie spelnią normy CE i cokolwiek sie stanie z kompem - inspekcja moze im przywlic wielkie kary pieniezne.

 

Pozatym mylną teza jest jakoby komputer poskłądany z 100% towarów CE - sam posiadał CE. Prawda jest taka ze musi przejsc wiele bardzo drogicz testów, by to posiadał.

Sprawdz kompy optimusa, ntt ,komputronika - oni mają pare zestawów - dlatego ze za kazdy zestaw muszą wpisać nową procedurę ce a to kosztuje jak pamietam chyba ok 8000 zł. sztuka.

 

Małych firm na to nie stac i w polsce przymyka sie oczy uwazając ze jak cos jest w 100% z CE zlozone - to jest ok.. ale na zachodzie by to nie przeszło.

 

DOPŁAC to pare zł.. te zasilacze oryginale z tych obodów sa do ****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, rozumiem. jedno o co bede zabiegał to uczciwość sprzedawcy. Jak można wpisać do listy "Zasilacz 400W" i skasować za to 40zł? dobrze, ze nie chcieli mi jeszcze dorzucić 2GB ramu :D jesli watrosc nowej zasilki to 40zl to poprosze o starą. Natomiast jesli to bedzie 70zl to wporządku. Dlaczego nie mogą napisać tego w stylu "zamiana oryginalnego zasilacza na zgodny z normą CE, 400W Chieftec o wartości 75zł" ? (wymyślone dane ;) ). Byłoby jasno i czytelnie. Nie raz probowano mnie oszukać podczas zakupu sprzetu dlatego jestem troche przeczulony.

 

pozdro :)

 

 

 

ps. Galago De Codi, własnie zajrzałem do kompa mojej laski, ona ma obudowe Codegen ze standardowym 300W zasilaczem tej firmy... i co? Jest norma CE. Kit jakiś z tą zamianą zasiłki.

 

wiem, ze standardowe zasiłki to shit. ale to bedzie komputer biurowy, po cholere 400W? skoro je produkują i wsadzają w budy tzn. ze wystarczą.

Edytowane przez drednot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz strony firm o których pisalem - oni od codeshita wogole odchodzą - wlasciwie juz nie sprzedają tych obudów.

 

Co do uczciwości, to czasem w firmach pod taką pozycją kryje sie inny towar. Robią tak pracownicy. Wpisują np. myszkę pod kod zasilacza czy takiej dziwnej dopłaty, wyrównują do kwaoty jaka byla ustalona z klientem, a szefowi mówia ze to był gratis dla klienta. Oczywiscie klient nigdy nie dostanie tego gratisu.

W tym wypadku nie jest to oszukiwanie klienta a pracodawcy. Jest to nagminna metoda oszukiwania przez pracowników w sklepach komputerowych.

 

Co do tych 400 wat.. jesli bedzie to zasilacz AB 400.. to moze byc ciagle za mały.. te swinstwa wogole mocy nie mają.

 

U nas w sklepie kupilbys zasilacz odzielnie i obudowe odzielnie - ale nie sa to juz wtedy nizsze półki.. obudowa sama tylko firmowa - ok 140zł i do tego drugie tyle zasilacz.. np chieftec 350w z 12cm wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... mam spore doswiadczenie jesli chodzi o komputery i orientuję sie w zasilaczach. W domu mam ModeCom 350W 2.0 PFC, kosztował koło stówki ale juz nie pamietam... nie wazne. Zasilacz ciagnie semprona 1,6@2,1GHz (s754) 2x512 ramu pc400@450MHz, gf 6600gt (tez @) i pompkę Laing od W/C nie wspominając już o 2 dyskach.

W kompie z Codegenem siedzi sempron 1.6, abit nf7s radek 9600 itd i tez sobie swietnie radzi.

Więc po kiego grzyba narzucają mi odgórnie dodatkowy wydatek? Naszczescie komputer składam do kancelarii prawniczej, wiec mam darmowe konsultacje prawne :) A maila z odpowiedzia na pytanie o typ nowego zasilacza nie dostałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmusza sie klienta bo w UE jesteśy.

urzednicy od norm iso i CE wiedzą lepiej niz my informatycy

i uwazają ze pfc musi byc..

Zauwazcie ze przez pfc - w wielu firmach zaczeli sie problemy z upsami które maja schodkową sinusoide.. i tyle o tym..

Zasilacze jak sie paliły tak sie palą.. ale maja teraz nalepke CE .. LOL..

Ale co zrobicie na głupote urzednika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mowisz o firmie Gral :)

Wsadza ci na 99% 400wat DEER, ten zasilacz napiec nie trzyma.

W biosie juz ma odchyly, bez obciazenia :)

 

dokładnie :lol: ostatni raz tam kupuje (szkoda, bo mam najblizej z uczelni, a w Jesie to takie młoty pracują, ze hej)

Mowisz, ze wsadzą mi to? nawet nie mają tego w ofercie... jak juz każa wymieniac to chociaż zapytali by sie co chce. mogli by liczyc w/g algorytmu: cena nowego-cena starego=dopłata. ale te lapsy mają w du.. klienta jak widać.

Komp mial byc na dzisiaj (zamowiony w czwartek). Dzwonie... i co? Nie ma na dzisiaj i bedzie MOZE w poniedziałek! O nie... jak w poniedzialek do 15 nie dostane smsa to tam wpadne. Kazali mi wpłacic zaliczke 100zł... zebym przyszedl po sprzet, ale to zeby oni sie wywiazywali z umowy to juz lacha...

Wracając do zasilaczy... Zamiast tego DEERa za 75zl mogli by wsadzic lepszego ModeComa tez za 75...

Edytowane przez drednot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drednot popros tych ludzi o certyfikak CE i o wyniki badan :) zaloze sie ze nawet nie oddali komutera do badan w laboratorium certyfikacyjnym badajacym zestaw. a certyfikat ktory dostaniesz to lipa :) dodatkowo podejzewam ze komputer ten nie przeszedlby polowy testow ktorym poddawany jest sprzet w laboratorium. tak wiec moge z czystym sumieniem powiedziec ze naciagneli cie perfidnie na dodatkowa kase.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wyczajcie to:

obudowa Codegen 6013L 300W , przykładowy zestaw i co? dopłata:

Dołączona grafika

 

 

 

(sorki za kreche, ale wczoraj troche ostro poimprezowalem ;) )

 

 

 

a teraz fotka obudowy:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

jak widac (troche slabo), zasilacz ma norme CE. to jednak nie przeszkadza w pobieraniu dodatkowej opłaty... Wnioski mozna sobie wyciagnac samemu. pozdro

 

 

 

ps. wiekszosc codegenow ma CE

Edytowane przez drednot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...