Skocz do zawartości
Obrońca Słoni

Porządny Upgrade Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W ciągu najbliższych kilku dni mam w planach upgrade swojego bardzo słabego kompa. Mam już upatrzony sprzęt i przygotowaną kase. Nie jestem tylko na 100% pewien tego, czy nie wypadałoby czegoś w liście zakupów zmienić. Mam ponad 2800 zł a plany wyglądają tak:

 

- Gigabyte GF 7900 GT (Czy oby na pewno tej firmy? Mi się wydaje, że tak, bo ma najlepszy stosunek cena/taktowania.),

- Płyta głowna Gigabyte GA-K8NF-9 nForce4 4x (Początkowo miał być DFI LanParty, ale Overclockingiem będę zajmować się tylko w niewielkim stopniu, więc kupno MoBo od DFI nie miałoby sensu. A po przeczytaniu tych komentarzy stwierdziłem, że po zmianie Biosu płyta Gigabytea jest całkiem niezła do niewielkiego OC. Tylko, czy nie lepiej kupić wersje Ultra i czym ona się różni. Płyta z obsługą SLI też chyba nie jest mi potrzebna, bo nie będzie sensu kupowania drugiej 7900 GT jak wyjdą GF 8xxx, które byćmoże będą obsługiwały DX 10. No i jeśli ktoś będzie miał lepszego kandydata na płytę główną to niech mówi.),

- Pamięć Geil 2 x 1 GB pc400 z radiatorami (IMHO Lepiej wyjdę na kupnie 2 GB RAM'u, niż DFI LanParty)

- AMD Athlon64 3000+,

 

Cóż, wydaje mi się że wszystko jest dobre, ale jeśli ktoś uważa, że powinienem kupić coś innego, to proszę o komentarz.

 

Mój zasilacz to Chieftec 420W z aktywnym PFC, więc mocy ma wystarczająco. Martwią mnie tylko krążące na jego temat czasami niepochlebne opinie, że niby ma niestabilne napięcia (czym to grozi i czy może to spowodować coś gorszego niż tylko zawiechy systemu?) i padając czasami zabiera za sobą inne podzespoły. Może jednak dobrze by było go wymienić? No i czy sprzedawcy wymieniają części spalone w wyniku padnęcia zasilacza?

 

I pytanie dodatkowe:

 

Wie ktoś jakiego slotu do podlączenia będą wymagały karty fizyczne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ramy zmienić na g.skille albo patrioty, płyte na asrock dual sataII lub epox 9npa+ ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

1) - Gigabyte GF 7900 GT (Czy oby na pewno tej firmy? Mi się wydaje, że tak, bo ma najlepszy stosunek cena/taktowania.),

...

2) - Pamięć Geil 2 x 1 GB pc400 z radiatorami (IMHO Lepiej wyjdę na kupnie 2 GB RAM'u, niż DFI LanParty)

 

...

 

I pytanie dodatkowe:

 

3) Wie ktoś jakiego slotu do podlączenia będą wymagały karty fizyczne? :)

1) Wszystkie 7900GT są referencyjnymi kartami producenci dają tylko swój znaczek (ewentualnie różnią się dodatakim w postaci gier/programów) więc ja na twoim miejscu wybrał bym po prostu najtańszą.

2) Lepszym wyborem będą G.Skille a jeśli nie dysponujesz gotówką to coś na samsungach UCCC (czasem pojawiają się na allegro w cenie ok 600-650zł komplet)

3) W/W karta jast na PCI-E

 

Na temat mobo i procka się nie wypowiem bo się nie znam (preferuje Intela), a co do zasilacza to jeśli padnie na gwarancji to "powinni" wymienić te podzespoły które ewentualnie pociągnoł za sobą zasilator - tak mi się zdaje ale nie jestem pewny. Kolega ma tego Chiefa i sobie chwali (fakt faktem ze kompa ma "lekko" słabszego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. :)

 

Co do pamięci, to skłonie się ku PDP Patriot, bo o tym G.Skille to ja pierwszy raz słyszę. O_o

 

Jeśli chodzi o płytę, to jednak pozostanę przy tym od Gigabyte'a, bo nie widzę w czym te zaproponowane mogłyby być lepsze.

 

No i jeśli jeszcze chodzi producentów kart graficznych. W sklepie komputerowym w moim mieście znalazłem 7900 GT od Pixel View'a (czy tam Point of View'a, nie pamiętam dokładnej nazwy) za 1150 zł. Co sądzicie o tej firmie? Czy nie lepiej kupić od Gigabyte'a za 1350? :)

 

Co do karty fizycznej... cóż, podjerzewałem, że ona będzie na PCI, ale czy na x1, x4, czy x 16? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci G.Skille są trochę lepsze od Patriotów, ale i droższe. Płyty główne od Gigabyta są bardzo stabilne, ale niektóre nie za bardzo nadają się do OC. Ja mam taki sam zasilacz jak Ty. W moim nie ma żadnych skoków napięcia, bo mierzyłem. Myślę, że nie musisz go zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci G.Skille są trochę lepsze od Patriotów, ale i droższe. Płyty główne od Gigabyta są bardzo stabilne, ale niektóre nie za bardzo nadają się do OC. Ja mam taki sam zasilacz jak Ty. W moim nie ma żadnych skoków napięcia, bo mierzyłem. Myślę, że nie musisz go zmieniać.

Cóż, tych G.Skilli nie mogę nawet na internecie znaleźć, więc zakładam, że i u mnie w mieście trudno będzie je dostać (GF 7900 GT tylko na specjalne zamówienie). Cena 2 GB PDP Patriotów ledwo się też zamyka w 700 zł, więc skoro G.Skille są droższe, to jednak sobie je podaruję. ;) MoBo wybrane przez mnie normalnie nie nadawałoby się do OC, ale z tego co wyczytałem wystarczy zaktualizować Bios do F9 i już powinno być dobrze. Natomiast napięcia zasilacza zmierzę, jak dojdę do tego jak to zrobić. :P

 

Jak masz stary to masz dobry, a jak nowy to nie będzie juz takie dobry.

Zasilacz kupiony dokładnie 27 stycznia. Mam nadzieję, że jest wystarczająco stary. :P Jak dotąd nie było z nim żadnych problemów (tylko jakieś takie cichutkie buczenie, kiedy listwę włączam. Wie ktoś może co jest powodem i czy to przypadkiem nie zapowiedź czegoś gorszego?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...