Jump to content

Cloperflake

Stały użytkownik
 • Content Count

  645
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About Cloperflake

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • GG
  3424000

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Czestochowa
 1. Źle nie, jak na Afrykę to jest całkiem znośnie w innych krajach z głodu możesz umrzeć w Libii będzie to trudne. Wpływy do budżetu z ropy i gazu stanowią do 50% PKB więc Trypolis może szaleć. Problem jest w tym że zyski są rozdzielane w bardzo nierównomierny sposób, powszechna korupcja, kumoterstwo brak przejrzystych praw, urzędnik w dwóch identycznych sytuacjach może podjąć różnorakie decyzję i nic mu się nie stanie. Po drugie policja polityczna która związana jest ściśle z klanami z zachodu kraju, tępi tych ze wschodu. Dokładniej Ci ze wschodu mają kłopoty z dojściem do "koryta". Nachalne promowanie idei zielonej książeczki, jakakolwiek krytyka tego bełkotu może skończyć się nieciekawie. Jednostki siłowe to ponoć 400000 ludzi. 20% ludności to rolnicy, zgodnie z prawem ziemia z której żyją nie należy do nich socjalizm islamski. Wielodzietne rodziny potrafią mieszkać w lepiankach (a teoretycznie bezrobotna rodzina z 3 dzieci powinna wyciagnać od państwa 6500$ na miesiąc) . Mieszkania a dokładniej ich brak to poważny problem, posiadanie dwóch na 1 rodzinę to przestępstwo, tak samo jak w przypadku rolników ziemia na której mieszkasz tez należy do państwa. Na koniec 40 lat jednego u władzy może zmęczyć każdego. Pewnie gdyby zrezygnował a polityka wewnętrzna pozostałaby bez zmian wojna domowa by nie wybuchła.
 2. A ja właśnie jestem po rozmowie z osoba która jeszcze 4 miesiące temu mieszkała w Libii i niestety z większością powyższej wyliczanki nie może sie zgodzić 1. Od 2009 roku rząd centralny gwałtownie obniża świadczenia socjalne było to powodem wielu buntów, w niektórych przypadkach policja i wojsko strzelało do ludzi, w 2010 roku w jednym z miast zabito naraz 17 osób 2. Przywileje zależa od tego gdzie pracujesz jeśli jesteś urzędnikiem lub policjantem faktycznie masz dobrze, jeśli jesteś poza libijską budżetówka większości nie zobaczysz 3. Dotacja dla nowożeńców 64k $ to bzdura, potwierdzone od nowożeńców. Co najwyżej dostaniesz mieszkanie o takiej wartości (jak masz z 5 dzieci). A liczba mieszkań bardzo ograniczona i czy dostaniesz zależy od urzędnika a to może trwać i trwać. 4. oczywiście czynsze są, zabronione są czynsze dla osób prywatnych na państwo płacisz, dla najbiedniejszych dopłata 5. ludzie płacą za energię elektryczną dla najbiedniejszych dopłata 6. Służba zdrowia jest tragiczna, szpitale tak jak u nas za PRLu, wyjątek stolica i największe miasta 7. a apteki są puste coś fajnego teoretycznie bezpłatne leki których nie ma, bez własnych leków jest cieżko a posiadanie ich zbyt dużej liczby to przestępstwo czyli za podrabianie czapa całkiem możliwa 8. 4. Wysokie podatki zabronione a to już żart przy dochodzie powyżej 250000 dinarów może stracić nawet 90%, chociaż z drugiej strony VATu nie mają, normalny podatek to 40% plus 3% podatku "rewolucyjnego" na Dżamahirijje, czyli prawie jak u nas Reszta 1. 1000$ dotacji na osobę ale jak to jest liczone, jeśli dostają gotówkę to bzdura jeśli np dotacje dla uczących się dzieci i młodzieży to prawda a i w tym tysiącu pewnie liczony jest zasiłek dla bezrobotnych, dotacja na mieszkanie, elektryczność :) 2 Dotacja dla firm nie 20K tylko ok 40k dolarów a dokładniej 50000 dinarów, wiadomo o programie rządowym z budżetem ok 2,5 miliarda $ na rozwój przedsiębiorczości. Tylko coś im to nie wychodzi bezrobocie wsród młodych dobija już do 50%.. Po drugie założenie prywatnej firmy nie należy do najłatwiejszych straszna biurokracja. Dostęp do pożyczek też utrudniony 4 banki państwowe mają ponad 90% rynku 3 Płaca pielęgniarki z Europy wschodniej do 2000$, miejscowej 200 dinarów według obecnego kursu to ok 250$ 4 Co potwierdzone zasiłki faktycznie są spore tylko ile dokładnie wynoszą nikt nie wie, brak oficjalnych danych. Niektórzy dostają grosze a niektórzy i wyciągają do 1000 dinarów (średnia pensja x4) wszystko zależy od urzędnika 5 Edukacja bezpłatna w kraju jak i zagranicą tylko aby pojechać na staż to zależy od urzędnika czytaj po polsku: a koperta gruba? 6 Alkohol faktycznie cienko swego czasu spiliśmy miejscowych i mieli kłopoty, podarunek w postaci kilku butelek wódki dla odpowiednich władz i okazało się że problemu nie było Teksty o raju w Libii bardzo mi przypominają słodzenie o cudownym życiu w ZSRR, na papierze faktycznie wszystko było idealnie niestety praktyka mówiła co innego.
 3. Racja gdyby nie Kadafi to by nie odkryto ropy naftowej a każdy Libijczyk byłby złomiarzem W 2006 roku przez 17 dni mieszkałem w Trypolisie i co zauważyłem, skoro każdy dostaje pieniądze za nic to skąd kurna tyle żebraków na skrzyżowaniach, pierwsze co mi NAKAZANO to jazda z obowiązkowo zamkniętymi szybami. Zatrzymasz się na światłach i tłum biedoty od razu startuje do Ciebie. Druga sprawa wyjeżdżanie na dłuższe trasy tylko w konwojach i miejscowy jako kierowca, Polacy nie rozpoznają czy blokada na drodze to sprawka policji czy bandytów, dużej różnicy zresztą nie ma tylko policja brała mniej i była o wiele uprzejmiejsza. Mieszkania skoro rozdają to skąd u miejscowych taki żal ze muszą mieszkać z rodziną. Ciekawostka u nas PiS obiecywał 3 miliony domów, Kadafi był większym realista zapowiedział 240 tys. (5lat) niestety bez łapówki i znajomości bardzo trudno otrzymać a pula niewielka średnio 45 tys na rok. I na końcu piękny bełkot o CIA i Mosadzie, chociaż w Libii najwięcej udzielali się Francuzi i Włosi. Tak trudno zrozumieć że to słodzenie o rozdawnictwie to w większości bzdury i ludzie którzy nie załapali się na darmowe są wściekli. Nie jesteś z tej samej grupki (rodu) co wódz to najczęściej nic nie zobaczysz z tych subsydiów.
 4. Niestety zawartość linku przedmówcy ma obecnie mało wspólnego z przepisami (o ile w ogóle miało). Nie próbuj wcielać wszystkich rad Faunuka w życie bo będzie nie ciekawie. 1 marca b.r. weszły w życie zmiany w Prawie przewozowym czyli od kilku dni "kanar" ma prawo zatrzymać gapowicza i próbować ustalić jego tożsamość. Oczywiście te nowe przepisy są bardzo niesprecyzowane.. W praktyce to nie będzie skucie człowiek ale np zablokowanie drzwi lub odwrotnie wywalenie go za drzwi gdy agresywny, będzie mógł wylegitymować osobę dotychczas nie mógł tego zrobić. Pasażer gdy tego nie zrobi może dostać mandat do 500 zł. Podstawa prawna: Prawo przewozowe art. 66 o publicznym transporcie zbiorowym Dz. U. 2011 nr 5 poz 13) a nowelizowało Prawo przewozowe (Dz. U. z 2000 r. Nr 50, poz. 601, z późn. zm) z 15 listopada 1984 r Co można poradzić jak czujesz się nie winny nie płać nic i zdaj się na rozsądek sędziego. Za jazdę bez biletu możesz się wybronić miałeś minutę którą zajął pierwszy kupujący bilet.to i to maja potwierdzone elektronicznie. Nie okazanie dokumentu i wymuszenie przyjazdu policji tu cienko widzę. Ogólnie jeśli miałbym zapłacić 140 i koniec sprawy to bym wybrał.
 5. Posiadam wspomnianego Asusa P5P43TD PRO, kopiłem go "przypadkiem" procek socket 775 plus pamięci DDR 3 leżały nieużywane i szukałem płyty która obsłuży oba podzespoły. (jeszcze jeden warunek obowiązkowy RAID 0) Płytka do lekkiego OC nadaje się jak najbardziej q9300 pracuje na 3,0 z domyślnych 2,5 GHZ. Wady jakie znalazłem to niemożność mocnego OC, maksymalne FSB do jakiego doszłem to 418Mhz oraz port SATA numer 5 jest zablokowany przez kartę graficzną :) @pirez o co chodzi z topiącą się sekcją zasilania we wspomnianej płycie z PRO jest 12 fazowa i polimerowe kondensatory , bez o której Ty myślisz jest tylko cztero
 6. Niestety klucz nie jest i nie będzie widoczny w powyższych programach. Okazało się że uczelnia rozdawała dwa rodzaje kluczy dla polskich wersji windowsów indywidualne, dla angielskiej zbiorcze. Ten drugi, który ja posiadam był typu Multiple Activation Key (MAK) lub Key Management Service (KMS), podczas instalacji klucz jest ukrywany przed podejrzeniem (każdy może to zrobić polecenie "slmgr.vbs -cpky" START->Uruchom). Klucze które zobaczy Aida czy ostatnio wypomniany Sunride Seven zapisane są w rejestrze HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId, te ukryte są usuwane (?) z rejestru. Jedynie co można zrobić to podejrzeć ostatnie 5 znaków klucza polecenie "slmgr.vbs -dli". . Co do mojego problemu wczoraj dorwałem naszego "informatyka" dziś na maila powtórnie otrzymałem serial (ostatnie 5 znaków zgadza się czyli mam ten sam)
 7. Gratuluje, sugerowanie opiniami innych jednak nie zawsze popłaca, najlepiej samemu sprawdzić :) Trochę mnie to zdziwiło, sam na płycie z sygnaturki próbowałem uruchomić P IV 2,80 GHz bez powodzenia, na oficjalnym forum Asusa także mnie poinformowano o braku wsparcia procesorów <90nm i dałem sobie spokój. Sami nie wiedzą co działa na ich produktach.
 8. Co do płyt Asusa procesory wykonane w technologi 90 nm nie działają na nich. Z MSI jest chyba podobnie, zgodnie ze specyfikacja jedyny akceptowalny Pentium 4 to tylko z rodziny Cedar Mill 65nm
 9. Everest (Aida) sprawdzałem, ba od nich rozpocząłem. Identycznie jest w zakładce System operacyjny/System operacyjny. Najciekawsze jest to ze na innym komputerze Windows instalowany z tego samego obrazu płyty wyświetla wszystko to co trzeba, jedyna różnica tamten serial otrzymany 2 dni wcześniej
 10. Niestety w moim przypadku (Win 7 pro x64 z MSDNAA) powyższe programy nie pomagają wypróbowałem kilka i jedynie co otrzymuje to taki ciąg znaków BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB. Sugestie?
 11. Zrób tak, na wszelki wypadek na czas instalacji odłącz dysk z Win 7
 12. Szukam "odblokowanego" biosu dla Gigabyte 1GB OC wersja 70.04.1B.00.02, niestety NiBiTor.v5.7_mod nie widzi go i własnoreczna przeróbka odpada. Czy bardzo ryzykuje wgrywając starszą wersję biosu ?
 13. Dawno temu po śmierci "wielkiego" człowieka chciano zmienić nazwę Częstochowy, na szczęście opamiętano się i na parę lat z map zniknęły Katowice. Jak już niektórzy mają takie pomysły to może teraz powrócić do tej idei, wiadomo Kaczyński wielkim człowiekiem był i basta. ps. aby nie było nie porównuje tragicznie zmarłego prezydenta do tamtego mordercy, według mnie to logiczny krok postępującej paranoi ps2. czy czasem ktoś nie chcę aby nowo budowany Stadion Narodowy miał imię Lecha Kaczyńskiego
 14. Biedactwo, wczoraj odebrałem swój dysk z gwarancji. Wymienili na serie 12, nówka fabrycznie zapakowana. Przy okazji mam Samsunga F3 w testach wg HD Tune wyszło że jest szybszy od Seagata tylko o 4MB/s czyli nie jest tak źle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.