Skocz do zawartości
redscorpion

Podkręcenie Atlhlona 3200+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kumpel ma Athlona 3200+ Manchester na płycie Gigabyte K8NF9, ram Kingston 400 MHz.

Chciałem dziś mu go porządnie przetaktować, ale kicha...

Wyobraźcie sobie, że najwyżsżą magistralą, przy której komp przestał się na okrągło restartować było 215 MHz.\

Wydaje mi się, że to porażka w kwestii OC, ale czym spowodowana? RAM zwolniliśmy w biosie by trzymał swoje 400 MHz, HT ustawiliśmy na Auto.

Czy to wina rdzenia Manchester (mój Venice idzie na 250 MHz), płyty, czy czego?

Jakies sugestie?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Poszukaj i poczytaj o oc, ramy ustaw na 166 (333), ht x3, zwiększ troche napięcie i do góry go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Witam

Kumpel ma Athlona 3200+ Manchester na płycie Gigabyte K8NF9, ram Kingston 400 MHz.

Chciałem dziś mu go porządnie przetaktować, ale kicha...

Wyobraźcie sobie, że najwyżsżą magistralą, przy której komp przestał się na okrągło restartować było 215 MHz.\

Wydaje mi się, że to porażka w kwestii OC, ale czym spowodowana? RAM zwolniliśmy w biosie by trzymał swoje 400 MHz, HT ustawiliśmy na Auto.

Czy to wina rdzenia Manchester (mój Venice idzie na 250 MHz), płyty, czy czego?

Jakies sugestie?

 

Dzięki!

temat do zamkniecia jest caly dzial o venice a manchesterze tez mozesz tam pisac a nie zasmiecac forum

 

i proponuje poczytac poradnik o podkrecaniu a64 bo widac nie bardzo wiesz co robisz

 

a oc zaczyna sie od aktualizacji biosu reszta w poradniku a64 na tym forum ktore sie czyta zanim sie zadaje glupie i walkowane setki razy pytania

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym proponował wgrać nowy bios do płytki.

 

A co to znaczy, że nie idzie z wyższym HTT niż 215MHz? Nie uruchamia się Windows, blue screen czy co? Bo jak w ogóle nie wstaje to za niskie napięcie (proca lub HT jeśli było też podnoszone), jeśli blue screen to prawdopodobnie też (ale w mniejszym stopniu), a jeśli w trakcie dużego obciążenia (np. Prime lub SP2004) to się poprostu przegrzewa. Jednak ciężko tak na odległość stwierdzić dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...