Skocz do zawartości
grzesi0

Internetowe Radio

Rekomendowane odpowiedzi

WIEM ŻE TEN TEMAT JUŻ NAPEWNO ISTNIAŁ ALE NIE USUWAJCIE GO !

 

Sprawa dla mnie nie jest prosta, a pisze tu dlatego ze dla was powinna byc prosciejsza :)

 

A wiec jestem w sieci LAN i chce zalozyc radio internetowe. Moze byc tez takie ze tylko ludzie z mojej sieci beda mogli sluchac. Problem jest tylko ze jak robie to radio wedlug tego poradnika:

 

>>> LINK<<<

 

I daje na Edit config w SHOUTcast - cie to wyskakuje mi takie okienko:

 

>>>SCREEN<<<

 

Moze mi to ktos wytlumaczyc dlaczego mi to wyskakuje ?? :cry: :cry: :cry:

 

Thanks a lot za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam się na angielskim... ale jak mam zrestartować ten serwer ???

 

EDIT

 

Jest tylko kill server, daje to wlanczam jeszcze raz - dalej to samo.

 

Restart tez nie pomaga.

Edytowane przez grzesi0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eehh.. instalujesz server na swoim kompie i shoutcast do winampa... ustawiasz w shoutcast swoj ip bo na takim bedzie dzialal serwer.. potem reszta opcji i dziala.. pamietaj o haslach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio0 - ten komunikat jest po prostu ostrzezeniem o tym, ze jak dokonasz zmian w pliku konfiguracyjnym serwera to musisz go zresetowac,aby te ustawienia zadzialaly.. To sie bedzie pokazywac ZAWSZE gdy klikasz edit config... Nie przeskoczysz tego. Kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko robisz w tym pliku co sie wyswietla w notepadzie po kliknieciu edit config. Wspominales, ze angielski kapujesz - w tym pliku jest wszystko opisane... A IP tam akurat sie nie ustawia, bo niby po co? Mozna ustawic ilosc slotow, hasla, IP nastepnego serwera, dozwolone IPki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, IP wewnetrzne :/

 

W tym momencie sluchac Ciebie moga tylko ludzie z wewnatrz Twojej sieci.

 

Ale

Porozmawiaj z administratorem, popros o przekierowanie dowolnego portu z zakresu 1024-65536. Jako powód podaj ze chcesz odpalic to radio, nie zadne muly czy inne sprawy, bo Ci nie da tego forwardu. A tak, nie robisz mu obciazenia, i on na tym nic nie traci. Tylko grzecznie do niego, bo takiego obowiazku to on nie ma... Piwo mu postaw, etc. Na grzecznego wszystko sie da.

 

Jak juz otrzymasz jakis port, dajmy na to 2500 - odpalasz serwer, klikasz edit config, zmieniasz port na ten 2500, resetujesz serwer. I juz mozesz cieszyc sie ogolnoswiatowym zasiegiem radia niczym RM i o. Rydzyk:)

 

Pozdrawiam, Piterus

 

PS. Twoje pytania moze i sa noobowate, ale zadane w normalny sposob, nie tak jak niektorzy na tym forum. Jak bedziesz mial jakies jeszcze to pisz smialo:)

 

Edit:

Napisz przebieg rozmowy:) Bo u mnie w miescie wszystkie radiowki(oprocz dwoch) odmawiaja przekierowania portow tlumaczac sie zaawansowana struktura sieci... Ostatnio jednemu nowemu tlumaczylem, ze dzieki 4 laczom 512/128 zapcha mu sie dsl 1mbit/256kbps. Na osiedlu raczej ssaczy mamy:)

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...