Skocz do zawartości
gregor_bs

Gigabyte K8nsc Czemu Takie Małe Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam konfig sprzętowy jaki jak w opisie. Powiedzcie mi czemu mam takie małe oc podnosze fsb z 200 na 250 i pokazuje mi 1.8@2.25. Jak dam np 251 to zaraz zwis. Jak ja czytam ze tu inni wyciagają z tym prockiem i płytą po 2.7 to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Co tu mam zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam konfig sprzętowy jaki jak w opisie. Powiedzcie mi czemu mam takie małe oc podnosze fsb z 200 na 250 i pokazuje mi 1.8@2.25. Jak dam np 251 to zaraz zwis. Jak ja czytam ze tu inni wyciagają z tym prockiem i płytą po 2.7 to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Co tu mam zmienić?

opisz dokładnie jakie opcje w biosie przestawiałeś, bo jeżeli tylki przestawiałeś HTT z 200 na 250 MHz, to powodem małego OC jest użytkownik, a nie sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak sprawa nr:

1)Teraz mam ustawione tak jak na zdjęciach (manual i tylko cpu clock 250) i odczyt /zapis na aidzie wygląda tak

3703/1234

2)Jak miałem pozmieniane timingi na jakies 2,5-3-3-5 to w najlepszym przypadku miałem 3409/1189

 

Próbowałem różnych kombinacji z timingami - ustawiałam jak najmniej potem jak był zwis to podnosiłem, i tak z kazdą kolejną pozycją za kazdym razem testując na aidzie

A z tym clokiem to 250~253 max , nei wiem jak z innym ratio.

Czego to moze byc wina? Jedynie zasilacz i karta do d.. jest ale czy to moze az tak blokować?

post-135902-1143379010_thumb.jpg

post-135902-1143379124_thumb.jpg

post-135902-1143379140_thumb.jpg

post-135902-1143379156_thumb.jpg

Edytowane przez gregor_bs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień lepjej mobo na Epoxa 9NPA Ultra

Wiesz takich "genjuszy" to lepiej nie słuchaj - nie odpowiadaja na temat a wszedzie sie wtracaja.

 

Rozwiazanie: widac je na pierwszym zdjeciu : pamieci nie wyrabiaja ustawione sa na 250MHz(500) podkrecajac ht zwieksza sie jednoczesnie taktowanie pamieci.

 

Przestaw DDR Clock /Timing Mode na manual i zmiejsz dzielnik pamieci z 2/2 na np, 1.66/2 lub 1.5/2 - dzieki tamu bedziesz mogl zwiekszyc jeszce wyzej CPU Clock

 

Pamietaj ze z wyzszym taktowaniem prawdopodobnie bedziesz musial zwiekszyc napiecie na procesorze i pamieciach

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na stronkę www.egielda.com.pl tam poszukaj artykułu o podkręcaniu sempronów, znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Tak jak Cloperflake napisał, zmniejszenie dzielnika pamięci powinno pomoć, bo ramki na 500Mhz wymiękają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz takich "genjuszy" to lepiej nie słuchaj - nie odpowiadaja na temat a wszedzie sie wtracaja.

 

Rozwiazanie: widac je na pierwszym zdjeciu : pamieci nie wyrabiaja ustawione sa na 250MHz(500) podkrecajac ht zwieksza sie jednoczesnie taktowanie pamieci.

 

Przestaw DDR Clock /Timing Mode na manual i zmiejsz dzielnik pamieci z 2/2 na np, 1.66/2 lub 1.5/2 - dzieki tamu bedziesz mogl zwiekszyc jeszce wyzej CPU Clock

 

Pamietaj ze z wyzszym taktowaniem prawdopodobnie bedziesz musial zwiekszyc napiecie na procesorze i pamieciach

I własnie takich odpowedzi sie spodziewałem. Zaraz bede próbował :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake- no niestety, ale płyty tzw. gigaszita nie są zbyt dobre do OC i lepiej popracuj nad ortografią

Mój gigaszit wyrabiał na 275 przy HT*3. Na Ht*2 pewnie by wyrobił z 300. Lepiej jak masz dawać takie porady to się nie odzywaj <_<. W ten sposób ludzie dający rady jak ty pokazują jakie te forum jest "świetne" i pełne "speców".

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gigaszit wyrabiał na 275 przy HT*3. Na Ht*2 pewnie by wyrobił z 300. Lepiej jak masz dawać takie porady to się nie odzywaj <_<. W ten sposób ludzie dający rady jak ty pokazują jakie te forum jest "świetne" i pełne "speców".

 

Zmniejszyłem te ratio na chyba 2/1.66 pokazało ddr speed = 456(czy cos takiego). Podniosłem htt o 10 czyli 260. Zwis za zwisem zaraz na starcie. Podniosłem napiecie z 1400 na 1450.Troche lepiej winda weszła na 5 sek.

Dałem na 1500, na razie działa. Ile moge max napiecie wywalić? W ogóle cos tu jeszcze moge zrobic?

post-135902-1143398204_thumb.jpg

Edytowane przez gregor_bs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popiół- chłopcze czego ty sie tak denerwujesz?? A co ty zakażesz mi mówić. To była moja porada, jeżeli gregor bs ma kase to może z niej skorzystać i zakupić tą płyte, jeżeli niechce to nie, ale Ty nie zakażesz mi się odzywać i Ty pokazujesz na forum chamstwo.

 

gregor bs- bezpieczna granica to 1,6V.

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake- no niestety, ale płyty tzw. gigaszita nie są zbyt dobre do OC i lepiej popracuj nad ortografią

No to ciekawe, bo wg wiekszosci gigabyte to jedne z lepszych plytek do oc na 754....Ale tak to jest jak sie dysponuje wiedzą z komputer swiata.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg- jak widać na zdjęciu to gregor bs ma s.939. I kto tu dysponuje wiedzą z komputer świata?? LOL

Panowie, panowie spokojnie.....Musiałem zmniejszyć te cpu clock bo na stress primie sie wywalał na 1 sek. Chyba nawet te moje 250 co dawało e efekcie 2250 było nie stabilne zjechałem na 2160 --> primie idzie 6 min i jest OK? No chyba ze za małe napiecie dawałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"leborg- jak widać na zdjęciu to gregor bs ma s.939. I kto tu dysponuje wiedzą z komputer świata?? LOL" - dokładnie "lol". Płyty Gigabyte sa bardzo dobrymi płytami, co w połaczeniu z umiejetnosciami użytkownika(szczególnie s.754)daje ogrmone rezultaty w O/C. s939 raczej duzo się nie rózni, moze to proc ?:-)

Edytowane przez RadekCzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg- jak widać na zdjęciu to gregor bs ma s.939. I kto tu dysponuje wiedzą z komputer świata?? LOL

O co ci chodzi? :blink: Napisałes ze gigabajty są do kitu, a ja że nie są...i wyskakujesz mi z s939...Zastanow sie nad sobą i wróc po przemysleniach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ortografia o co chodzi ? :blink: - faktycznie nie uzywam polskich znakow ale wiale osob tak robi , a słowo "genjusz" napisałem w cudzyslowie.

 

Widocznie masz niezbyt dobre pamieci a pewnie procek nie nalezy do najlepszych, dzielnik pamieci ustawiaj tak aby zawsze pokazywalo wartosc w okolicy 400 (jak trzeba ustaw 2/1.33 ) zwieksz napieni na 1.55 V i wtedy podkrecaj procesor. Trzeba takze wspomniec o zasilaczu czy on daje sobie rade.

 

Gigabyte to nie jest DFI ale swoj potencjał posiada - popatrzcie na moja sygnaturke od 9 miesiecy dziala na takich ustawieniach non stop (na DFI wyniki lepsze o 4 %)

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam identyczną płytkę i proca i narazie mam tyle. Sam troche boje sie mieszac, ale chyba zobacze co zdziałam.

 

Pozdro

Becel jaką masz revizje procka(sprawdzisz to cpu-z)? Ja mam E6 i podobno to straszna kupa do oc i jeszcze w połączeniu z k8nsc. Posprawdzaj sobie primem czy ci to stabilnie chodzi, bo mi tez raz pokazało (zdjecie gdzies tam wyzej) 2341, ale sypał błędami na odległość zwisy, blue screeny itp.

 

Napisz jaką masz reszte kompa, bo jesli bedziemy miec konfig podobny tzn ze ja mam cos do d..

Edytowane przez gregor_bs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no wiec tak revision mam DH-E3. Daj jakiś załącznik do tego prima, bo nie łapię jeszcze, o co chodzi i co to za program. Jak na moje oko to z normalnego użytkowania kompa to nie mam żadnych problemów, działa w 100% dobrze chyba, ze cos pod spodem się dzieje, ale tego nie wiem.

 

Co do kompa to mam takie cos

 

Athlon 64 3000+

Gigabyte K8NSC

2x512 twinmos

Ati radon X800

Lg Cd-rw

Lg dvd-rv 7163b

120gb sata segate

Audigy 2 ZS

Mode com 420W

Chipset grafa i CPU chłodzone wodą

 

Pozdro

Edytowane przez Becel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no wiec tak revision mam DH-E3. Daj jakiś załącznik do tego prima, bo nie łapię jeszcze, o co chodzi i co to za program. Jak na moje oko to z normalnego użytkowania kompa to nie mam żadnych problemów, działa w 100% dobrze chyba, ze cos pod spodem się dzieje, ale tego nie wiem.

 

Co do kompa to mam takie cos

 

Athlon 64 3000+

Gigabyte K8NSC

2x512 twinmos

Ati radon X800

Lg Cd-rw

Lg dvd-rv 7163b

120gb sata segate

Audigy 2 ZS

Mode com 420W

Chipset grafa i CPU chłodzone wodą

 

Pozdro

to widze ze sprzet masz calkiem porzadny. Co do tej revizji to sie nie myliłem masz E3 dlatego powinienes go smignac spokojnie do 2.7. Pirmie sciągniesz stąd, włącz sobie kompa tak na 2 godzinki z tym programem, jak nic nei zacznie piskac ano pokazywac na czerowno to lux.

http://sp2004.fre3.com/sp2004exe_050330.cab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Becel jaką masz revizje procka(sprawdzisz to cpu-z)? Ja mam E6 i podobno to straszna kupa do oc i jeszcze w połączeniu z k8nsc. Posprawdzaj sobie primem czy ci to stabilnie chodzi, bo mi tez raz pokazało (zdjecie gdzies tam wyzej) 2341, ale sypał błędami na odległość zwisy, blue screeny itp.

 

Napisz jaką masz reszte kompa, bo jesli bedziemy miec konfig podobny tzn ze ja mam cos do d..

Nie taka kupa - napewno zmieniałeś dzielniki w dół dla pamięci i obniżałeś HT bo to takie podejrzanie z tym małym OC :-/ Ja na swojej płycie miałem max htt 275 przy ht*3. Dalej płyta nie wyrabiała. A mój procek to też E6, ale 21 tydzień :D kombinuj kombinuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat już troche czasu nie był ruszany ale mam pytanko.

Czy istnieje bios żeby można było dać większe napięcie na ram?

Bo aktualnie można tylko 2.8V :( ,a to troche mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...