Skocz do zawartości
M4ciek

Mobilność W Cenie Do 4500-5000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem posiadaczem "laptopa" z Celeronem 2.8 na pokładzie. Niby fajnie, ale zbyt mobilny to on nie jest [chociaż i tak wyciągam na nim 90 min na baterii korzystając z wifi zewn. karta na usb i firefoksika ;)]. Idzie na sprzedaż a ja stanę niebawem przed wyborem następcy. Po 1.5 roku użytkowania tego moje wymagania troszkę się zmieniły, jednak wybór nowego jest dość trudny, mimo przewertowania wielu tematów na tłiku ;)

Ale do rzeczy.

Poniżej lista tego co dla mnie istotne, w kolejności ważności:

 

bateria - minimum 3h pracy (wi-fi, www, jakieś buildery, IM) - wiadomo że w grę wchodzi underclocking i inne możliwości ograniczające pobór prądu łącznie z ograniczeniem jasności matrycy - to mi nie przeszkadza

chłodzenie - tutaj chyba liczy się jakość wykonania; ma być po prostu cicho i jak najrzadziej; mój celek włącza się w "systemie" 1.5 minuty ciszy i 0.5 minuty wiatraka więc bywa to nie do zniesienia w trybie zasilania prądem

ekran - matryca 14-15,4 ale dająca coś większego jak 1024x768 (czy to będzie WXGA czy SXGA - obojętne)

grafika - nic zintegrowanego rzecz jasna; ale nie wiem czy wystarczy mi X300-X600 czy już raczej X700 - prosiłbym o poradę

(gram baaardzo mało, w laptopie będzie to albo "windowsowy" Football Manager B) a z tych bardziej wymagających to chyba tylko Pro Evo 5 - chwilowa rozrywka); i raczej tego stanu rzeczy nie zmienią tego nowsze tytuły gier (w listopadzie przy wymianie grafy w kompie stacjonarnym świadomie nie kupiłem niczego lepszego i droższego jak tylko GF 6600)

dysk - minimum 60GB, producent niesprecyzowany

procek - tylko Centrino (nie będę tego kręcić)

ram - to ominąłem bo przy cenach rzędu 4k chyba zawsze jest przynajmniej te 512 :P

 

sprawy mile widziane:

gwarancja - najlepiej 24 miesiące :) [czyli chyba wszystko prócz Acerów]

touchpad - 'zrównany' z powierzchnią obudowy;

 

uwagi inne:

system - WXP Home niemile widziany :P bo i tak z niego nie będę korzystać

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz Ci coś wynajdę :D

 

ASUS A6JC-Q005 T1300/15.4/80/512/G7300/DVDSM/WI-FI/BLUET/V-C/BSY Napa - ~ 4700zł

Opis Techniczny:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Opis Techniczny:

Procesor Intel Core Single T1300 (1.66GHz, 2MB pamięci L2 Cache, 667 MHz)

Matryca 15,4" TFT WXGA 1280x800 COLOR SHINE

Pamięć 512MB (512x1), DDR2 533MHz SDRAM, 2 gniazda SO-DIMM z możliwością rozszerzenia pamięci do 2GB

Dysk Twardy 80GB, 2.5" - 9.5mm, IDE UDMA 100, 4200RPM

Napęd optyczny Nagrywarka DVD Super Multi (DL)

Fax-modem 56kb/s

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps + 802.11 a/b/g WLAN + Bluetooth

Dodatkowe oprogramowanie Symantec Norton Internet Security 2005, Adobe Acrobat Reader 7.0, NERO Express V6.0, ASUSDVD XP V4.0, Power Director V3 DE, ASUS Live Update

Karta graficzna NVidia GeForce 7300 z 256MB TurboCache Memory

Wbudowana kamera Wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 MPix. !!!

Audio Wbudowany głośnik oraz mikrofon. Zintegrowany kodek dźwiękowy zgodny ze standardem AC 97, wyposażony we wsparcie dla efektów 3D i tryb Full Duplex.

Porty i/o 4xUSB, 1xIEEE 1394, 1xS-video, 1 x VGA, DVI-D port, czytnik kart pamięci (4 w 1), we zasilania,

Porty i/o 1xPCMCIA 2.1, 1xIrDA, 1xRJ-11, 1xRJ-45, we mic., wy słuchawkowe,

Rodz.akumulatora 8 KOMOROWA, 4800mAh, 71Whrs

Wymiary 354 x 284 x 35.2 mm

Waga 2.85 kg

Gwarancja 2 lata międzynarodowej gwarancji - roczna gwarancja na baterię

Kod producenta A6JC-Q005

Wyposażenie firmowa torba i myszka optyczna w zestawie

OPIS mobilny chipset Intel 945 PM

 

ASUS A6VA-Q039 PM1.86/15.4/80/512/R.X700/DVDRWD/WI-FI/V-C/BSY - ~ 5200zł

Opis Techniczny:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Opis Techniczny:

Procesor Intel Pentium M 750 1.86GHz, 2MB Cache, 533 MHz Sonoma !!!

Matryca 15.4'' WXGA o rozdzielczości 1280:800, technologia Color Shine i Crystal Shine LCD

Pamięć 512 MB (512x1) DDRII 533, dwa gniazda SO-DIMM pozwalające na rozszerzenie pamięci do 2GB

Dysk Twardy 80GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD+/-RW (dual)

Fax-modem 56kb/s

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps + 802.11g WLAN + BLUETOOTH

Dodatkowe oprogramowanie Symantec Norton Internet Security 2005, Adobe Acrobat Reader 5.1, NERO Express V6.0, ASUSDVD XP V4.0, Power Director V3 DE, ASUS Live Update

Karta graficzna ATI Mobility Radeon X700 z 128MB pamięci VRAM

Wbudowana kamera Wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 MPix. !!!

Audio Wbudowany głośnik oraz mikrofon. Zintegrowany kodek dźwiękowy zgodny ze standardem AC 97, wyposażony we wsparcie dla efektów 3D i tryb Full Duplex.

Porty i/o 4xUSB, 1xIEEE 1394, 1xVGA, 1xTV Out, czytnik kart pamięci (4 w 1), we zasilania,

Porty i/o 1xPCMCIA 2.1, 1xIrDA, 1xLPT, 1xRJ-11, 1xRJ-45, we mic., wy słuchawkowe,

Rodz.akumulatora 8 KOMOROWA, 4400mAh, 65Whrs, PRACA MAX 5H

Wymiary 354 x 284 x 35.2 mm

Waga 2.85 kg

Gwarancja 2 lata międzynarodowej gwarancji - roczna gwarancja na baterię

Kod producenta A6VA-Q039

Wyposażenie firmowa torba i myszka optyczna w zestawie

 

 

i zapomnij o WiFi i 3h pracy :)

ŻADNYCH ACERÓW!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk: to miałem farta że tej aukcji nie wygrałem :P

 

tak sobie jeszcze rozmyślałem w nocy ;) i pomyślałem że może to nie musi być coś jak spod igły i wtedy w grę wchodziłyby laptopy ze starszymi rodzajami kart, np. Radeon 9700 (to chyba jest odpowiednikiem X600 czyli moje wymagania o ile się nie mylę - spełniałby w 100% i tak)

dużo takich radków jest w F-S'ach, co o nich sądzicie? pytam głównie ze względu na gwarancje (z której respektowaniem podobno nie ma problemów w kraju mimo zagranicznego pochodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie kupowanie laptopa z karta pokroju 9700 na dzień dzisiejszy jest małym nieporozumieniem, to już 3 generacje kart do tyłu, co do FS to laptop jak laptop - ogólnie w różnych przedziałach cenowych FS Asus Toshiba prezentują ten sam poziom, zaraz Ci coś wynajdę z FS i wcale nie będzie to laptop z przedpotopową grafiką B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...