Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie też się dziwie a propos tego 9550 musi mieć pamięci BGA, ma bardzo wysokie taktowanie rdzenia może to jakiś wałek jest <_< ?? A na tych fotkach jakoś nie specjalnie wygląda, fakt że dosyc spore chłodzenie ma. Ja bym się bał go kupić

Edytowane przez Krzysztoph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też mnie zastanawiają te taktowania i firma, nigdy o niej nie słyszałem, ale sprawdziłem i istnieje ;) jednak nigdzie nie ma karty o tych taktach, są najwyżej na pamiątkach 5ns i 250/390, więc to może być lipa.

a co do porównania podkręconego 9550 do stockowego 9500 (2 potoki, szyna 256) to w markach ta pierwsza będzie miała więcej, jednak w grach dostanie po uszach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropo R9550 !!

Mianowicie chodzi mi o VMOD do Radka 9550 Gigabyte !!

Nie moge nigdzie znalezc stronki z vmodem ( jedynie strone republiki z przekroczonym limitem )

Moze mi ktos podac jakis aktualny link !!

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropo R9550 !!

Mianowicie chodzi mi o VMOD do Radka 9550 Gigabyte !!

Nie moge nigdzie znalezc stronki z vmodem ( jedynie strone republiki z przekroczonym limitem )

Moze mi ktos podac jakis aktualny link !!

Z gory dzieki

Pozdrawiam

A opcje SZUKAJ TO ZNASZ!!

moj 1 post tym dziale (majacym tylko 4 strony) to link!! Ciezko bylo znalesc!

 

v mod-y do gigabyte nie dzialaja!! sporo sie ich naszukalem ale tu jest dzialajacy link

http://www.ols.vectranet.pl/~mptracer/boboszyn/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam ... mam pewnien problem ... otoz Core mi sie kreci na 510 a memki jak ustawie na 230 to juz male arty w tescie MATKA NATURA a jak mam ustawione 510/220 to wszystko ok zadnego arta itp ...i mam pytanko czy jak kupie jakies wiekszy wiatrak (lepszy) to bede mogl cos powazniejszego wykrecic z tych mem ... i jaki polecacie waitraczek w miare tani a i dobry !? PZDR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam ... mam pewnien problem ... otoz Core mi sie kreci na 510 a memki jak ustawie na 230 to juz male arty w tescie MATKA NATURA a jak mam ustawione 510/220 to wszystko ok zadnego arta itp ...i mam pytanko czy jak kupie jakies wiekszy wiatrak (lepszy) to bede mogl cos powazniejszego wykrecic z tych mem ... i jaki polecacie waitraczek w miare tani a i dobry !? PZDR .

jakos watpie w to zeby cos dalo!! u mnie radiatorki n mem, ani v-mod nic nie daly. Wiec nie wiem czy warto. Ale to moje zdanie niech inni sie wypowiedzia

Edytowane przez krolik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam ... mam pewnien problem ... otoz Core mi sie kreci na 510 a memki jak ustawie na 230 to juz male arty w tescie MATKA NATURA a jak mam ustawione 510/220 to wszystko ok zadnego arta itp ...i mam pytanko czy jak kupie jakies wiekszy wiatrak (lepszy) to bede mogl cos powazniejszego wykrecic z tych mem ... i jaki polecacie waitraczek w miare tani a i dobry !? PZDR .

na moje oko masz pamięci 5ns :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś tak że po podkręceniu w 3Dmarku miał wzrost a w grach nie?!?!?

Używam Omeg i ustawień 400/500. W 3Dmarku03 mam 2872 (oryginalnie było 2084) - wynik niski bo test1 go zaniża (mam cel 1.3@1.7) ale pozostałe testy ok: test2 - 18,2 (zamiast 12,6), test3 - 17 (zamiast 11,9), test4 - 21,1 (zamiast 13,9). A w grach NIC SIĘ NIE ZMIENIA (polegam na wyświetlaczu OSD z ATI Tray Tools albo wbudowanych miernikach fps np. w Vizualize Her dla Winampa)

 

Chciałem podmienić bios ale 'flashrom' daje komunikat o błędzie:

Error: block protect not disabled, status=0E

ERROR 0FL01: press '1' to continue

'Winflash' też krzyczy: Can't erase ROM

 

NIE DA SIĘ SKASOWAĆ ORYGINALNEGO BIOSU!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal ati tray tools i wgraj po prostu ati tool'a. Jak miałem ati tray tools to coś mi się waliło podkręcałem potem przestawiało mi się do nominalnych taktowań, a w ati tool jest git :) poza tym masz jeszcze taką pluszową kostkę i miernik fps'ów. Zainstaluj ati tool może to coś zmieni :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego rtadka do imba 18. To zmniejszenia rdzenia Ci nie pomoże w niczym mamy ten sam rroblem tylko ja stoję na 250Mhz ale moda sprubóję i może timingi zmienię i sie zobaczy. Ale generalnie w większości szafirrów są 5ns. Ja mam na elixirach ale nie iwem ile mają czas dostępu i nie wiem jak to sprawdzić troxchę śmieszne pytanie ale mozecie doradzić hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no ja tez nie wiem praktycznie nic o karcie poza tym ze to jest radeon 9550 Sapphire : P (n00b)... a zrobilem tak jak pisal przemek

(" po 2 zobacz jak Ci pojdą pamięci przy niepodkręconym rdzeniu") wiec ustwailem 250/230 i tez arty juz w 1 tescie ;/ a jak wezme 500/220 to wszystko ok i okolo 3100 pkt w 3d marku 2003 a chcialbym cos wycisnac z tych memk tak do 250 to bym mial okolo 3400 pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spectrum1600 sprawdź pamięci na swoim radku końcowa cyferka zazwyczaj oznacza czas dostępu pamięci (ns) jeśli końcowa cyfra to 5 to masz 5ns :|

 

ale nie ma co się martwić nieraz trafiają się takie pamięci 5ns że śmigają tak jak 4ns :razz:

Edytowane przez Krzysztoph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauwazylem cos dziwnego w moim radeonie 9550 firmy sapphire mianowicie:

Przy pomocy ati tray tools z gpu udalo mi sie wykrecic jedynie 375 Mhz to bylo maxymalnie co mozna bylo, a dzisiaj zainstalowalem TriXX firmowy program do krecenia i gdybym mial super chlodzenie to bylbym wstanie wykrecic z niej nawed 550 mhz 600 tak mysle ale mozliwosc krecenia jest nieograniczona O_o!

Czy ktos wie dlaczego ? moze ten program podnosci napiecie O_o na pamiatkach tez mozna wycisnac nawed z 1000 lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu twoj wczesniejszy post z linkiem do 3dmarka w ktorym jak byk stoi ze ma 256 :wink:

to znaczy że ma video memory 256 mb a to nie to samo że karta tyle ma. po prostu w biosie ma video memory 128 mb + 128 na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...