Skocz do zawartości
XpoweR

Szybka Instacja Xp

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mam takie pytanie jak zrobic szybko formata nie znam sie za bardzo na tym mi to za dużo czasu troche zajmuje a kumpel mówił że w sklepie za 30zł robią formata i instalują WinXP w 15min. Jak tak szybko sie robi cos czeba wisac?????????????? może wiecie.

Jeszcze mam drugą sprawe mam zrobione pare partycji i na jednej, gdy cos wzuce to to niby jest czyli nie widac niczego na dysku ale pojemnosc sie zmniejsza. moze to bad sectory ?????????

Edytowane przez XpoweR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak krotkim czasie systemu nie zainstalujesz ;)

 

a co do drugiego pytania, nie do konca łapie ;)

moze to co wrzucasz ma ustawiony atrybut 'ukryty' a w opcjach eksploratora masz wlaczone 'nie pokazywanie plikow ukrytych i systemowych'

tylko gdybam, opisz dokladniej problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam takie pytanie jak zrobic szybko formata nie znam sie za bardzo na tym mi to za dużo czasu troche zajmuje a kumpel mówił że w sklepie za 30zł robią formata i instalują WinXP w 15min. Jak tak szybko sie robi cos czeba wisac?????????????? może wiecie.

wszystko zależy od rozmiaru partcyji którą formatujesz. partycje o dużej pojemności formatuje się długo natomiast o małej krótko... a 15 min. to raczej za mało żeby sformatować partycje i zainstalować system :wink:

 

Jeszcze mam drugą sprawe mam zrobione pare partycji i na jednej, gdy cos wzuce to to niby jest czyli nie widac niczego na dysku ale pojemnosc sie zmniejsza. moze to bad sectory ?????????

też zbytnio nie rozumiem o co chodzi. całkiem możliwe że o punkty przywracania systemu. nie widać ich ponieważ są to foldery systemowe a zajmują tylko cenne miejsce na dysku. jeśli ci się nie przydadzą to możesz je usunąć... zawsze kilka gb więcej. mam nadzieję że pomogłem. pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla , instalacja nienadzorowana i w 10 min jest gotowy win

watpie zeby ktorys "sklep" istalowal w ten sposob ;)

a poza tym wydaje mi sie ze dodatkowo instaluja wszystkie stery, wiec ten czas nie jest mozliwy do osiagniecia ;)

pisze ze wydaje mi sie, gdyz nigdy nie korzystalem z takich uslug :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Panowei ze sklepu przesadzaja... W ten sposob "rosna" w oczach klientow jak opowiadaja takie historie...

Jak zrobilem sobie nienadzorowalnego XPsp2, gdzie obcialem prawie wszystko (zostal napewno kalkulator, paind i moze jeszcze jakies drobiazgi. Wszystkie sterowniki, dodatki jak defragmentator, aktowka, gry, IE i wiele innych poszlo "wek"). trwala ok 25min. System na ktorym sie to dzialo posiadal procka o zegarze rzeczywistym 2000Ghz i 1024Mb ram, Hdd: 7200, ata133 8Mb cache.

Podany czas nie obejmuje instalacji sterownikow itp.

Ghost... nie wierze, kto wierzy niech wezmie HDD od siebie i pojdzie do kolegi, ktory ma inna konfiguracje Ciekawe czy wstanie XP...

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby mieli tyle plytek za duzo jest kombinacji i ciagle wychodzi nowy sprzet, to jak walka z wiatrakami ;P

 

moim zdaniem wrzucaja po prostu windowsa z backupa i dorzucaja stery. stery do pyty + grafa + dzwiek i wiekszosc kompow ma juz komplet :)

 

u mnie xp bez problemu sie wgrywa w te 20- 25 minut wiec z backupa napewno das ie szybciej. co do sklepow towala scieme i tyle ;P

 

jak masz dobry dysk niekiepsa plyte i proca ze 2.0 to tez xp powinien sie migiem spawac gdziez to placic za instalacje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...