Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie grałem 3h :P ustawiłem auto OC w 3D tylko dopiero jak skończyłem grać to zauważyłem że mam pomylone ustawienia i w 3D wczytywało mi standardowe zegary a w 2D podkęcone (450/530) :P w weekend troche ja pokatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

smarki 480/540 bez problemu, po kilkukrotnym odpaleniu i kilkudziesięciu minutach katowania na testach

Hmm, to nawet nieźle Ci się ten GB kręci. Mój bez vmoda powyżej 435-440 nie loto, tzn. nieprzechodzi smarków.

 

Pamięci jak na Hynix'y 4ns to troszke słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Witam was. Znowu zakupiłem r9550... Tym razem gigusia 4ns hynix :wink:

 

Narazie leciutkie o/c na 400/500 i 3600pkt w 3dmark 03 :wink: Std chłodzeie....Musze je czyms zastapic :lol: Duzo da mi zamiana chłodzenia ?? Karta zdeczka sie grzeje w stresie...

 

Ps. Wczesniej miałem Hisa 9550 który robił 550/640 ale to inna bajka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jeśli na karcie nie masz vmodów to na standardowym chłodzeniu gpu + jakiś nawiew można ciągnąć do oporu :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 9550 Gigabyte na pamiatkach hynix 4ns.

Na standartowym chlodzeniu wyciagnalem 411/520 mhz(stabilnie, chodzi juz tak kilka miesiecy, wiecej nie probowalem)

Krecilem go radlinkerem i mam pytanie czy moge wycisnac cos z niego wiecej? I jak wzrosnie wydajnosc(czy oplaca sie bardziej krecic) Podkreslam iz mam standartowe chlodzenie i boje sie ze karta moze sie spalic :D

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta zauwazylem ze jak krece pamieci >550 jest znikomy wzrosty wydajnosci. natomiast na gpu jak sie przekreoczy 450 to juz robi sie z niej maly potworek, a przy 500 na gpu wymiata jak za ta cene :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge sprobowac zwiekszycz z 411 mhz na 450 mhz taktowanie rdzenia na orginalnym chlodzeniu?

 

PS jest duze prawdopodobienstwo ze sie spali?

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz narazie nie mam czasu na zamontowanie dodatkowego chlodzenia. Na ile powinna pojsc na standartowych?

 

Moze zrobic test Ati Tool'em?

 

PS nie wiem ile sam radiator jest w stanie wytrzymac:)

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Kręcić można ile się chce problem tylko w tym, że jeśli coś pójdzie nie tak to VPU Recover zrestaruje Ci zegary :P

 

No chyba że kręcisz poprzez zmodowany bios ale wówczas to można co chwile zwiechy łapać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręć do opory, mój o/c MSI z sygnaturki chodzi na oginalnym chłodzeniu, jasne jest to że karta mając lepsze chłodzenie lepiej się czuje, ale nasze 9550 nie potrzebują czegoś specjalnego, w przyszłości postaraj się o jakiś wentyl na radiator swojego GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

kręć do opory, mój o/c MSI z sygnaturki chodzi na oginalnym chłodzeniu, jasne jest to że karta mając lepsze chłodzenie lepiej się czuje, ale nasze 9550 nie potrzebują czegoś specjalnego, w przyszłości postaraj się o jakiś wentyl na radiator swojego GB.

To fakt. Radeony 9550 ze stajni MSI były gienialne pod względem O/C. Nawet "Szafiry" wymiękały ;P

 

Z O/C RV350 jest o tyle ciekawie, że na standardowym napięciu (było o tym już setki razy) nie sposób jej spalić jesli posiada aktywne chłodzenie. Zrobienie vmoda daje w 95% 500Mhz na rdzeniu i więcej, co i tak jest godne pochwały bo wówczas uzyskujemy 100% O/C karty.

 

Z pamięciami większy problem. Można trafić na piękne sztuki (niektóre bez artów latały nawet powyżej 600MHz) ale i takie tandety, które przy 450MHz ostro sypały krzaczkami. Średnio na jeża karty uzyskują te 500-540MHz (głównie 4ns ale i 5ns też się zdarzały).

 

I jeszcze raz! Ludzie! Nie bójcie się kręcić Radków 9550! Sami się przekonacie ile potrafi Wasz model! Szansa na spalenie karty to 1/10!!!

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zmodować swój BIOS i odpowiednią przetaktować zegary, próbowałem Rabitem ale on zwiększa małymi krczkami np. chce ustawić 500/600 to on bierze mi 498/603. Jest możliwość innym programem, "bardziej precyzyjnym"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 8 lip 2006, 18:55' post='2219651']

I jeszcze raz! Ludzie! Nie bójcie się kręcić Radków 9550! Sami się przekonacie ile potrafi Wasz model! Szansa na spalenie karty to 1/10!!!

mniejsze. wzrost wydajnosci jest ogromny a ryzyko minimalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jest możliwość innym programem, "bardziej precyzyjnym"??

W biosie chyba już bardziej precyzyjnie nie ustawisz.

 

Najwyżej ustaw troszke niższe zegary i "podwyższaj" je w jakim programie. Te 5 Mhz to wielkie G :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem tej grafy narazie lmoj gigus leci : 250@400 i 400@540 . GPU zimne ( nawiew 80@5V ) ale ramy ( zwlaszcza te najblizej portu agp sa gorace ;/

potrzebuje cos na naie zamontowac ( pewnie poleca radiatory z jakis chipsetow z plyt glownych ) potrzebuje jedynie je czyms usuwalnym przykleic ( super glut odpada bo to juz chwyta na amen ) ... poradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem tej grafy narazie lmoj gigus leci : 250@400 i 400@540 . GPU zimne ( nawiew 80@5V ) ale ramy ( zwlaszcza te najblizej portu agp sa gorace ;/

potrzebuje cos na naie zamontowac ( pewnie poleca radiatory z jakis chipsetow z plyt glownych ) potrzebuje jedynie je czyms usuwalnym przykleic ( super glut odpada bo to juz chwyta na amen ) ... poradzcie cos

A może jakieś gotowe radiatory? => http://4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=2119

 

A jeśli nie to do przyklejenia radiatorów użyj kleju ;) => http://4max.pl/default.asp?g=129&gg=67&produkt=170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 8 lip 2006, 21:53' post='2219859']

A jeśli nie to do przyklejenia radiatorów użyj kleju ;) => http://4max.pl/default.asp?g=129&gg=67&produkt=170

już droższego kleju nie mogłeś mu polecić :P ;)

 

wybierz sobie coś stąd:

http://allegro.pl/search.php?string=ta%C5%...7&country=1

ja na 3m przyklejałem radiatorki spire'a, taśma trzyma bardzo mocno, za 1 radiatorek (wielkości kostki pamięci) bez problemu mogłem podnieść cała kartę graficzą :)

 

ja musze zmienić zapinke w moim pentagramie, bo mi zachodzi na 1 kostkę, na szczęście mam zrobioną (homemade na tokarce ;) ) i będę mógł zamontować radiatorki :D (pocięty radiator od durnia idzie tylko na "góre" karty, bo pentak dobrze owiewa doł)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do nawiewu na rdzen moge uzyc wiatraczka od starego GeForca 2TI?

PS teraz i tak nie mam czasu w to sie bawic ale chce wiedziec. Czy na oginalnym chlodzeniu moge wyciagnac wiecej niz 411 mhz na rdzeniu?

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie hehe :) Jak go zamontowac?

 

W tych sprawach to noobek ze mnie wiec sie nie smiejcie:D

 

A co do historii karty to kupilem ja we wrzesniu 2005 roku. Podkrecilem na 411/520 i tak chodzi do dzisiaj. Ale ostatnio chce wycisnac z niej wiecej, bo wiem ze chyba drzemie w niej jeszzcze ukryty potencjal:D

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Lamerskie pytanie hehe :) Jak go zamontowac?

Śruby, kleje, sznurki, nity, gumki recepturki, w dwóch słowach: wszystko dozwolone!

 

Ja przez pewien czas miałem wentyl właśnie na gumkach zamontowany ale guma ma to do siebie że po pewnym czasie robi się z niej próchno. Obecnie trzyma się na śrubach.

 

Zapodaj zdjęcia tego chłodzenia jak możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zapodam ale juz nie dzisiaj :) chyba ze w necie znajde fotke tego wiatraczka, ale jak Ty sadzisz, warto karte wyciagnac i podkrecic na wyzsze taktowania?

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram czasami w cod 1 przez neta i raczej kazdy fps jest tam cenny :-P

 

 

Boje sie ze radiator moze tego nie wytrzymac teraz takie upaly sa, ATi Tool podzczas testu moze spalic karte?

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...