Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Atiego Radeona 9550 firmy Palit 256 mb pamięci chyba 5 ns z założeniem werntylatarkiem miedzianym Evercoola i miedziane radiatory na ram. W Ati tray tool podkeciłem gpu do 315 mhz i vram do 460 mhz.

460 na memkach nawet 5 ns to bieda a dałeś nawiew na te memeki ? miedź bez nawiewu to tak srednio sie sprawuje :D

rdzeń- to tak cienko sie podkręcają 9550 ? :lol: conajmniej 360 powinien zrobic bez niczego 400-420 ew z jakims nawiewem

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 na memkach nawet 5 ns to bieda a dałeś nawiew na te memeki ? miedź bez nawiewu to tak srednio sie sprawuje :D

rdzeń- to tak cienko sie podkręcają 9550 ? :lol: co najmniej 360 powinien zrobic bez niczego 400-420 ew z jakims nawiewem

Nie nie mam chłodzenia aktywnego pamięci, na gpu mam wentylatorek. Co do VRAmu jak si u was podkręca bo mi przy 480 mhz zgasł monitor (chyba padło zasilanie) :mur:, bo jak, nie miał bym chyba spaloną kartę ?? co do gpu wciaż podkręcam po kilka mhz i sprawdzam co się dzieje na razie bez przygód. Edytowane przez f22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku popraw ort'y bo aż bije po oczach. Stary mówie Ci twoje memki to 5ns więc teoretycznie max dla nich to 400 Mhz a czy dalej pójdą to czysta loteria, jeśli nawiew nie pomoże to jedynie Vmod mógłby coś zdziałać. Powalcz z GPU bo jak narazie to b.mało. Otwórz budę daj jakiś nawiew, na bank pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku popraw ort'y bo aż bije po oczach. Stary mówie Ci twoje memki to 5ns więc teoretycznie max dla nich to 400 Mhz a czy dalej pójdą to czysta loteria, jeśli nawiew nie pomoże to jedynie Vmod mógłby coś zdziałać. Powalcz z GPU bo jak narazie to b.mało. Otwórz budę daj jakiś nawiew, na bank pomoże.

Buda otwarta + nawiew mam. Co do pamięci powtórzyłem podkręcanie i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o najszybsze... :?

z takim pytaniem to do wróżki. Generalnie to nie można wskazać najszybszych, bo mogą różnie działać na różnych kompach, ja napewno NIE polecam referencyjnych catalyst'ów po 1 dużo zajmują po 2 mają wiele niepotrzebnych bzdetów, polecam natomiast omegi, lub DNA. Zazwyczaj jest tak że im nowsze to lepiej działają w nowych grach, markach (2k3, 2k5), a im starsze to lepiej działają w starych grach i markach (2k1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam chłodzenia aktywnego pamięci, na gpu mam wentylatorek. Co do VRAmu jak si u was podkręca bo mi przy 480 mhz zgasł monitor (chyba padło zasilanie) :mur:, bo jak, nie miał bym chyba spaloną kartę ?? co do gpu wciaż podkręcam po kilka mhz i sprawdzam co się dzieje na razie bez przygód.

miałem his'a na memkach 5 ns gpu szło na 420 ram na 500-520 do grania do markowania dało sie jeszcze na ramie pociągnąć na takich ustawienia grałem sobie w fear :]

radiatorki miedziane na ramku muszą być owiane powietrzem bo inaczej spełniają swoja role gorzej niż aluminiowe, spowodowane jest to tym że miedź lepiej transportuje ciepło wewnątrz siebie ale słabiej oddaje do otoczenia natomiast aluminium na odwrót :]

tak wygląda owiany ram gpu i całe pcb słabiutkiego ostatecznie hisa :] 3700 marków wyciągnął :/

inna historia to zasilanie ten sam radek chodzi teraz u kumpla on ma 350W no name i gpu 375 ram 250(500) i to jest koniec, poprostu tzrzeba miec zasilacz a nie codegena tracera czy colors it'a :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem his'a na memkach 5 ns gpu szło na 420 ram na 500-520 do grania do markowania dało sie jeszcze na ramie pociągnąć na takich ustawienia grałem sobie w fear :]

radiatorki miedziane na ramku muszą być owiane powietrzem bo inaczej spełniają swoja role gorzej niż aluminiowe, spowodowane jest to tym że miedź lepiej transportuje ciepło wewnątrz siebie ale słabiej oddaje do otoczenia natomiast aluminium na odwrót :]

tak wygląda owiany ram gpu i całe pcb słabiutkiego ostatecznie hisa :] 3700 marków wyciągnął :/

inna historia to zasilanie ten sam radek chodzi teraz u kumpla on ma 350W no name i gpu 375 ram 250(500) i to jest koniec, poprostu tzrzeba miec zasilacz a nie codegena tracera czy colors it'a :]

no dzięki - wyciągnołem 3072 punkty w 3dmarku03. - co do zasialcza zdemontowałem drugi hdd i spokój (przynajmniej na razie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne memki masz na tym gigabycie :] ladnie polecialy, pierwsze gigabyte były niezłe :] patent też fajny tylko mocowanie wentylkow takie na słowo honoru chyba troche ;] ( radiatorki na memorki na taśme ? a do tych radiatorków wentylki na śróbki tak ? ) no i mam nadzieję że na całe 12 V nie lecą :]

 

obecnie moja grafa jak w podpisie :] :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh chyba sam sobie poradzilem z moim problemem, chociaz narazie to sposob na kilka chwil.

Wymienilem paste na cpu i gpu, temp spadla, nie zawiesza sie, ale zmienilem na ta sama co mialem i pewnie znowu za kilka miechow straci swoje wlasnosci. Zastanawiam sie teraz co wybrac, Ceramique czy MX-1? Na wynalazki w stylu ciekly metal albo AS5 mnie nie stac, zreszta nawet nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

fajne memki masz na tym gigabycie :] ladnie polecialy, pierwsze gigabyte były niezłe :] patent też fajny tylko mocowanie wentylkow takie na słowo honoru chyba troche ;] ( radiatorki na memorki na taśme ? a do tych radiatorków wentylki na śróbki tak ? ) no i mam nadzieję że na całe 12 V nie lecą :]

 

obecnie moja grafa jak w podpisie :] :]

Takie chłodzenie było na moim Radeon'ie krótko, raczej do testów, ale nie powiem, sprawowało się nieźle :]

Zasada zamocowania była prosta. Na pamięciach aluminiowe radiatory przyklejone na taśme, a do głównego radiatora na śrube przymocowany wentyl 80mm. Drugi tylko położony na radiatory. Oba chodziły na pełnych 12v ale było stosunkowo ciche.

Same pamiątki na tym GB to Samsungi 4ns. Mogły puść więcej niż 580 ale stwierdziłem że to nic nie zmieni (już przy 580 było ciężko by nie sypało aż tak bardzo artami). Standartowo chodzi mi Radek 420/500 a bardziej cywilizowanym chłodzeniu (wentyl 40mm + radiatorki + ogólna cylkulacja w budzie).

 

za drogo :( mx-1 za 9zl jest, ceramique za 8, ktora brac?

AS5 to najlepsza pasta jaka jest na rynku. MX-1 czy Ceramique już nie to samo. AS5 na moim Sempie ochłodziła go o 8 stopni C. Pasta w zupełności warta swojej ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mysle ze dobry dzial wybralem chociaz mamy do czynienie tu z grą jak i z karta ale to 2-ugie pelni glowna role...Otoz mam radeona 9550128 128 Athonlona 1800+ 384 ramu i Gta San andreas mi sie tnie,mam wszystko na minimum rodzialke 800x600 32-Bit ;/ w pomieszczeniu mam okolo 70 klatek a na dworze do 30 jak jestem na ulicy gdzie samochody sa i jest duzo swiatel to mi spada ponizej 25 mam okolo 19 22... Wersje sterow mam Omegi 3.8.221 Myslicie ze to wina

Steronikow ? Czekam na Odp i z Gory Dzieki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to wina sterowników, na moim 9550 na catalistach, które dostałem do niej NFSU2 chodził jak chodził ale po zmianie na inne gra widocznie przyspieszyła i marki nawet podskoczyły z około 3700 do 4100 więc pokombinuj ze sterownikami a jak nie pomoże to może ktoś jeszcze coś zaproponuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter a na jakie zmieniles dokladna wersja ?

 

------------------------------------

A tak apropo slyszalem ze dla naszych kart 9550 dobre sa Caty 4.9 ... jesli ma ktos linka do Downloadu to prosil bym bo szukam i nie moge znalesc ;/

 

-----------------------------------------

A moze dlatego ze mam Windowsa xp Home Edition Z Service Packiem 2 moze ten servie pack cos psuje ? ? ? ? ?

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wysiłkach zainstalowałem omegę i skasowałem Catalysta. I wiecie co ?? 200 punktów w plecy w 3d Marku 03 :twisted: (z 3307 zrobiło 3100) !! :mur: oczywiśice karta w obu przypadkach była tak samo podkręcona

Edytowane przez f22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...