Skocz do zawartości
argothiel

Zestaw Do Konsultacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem sobie złożyć kompa - do domowych zastosowań, do gier itp. Cena jak w opisie - 2300 zł. Chciałbym, żeby posłużył przez jakiś czas, nie obrażę się, jeśli najnowsze gry będą płynnie chodziły, choć zdaję sobie sprawę, że za taką cenę rewelacji nie będzie. :huh:

 

Co sądzicie o tym zestawie:

1. Asus A8N5X (nVidia nForce4) DDR, PCI-E [285 zł] albo

AsRock 939Dual-SATA2 (Uli 1695) DDR, PCI-E, AGP [227 zł]

Co tracę wybierając AsRocka?

2. AMD Athlon 64 3000+ Venice (Socket 939, 64bit) BOX [516 zł]

3. DDRAM 2x512MB PC-400 PDP-Patriot CL 2.5 [327 zł]

4. SATA II Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) SP1603C [277 zł]

5. GeForce PCI-E 6600 Gainward PowerPack! Ultra/1780PCX TV-DVI Silent 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) [386 zł]

6. Benq DVD+/-RW DW1650-0B3 bulk + soft (czarny) [149 zł]

7. Tagan TG380-U01 (380W), aktywne PFC (2x80mm) [235 zł]

8. BTC 5107 US PS/2 (klasyczna) [14.00]

9. A4TECH Navigator Opto WOP-35 (Opto-325) PS/2 (optyczna, 2, 5) [40 zł]

10. Creative SoundWorks SBS-380 2.1 BOX [93 zł]

 

Cena powyższego: 2264 zł lub 2322 zł. Ceny z www.znak.pl

Co byście zmienili?

Edytowane przez argothiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę bierz tego ASRocka procka wez wersje oem i kup AC Frezzer 64 Pro(70zł) a grafe Galaxy GF 6600GE i pograsz sobie płynnie we wszystkie najnowsze gierki :)

A zasilacz możesz coś tańszego ORT: wziąć np. Fortrona jakiegos

Edytowane przez luki805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem sobie złożyć kompa - do domowych zastosowań, do gier itp. Cena jak w opisie - 2300 zł. Chciałbym, żeby posłużył przez jakiś czas, nie obrażę się, jeśli najnowsze gry będą płynnie chodziły, choć zdaję sobie sprawę, że za taką cenę rewelacji nie będzie. :huh:

 

Co sądzicie o tym zestawie:

1. Asus A8N5X (nVidia nForce4) DDR, PCI-E [285 zł] albo

AsRock 939Dual-SATA2 (Uli 1695) DDR, PCI-E, AGP [227 zł]

Co tracę wybierając AsRocka?

2. AMD Athlon 64 3000+ Venice (Socket 939, 64bit) BOX [516 zł]

3. DDRAM 2x512MB PC-400 PDP-Patriot CL 2.5 [327 zł]

4. SATA II Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) SP1603C [277 zł]

5. GeForce PCI-E 6600 Gainward PowerPack! Ultra/1780PCX TV-DVI Silent 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) [386 zł]

6. Benq DVD+/-RW DW1650-0B3 bulk + soft (czarny) [149 zł]

7. Tagan TG380-U01 (380W), aktywne PFC (2x80mm) [235 zł]

8. BTC 5107 US PS/2 (klasyczna) [14.00]

9. A4TECH Navigator Opto WOP-35 (Opto-325) PS/2 (optyczna, 2, 5) [40 zł]

10. Creative SoundWorks SBS-380 2.1 BOX [93 zł]

 

Cena powyższego: 2264 zł lub 2322 zł. Ceny z www.znak.pl

Co byście zmienili?

Wybierając Asrocka nie stracisz lecz zyskasz. A konkretnie to zyskasz obsluge SataII, ktorej powyższy Asus nie ma.

 

Ogólnie dosyć dobry zestaw, ale...

- Athlon 3200 jest w Apollo za 549zł - ja bym dopłacił te 35zł + jakiś coolerek bo to OEM.

Co do grafiki - popieram kolege - 6600GE - wez wersje z pamieciami 1,6ns i jesli znajdziesz to z Zalmanem na pokladzie (w siriusie jest taka za 450zł) - jesli dobrze sie podkreci to bedziesz mial wydajnosc jak X800GTO 256/256 :D

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polece asrocka, poniewaz jest to bardzo dobra płytka i wybierajac ja napewno nic nie stracisz. Procesor bym wziął A64 3000 OEM za 479zł + AC freezer 64pro. Jesli chodzi o grafike to popieram poprzedników najlepszy bedzie Galaxy 6600GE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i za zwrócenie mi uwagi z tym Asusem. Nasunęło mi się kilka pytań.

1. Czy wersja BOX jest takim złym wyborem? W apollo różnica w cenie wynosi 9 zł, a gwarancja jest na 3 lata zamiast roku. Czy to prawda, że są problemy później z wymianą wentylatora z BOX na coś lepszego?

2. Szukając oszczędności po różnych sklepach internetowych doszedłem do wniosku, że może dołożę 100 zł więcej, bo znalazłem coś takiego: Galaxy 6800XT z Zelmanem i pamięciami 1,6ns. Co o tym sądzicie?

3. Zasilaczy Fortron natomiast nie mogę znaleźć w żadnym sklepie internetowym. Co sądzą inni o tych zasilaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jest złym wyborem szczególnie jesli rózniaca w cenie wynosi tylko 9zł a dostajesz 3 lata gw. Wentylator oczywiscie mozesz zmienic tylko ten boxowy musisz zachowac zeby pozniej uznano w razie czego gw.

2. Sam w sobie 6800XT jest wolniejszy od 6600GT, ale z tego co wiem mozna w nim odblokowac dodatkowe potoki. Ale czy to sie da zrobic z kazdym to juz niestety nie wiem. Moze ktos kto ma taka karte sie wypowie jak to jest z tymi potokami.

3. Ten Tagan co podałes na samym poczatku jest znacznie lepszy od fortrona tak wiec mysle ze bez problemu mozesz kupic własnie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@torque8 No więc na pci-e nie da się niestety odblokować żadnych potoków i vertexów w 6800XT :sad:.

@argothiel Fortrony są teraz tylko na Allegro. Są do dobre zasilacze. Możesz śmiało brać.

 

Edit:

Jeżeli kupujesz płytę główną Asrock Dual SataII to możesz kupić 6800XT na AGP i spróbować szczęścia. Bo 6800XT z gwarancją moda są drogie.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio się zastanawiam, czy nie przeholowałem z zasilaczem. Wiadomo, że to serce komputera itp. ;)

ale nie wiem, czy naprawdę będzie mi potrzebny taki za 230zł. Czy nie będzie się opłacało kupić jakiś do 100zł? Co mi da droższy zasilacz - co w praktyce oznacza lepsze trzymanie napięcia? (wybaczcie moją ignorancję :) )

 

Edit: Im więcej FAQ i testów czytam, tym bardziej czuję się zagubiony w temacie zasilaczy. :sad:

Edytowane przez argothiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tak jestem ciewak czy ktokolwiek z polecających fortrona mial go w kompie kiedys :blink: ja mialem tego 400W i bylem BARDZO niezadowlony brak ATX 2.0, brak wtyczki pci-e, brak s-ata, 4 molexy do takiego kompa bierz tagana i nie patrz na to ten fortron do nowych kompów sie nie nadaje! ale oczywiście nikt tego nie sprawdzi tylko bezmyślne polecanie fortrona jakos najlepszego zasilacza :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...