Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

tak tak mozliwe jako ze ja jestem n00bem w tej dziedzinie poprosilem o pomoc spectrum1600 i cos krecimy ja narazie mam 480/220 i w 3d marku 2003 mam 3016 pkt, ofc bez zadnych bajerow itp ... normalnie przesunolem suwaki w ati tray toolsie i tyle hehe :) THX for spectrum1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam HIS R9550 VIVO z pamieciami Hynix 5ns. Na karcie zamontowany jest Silencer rev3@LOW i niestety okazalo sie ze ta karta kiepsko sie kreci. Narazie stabilnie 400/500 + timingi gigabyte i 3589pkt w smark03

 

W faq widzialem osobno vmody dla sapphire, gigabyte. Moje pytanie to jak zrobic vmoda w HIS R9550 VIVO

 

Dokladne fotki karty sa tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi narazie http://service.futuremark.com/compare?2k3=4746774 tyle i na tym sie chyba bedzie konczyc powoli bo memki dam na 230 i juz arty male przy matce naturze a przy tych ustawieniach wszystko ladnie ( bez mod-ow i innych bajerow ofc )

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś jak podmienić bios gdy 'flashrom' daje komunikat o błędzie:

ERROR 0FL01: BLOCK PROTECT NOT DISABLED, STATUS=0E

'Winflash' też krzyczy że zapis do biosu jest zablokowany...

Chcę go podmienić bo podkręcanie ATIToolem i innymi daje efekt w 3dmarku ale np w Prince of Percia: Sands of Time ___NIE___!!!

Max GPU/MEM to 412/488.

 

Moja karta to HIS 9550SE 128mb/128bit Samsung 5ns (to ta bez wentyla - ale ja założyłem własny + radki na pamiątki).

(i co w ogóle oznacza to SE skoro pamięć jest 128bit? - czyżbym się wkopał)

Edytowane przez BAMsE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zakupilem nowego kompa i dziwia mnie osiagi jakie uzyskuje. Moja konfiguracja Sempron 2500 64bit(podkrecony z 200 na 230),grafika Gecube R9550GT 128mb/128bit. KArta jest dokladnie opisana ponizej:

 

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

 

Mam najnowsze stery omegi. System po formacie. Przed podkreceniem grafy uzyskuje ok 10tysw 3D01, ok 3 tys w 03 i ok 1500 w 3Dmarku 01.

 

Problem polega na tym ze maksymalne wykrecenie grafy (z 400/400 na 480/550) daje mizerne efekty rzedu kilku procent np w 3dmarku 2001 za 10tys na 10,100....

 

Tak wiec o co tu chodzi?? Dodam, ze autor przy takim podkrecenie uzyskiwal wzrost wydajnosci ok 40% a ja uzyskuje tylko maks 5% .......................

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zakupilem nowego kompa i dziwia mnie osiagi jakie uzyskuje. Moja konfiguracja Sempron 2500 64bit(podkrecony z 200 na 230),grafika Gecube R9550GT 128mb/128bit. KArta jest dokladnie opisana ponizej:

 

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

 

Mam najnowsze stery omegi. System po formacie. Przed podkreceniem grafy uzyskuje ok 10tysw 3D01, ok 3 tys w 03 i ok 1500 w 3Dmarku 01.

 

Problem polega na tym ze maksymalne wykrecenie grafy (z 400/400 na 480/550) daje mizerne efekty rzedu kilku procent np w 3dmarku 2001 za 10tys na 10,100....

 

Tak wiec o co tu chodzi?? Dodam, ze autor przy takim podkrecenie uzyskiwal wzrost wydajnosci ok 40% a ja uzyskuje tylko maks 5% .......................

co do 01 się nie sugeruj bo wynik w nim bardziej zależy od kompa(mobo,cpu,ram) niż od karty graficznej więc możesz go sobie odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zakupilem nowego kompa i dziwia mnie osiagi jakie uzyskuje. Moja konfiguracja Sempron 2500 64bit(podkrecony z 200 na 230),grafika Gecube R9550GT 128mb/128bit. KArta jest dokladnie opisana ponizej:

 

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

 

Mam najnowsze stery omegi. System po formacie. Przed podkreceniem grafy uzyskuje ok 10tysw 3D01, ok 3 tys w 03 i ok 1500 w 3Dmarku 01.

 

Problem polega na tym ze maksymalne wykrecenie grafy (z 400/400 na 480/550) daje mizerne efekty rzedu kilku procent np w 3dmarku 2001 za 10tys na 10,100....

 

Tak wiec o co tu chodzi?? Dodam, ze autor przy takim podkrecenie uzyskiwal wzrost wydajnosci ok 40% a ja uzyskuje tylko maks 5% .......................

Jakim programem podkręcasz? Polecam ati tool .Pamiętaj aby po podkręceniu zaznaczyć - set clock, bo nie wejdą ustawienia.Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zakupilem nowego kompa i dziwia mnie osiagi jakie uzyskuje. Moja konfiguracja Sempron 2500 64bit(podkrecony z 200 na 230),grafika Gecube R9550GT 128mb/128bit. KArta jest dokladnie opisana ponizej:

 

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

 

Mam najnowsze stery omegi. System po formacie. Przed podkreceniem grafy uzyskuje ok 10tysw 3D01, ok 3 tys w 03 i ok 1500 w 3Dmarku 01.

 

Problem polega na tym ze maksymalne wykrecenie grafy (z 400/400 na 480/550) daje mizerne efekty rzedu kilku procent np w 3dmarku 2001 za 10tys na 10,100....

 

Tak wiec o co tu chodzi?? Dodam, ze autor przy takim podkrecenie uzyskiwal wzrost wydajnosci ok 40% a ja uzyskuje tylko maks 5% .......................

Ja uzywam Ati tray tools. Uzywalem takze innych ale efekt jest podobny. Zawsze przy maksymalnym wykreceniu np z 400/400 na 480/550 uzyskuje maks kilka procent.. Tak wiec o ch chodzi ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Ati tray tools. Uzywalem takze innych ale efekt jest podobny. Zawsze przy maksymalnym wykreceniu np z 400/400 na 480/550 uzyskuje maks kilka procent.. Tak wiec o ch chodzi ????????

tak więc przeczytaj to co napisałem wyżej :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

co do 01 się nie sugeruj bo wynik w nim bardziej zależy od kompa(mobo,cpu,ram) niż od karty graficznej więc możesz go sobie odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc przeczytaj to co napisałem wyżej :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Ale problem minimalnego wzrostu mocy jest zauwazalny takze w innych testach jak np : aquamark, 3dmark 03 i 05. W tych testach maksymalne wykrecenie daje maks 5% !!

 

Gdzie lezy problem ?? Moze pamieci na karcie ?? Wszystkie ustawienia driverow Omegi sa ustawione na maksymalna wydajnosc.

 

Moze chodzi o pamieci na grafie, wiem ze mam Hynixy, ale nie wiem ile ns (chyba 5- bo 5 to ost cyfra na pamieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby na Twojej karcie były hynixy 5ns to w życiu by sie tak nie podkręciła (chyba że byłoby to czerwone msi), musisz mieć 4ns, może masz jakiś syf na kompie i Ci blokuje wyniki

 

Komputer nie jest zasyfiony. Robilem juz kilka razy format. Za kazdym razem od nowa instaluje Xp-ka. Sterowniki najnowsze omegi -23.81 ze strony omegadrivers.net (probowalem tez innych sterow- za kazdym razem wyniki podobne, czyli nie za ciekawe)

 

A jak odczytac i sprawdzic jaka mam naprawde pamiec na grafie ??

 

Ma ktos inne pomysly ?? Dlaczego marki daja slabe wyniki ?? A wykrecenie praktycznie nic nie daje ?? Nie ma tu specjalistow ??

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie jak ta grafa sprawuje się w CS: Source?? Da się pograć?

 

Konfig w sigu +ten radek i dodatkowe 256mb(razem 512mb)

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie jak ta grafa sprawuje się w CS: Source?? Da się pograć?

 

Konfig w sigu +ten radek i dodatkowe 256mb(razem 512mb)

Tak da się pograć nawet z AAx2 i Anizo x4 + all high (hdr OFF) ;] Przy maxymalnej zadymie z tego co pamiętam to widziałem 21fps ;) Tak to średnio 40-50 ;] A jakby co to zawsze można detale zmniejszyć :)

OFC w 1024x768 te ustawienia ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się pograć nawet z AAx2 i Anizo x4 + all high (hdr OFF) ;] Przy maxymalnej zadymie z tego co pamiętam to widziałem 21fps ;) Tak to średnio 40-50 ;] A jakby co to zawsze można detale zmniejszyć :)

OFC w 1024x768 te ustawienia ;]

Pozdro

 

THX, za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...