Skocz do zawartości
steryd123

cos nie tak z dyskiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam program hdtach i testowalem sobie moje dyski i gdy testuje moj glowny dysk jest ok ale jak testuje moj drugi dysk samsunga 40gb to w polowie testu pisze read or write data error ? czy to zanczy ze na nim sa bad sectory??? jesli tak to jak to sprawdzic jaki program????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest samsung 40gb 7200rpm,

 

po roku pracy tego dysku hdtach 8/10 razy nie kończy testu takim samym komunikatem.

 

a wogóle musze to powiedzieć bo mi smutno:

 

samsung robi dobre pamieci i monitory, reszta to padlina

 

ten dysk jest głośny, nieprzyjemnie stuka głowicą, zrobiły sie na nim badsectory, hdtach miejscami pokazuje na nim transfer ok 2-3MB/s (ok 20% wykresu ma takie predkości), grzeje się bardzo i wogóle fuj...

 

i jestem zły bo półtora roku temy dałem za niego 600 zł

 

i wogóle niech mnie samsung pocałuje w dupe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pod dosem !

Tam każdą operację naprawienia dysku należy potwierdzić a więc polecam po prostu tryb awaryjny.

Odpowiedni przełącznik i scandisk śmiga pod dosem a my możemy iść spać :) (uruchom scandisk /?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam taka historie na jakims starym dysku mojego kumpla (dysk cos ok 6 GB) wlasnie w polowie testu HD-tach wykres sie urywal i wyskakiwal error. Tez myslalem ze to bady "dysk stary itp." jednak zrobilismy z kumplem kopie zapasowa tego dysku , pousuwalismy partycje , zalozylismy od nowa , poformatowalismy (wszystko standardowo fdisk, format), mysle gdzies podczas formatowania albo sprawdzania spojnosci sie posypie. Jednak wszystko odbylo sie bez problemow i dysk chodzi do dzisiaj, HD-tach tez juz dobrze na tym dysku dziala, wiec trudno powiedziec gdzie byl problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze chłopaki ze macie optymistyczne podejście do samsunga:

 

litania:

 

skandisk spod windy - nie pomógł

skandisk spod dosa - nie pomógł

skandisk spod NDD - nie pomógł

fromat c i d - nie pomógł

usunięcie partycji c i d i założenie na nowo w innych rozmiarach(tak na wszeli wypadek) - nie pomogło

low level format - (pomógł ale po 1 miesiącu to samo)czyli nie pomógł

wysłanie do serwisu - czekam właśnie na werdykt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow - niezla lista; ja tez nie moge o samsungu nic dobrego powiedziec - 2 dyski szlag trafil - jak sie pierwszy sypnal to jeszcze byl na gwarancji wiec spoko - wymienili na nowke (ten sam model) i po paru miesiacach od wygasniecia gwarancji tez go szlag trafil; ale to bylo dawno (oba dyski 2,1GB cos okolo 1999 roku) :D a wczoraj sprzedalem IBMa i juz mi sie za nim teskni - to byl Dysk przez duze D;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...