Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

do podkrecania najlepsze sa najnowsze omegi z ATT zastepujacym panel CCC. zuzywa tlyko 1mb pamieci a ma bardzo wiele przydatnych rzeczy no i podkrecac mozna ;]

 

a co do pamieci to ja mam chlodne z radiatorami (wielkimi od SPire'a) i i tak wiecej niz 460 nie pojada bo juz male arty zaczynaja sie pojawiac... ale rdzen na 600 stabilnie leci :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstaluj stery i spróbuj podkręcic czymś innym

Pomogło :D ale nie wiem co konkretnie :blink: W każdym razie pamięć kręci mi się do 500 bez żadnych problemów i krzaków przy przestawianiu zegara :D

 

A oto co zrobiłem:

1. Co prawda sterów nie ruszałem, ale olałem Ati Tray Tools i spróbowałem Ati Tool'a w wersji 0.24.

 

2. Zrobiłem sobie chłodzenie pamięci - pocięty alum radiator ze starego zasilacza na memorki + owiewający wszystko wiatrak z zasilacza na 5V. Teraz nawet na 520 pamięci są tylko lekko ciepłe.

 

 

Poza tym na jakimś zachodnim forum (teraz nie pamiętam gdzie, za dużo tego było :wink: ) wyczytałem że takie problemy to może być oznaka tego, że po zmianie zegara nie jest resetowany kontroler pamięci (cokolwiek by to nie znaczyło :-P ). Tam też zalecali zmianę programu do O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski zalman i dmuchający Arctic Cooling Pro2 L 80 x 80 już siedzą na karcie i wiadomo, radiatorki na pamięciach. Posiedziałem trochę i narazie udało mi się wykręcić : 472/518. Zatrzymałem się bo chcę się dowiedzieć co nie co o zmianie timingów.

 

CL : 3T

tRCD : 6T

tRP : 6T

tRAS : 16T

tRFC : 17T

tRRD : 2T

tWR : 3T

 

pamięci Samsung K4D261638F-TC36 - TSOP

 

zmienić coś przy timingach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, a w zasadzie dwa :

1. Jakie sa objawy przegrzania pamieci?

2. Jak duzo zmniejsza sie potencjal o/c przegrzanych pamieci?

 

POZDRO!!!

1. Artefakty na ekranie

2. nie zmniejsza sie, tlyko po prostu wystepuja artefakty i inne 'cuda' na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. nie zmniejsza sie, tlyko po prostu wystepuja artefakty i inne 'cuda' na ekranie

jeżeli je przegrzeje to może się zmienić i to drastycznie, może dojść do tego że nawet na standardzie pamięci będą pokazywać arty, ale oczywiście mówie tu o dłuższym grzaniu a nie kilku/kilkudziesięcio sekundowym grzaniu

 

 

@Hubabuba222 farciarzu, kręć te memki ile wlezie, według tego opisu co podałeś to masz pamięci 3,6 ns i bez problemu powinny latać na 550 mhz (to nominalne wartości) chyba że karta jest niedowoltowana i wtedy vmod na mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli je przegrzeje to może się zmienić i to drastycznie, może dojść do tego że nawet na standardzie pamięci będą pokazywać arty, ale oczywiście mówie tu o dłuższym grzaniu a nie kilku/kilkudziesięcio sekundowym grzaniu

Wiec sie okazuje ze chyba mam przegrzane pamieci poniewaz jak podniose chociaz o 5Mhz MEM to czasem dostrzegam w grze male arty (bardzo male tylko czasem je zauwazam) wiec na to wyglada ze nici z krecenia MEM :/ :mur:

POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie na jakich taktowaniach masz arty a na jakich nie masz jeszcze ?

 

edit: napisałem taktowaniach żebyś wymienił też rdzeń :) jest pewna zalezność między rdzeniem a pamięciami jezeli masz przekręcony rdzeń to pamieci moga nie chcieć lecieć z drugiej strony ja na hyniksach 5 ns wycisnąłem 260 a nominalne taktowanie twoich to 250 ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 200 nie mam a na 205 malutkie bardzo (np. jak wczytywanie jest w NFSMW to jak sa sygnaly to takie male dookola kwadracicki kolorowe sa :/) a jak podkrece to jest ich coraz wiecej chociaz jak pisalem wczescniej w grze ich za bardzo nie wiedac czasem gdzies w oddali. Max moich pamieci to 218 Mhz.

POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 200 nie mam a na 205 malutkie bardzo (np. jak wczytywanie jest w NFSMW to jak sa sygnaly to takie male dookola kwadracicki kolorowe sa :/) a jak podkrece to jest ich coraz wiecej chociaz jak pisalem wczescniej w grze ich za bardzo nie wiedac czasem gdzies w oddali. Max moich pamieci to 218 Mhz.

POZDRO!!!

nie mozliwe zeby pamieci 4NS krecily sie tlyko na 218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom tragedia te memki v-moda mu zrób ( rdzeń też nie za fajnie :/ )

nie pytaj jak :P pewnie gdzies jest faQ w którejś części tematu i jakieś sznurki

- sam by zrobil na memki jak by był pencil na 9500 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubabuba222 farciarzu, kręć te memki ile wlezie, według tego opisu co podałeś to masz pamięci 3,6 ns i bez problemu powinny latać na 550 mhz (to nominalne wartości) chyba że karta jest niedowoltowana i wtedy vmod na mem

W tej chwili karta chodzi na 472/522 i zmieniając taktowanie memorek na 525 ATItool 0.25 w skanerze pokazuje arty, czyżby to już koniec OC karty z 3.6ns ?

Edytowane przez Hubabuba222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili karta chodzi na 472/522 i zmieniając taktowanie memorek na 525 ATItool 0.25 w skanerze pokazuje arty, czyżby to już koniec OC karty z 3.6ns ?

Vmem mu zrób, wiem że mam inną kartę w sumie i pamięci 3.3ns ale mi na standardowym napięciu latały tylko do 600Mhz, a teraz ładnie 720 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie fair ;) a już myślałem, że coś jeszcze zdołam wycisnąć z tej karty. Chyba że tester artów w ATItool to oszust :P

nie oszust tylko wykrywa ci najmniejsze przekłamania, można go uswawić żeby wykrywał nawet najmniejsze arty, lub żeby wykrywał tylko bardzo dużo przekłamań na ekranie (sieczka), a mniejsze ignorował. Ja się nie sugeruje zbytnio tym testerem w ATItool włączam 3dmarka, lub jakieś gry i jak są arty to zmniejszam taktowania co 5Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem 500/518. W ATitool'u były małe arty. Włączyłem smarki 03 i po drogim teście CPU wywaliło mi do windowsa, pisało coś o focusie i VGA recover. Na 495/520 nie ma tego problemu w smarku i nie ma artów w grach. Sugerowałem się tymi artami w ATitool'u i całkiem nie potrzebnie, ważne są przecież gry.

Edytowane przez Hubabuba222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh wy to macie ja mam jak narazie 500/440 i bez artow mam zalozone radiatorki (i tak nic nie daly) ale jeszcze sie pobawie moze v-mod ? ale ja jako nowicjusz boje sie zebym nie zepsul czegos wiec najpierw przestudiuje to cos o tym v-modzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet i więcej, na moim padniętym 95pro na hyniach 3.6 bez moda karta latała podkręcona z 277/540 na 373/624 - pamiątki były śmieszne bo za bardzo nie przyspieszały jakrdzeń się zmniejszał ;) max poszły na nieco ponad 640 przy rdzeniu na 340 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie napięcia polecacie do 9550 HiSa 128mb/128bit z AC ATi Silencerem 3 rev.2? I na jakim schemacie się opierać (do GB czy Sapphire; czy może jeszcze innym?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...