Skocz do zawartości
Sz4r13j

Piszczace Wentyle Na Obnizonym Napiecie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem przy zmianie napiec na wentylach. Uzywam panelu sterujacego Akasa Aerocool rev2 i 2 wentyli SunBeam Anodized LED Fan 80mm. Problem w tym ze przy jakimkolwiek napieciu poza 12V strasznie piszcza tak ze nie da rady wysiedziec przy nich a na 12 V lopatki tez szumia. ktos ma jakies sugestia w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wentyl jest źle wyważony i przy niższych obortach (zmniejszone napięcie) traci równowage łożyska sie zacierają i piszczy.Prawdopodobnie. Jak szumi przy standartowych obrotach to prawdopodobnie jest poprostu złej jakości :sad:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy standardowej szybkosci szlychac tylko szum lopatek i ped powietrza a po obnizeniu napiecia slycahc wyrazny sygnal dzwiekowy - cos jak piszczace cewki - niskotonowy dzwiek jak przy alarmach na plycie ale o mniejszej tonacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy standardowej szybkosci szlychac tylko szum lopatek i ped powietrza a po obnizeniu napiecia slycahc wyrazny sygnal dzwiekowy - cos jak piszczace cewki - niskotonowy dzwiek jak przy alarmach na plycie ale o mniejszej tonacji

Przesmaruj go i powinno na jakis czas poskutkować. Ja tak miałem. CX-80 mi pomógł. Mi sie wydaje ze tarcie jest duze i powstaja wibracje i coś wpada w rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob go przesmarowac? b o rozebraniu go to raczej nie mam mowy bo nie wiem jak zdjac lopatki bez uszkodzenia go a przez ta szparke to widac tylko jakies cewki nawiniete

CX-80 ma taką cienką rurke i jest w sprayu. Rurke sie w szczeline wkłada i pryska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...