Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

@zayonnc

 

Tez tak myslalem z tego co wyczytalem na innych forach.

Na benchach mi nie zalezy, a szkoda katowac karte dla kilku mhz wiecej. Mam to na co liczylem i jestem zadowolony.

 

@JROX

Ale ja juz mam pentka, ale sprobuje zalozyc jeszcze raz, moze mi tez wzrosnie ;)

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt FAQa. Dodałem bios remka do wersji 128MB oraz sposób wgrania biosu kardasa.

Jak uważacie, że cokolwiek jeszcze powinno się znaleźć w FAQ przygotujcie to, a ja to dodam z zachowaniem praw autorskich :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos może schemat szafirka x800GTO ?? xD ??

najlepiej jeszcze gto2 do porównania :) trzea wkońcu rozwiazać tą sprawe Vmodów :)

Wez wymien karte. Moze trafi ci sie GTO wygladajacy i zbudowany dokladnie tak jak GTO2 :wink:

 

ty masz zasilania na kracie czy nie?? Masz niebieski laminat?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jeszcze da FAQa dwa podpunkty dotyczące chłodzenia, bo ostatnio się ten temat przewijał.

 

Prosze Was o sprawdzenie czy nie popełniłem gdzieś gafy - 3 i 2 podpunkt licząć od końca

 

Jak jeszcze coś do FAQa to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16 poleca jeszcze inne chłodzenie

hehe dzięki za wyróżnienie xD

 

Wez wymien karte. Moze trafi ci sie GTO wygladajacy i zbudowany dokladnie tak jak GTO2 icon_wink3.gif

 

ty masz zasilania na kracie czy nie?? Masz niebieski laminat?

łatwo powiedzieć - WYMIEŃ :)

jak walne karte na gware to niewiadomo co dostane :) i kiedy :) i czy wogule mi uznają gwarance (oczywiscie jak sie w nieszczęśliwy sposób i całkowicie przezemnie nie chciany - spali :) )

 

 

nie amm nic - mam rodzimego reklamowego szafirka na r480 na niebieskim laminacie bez złacza zasilania -----

i w dodatku kupionego w zeszłym robu za .... 810zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie amm nic - mam rodzimego reklamowego szafirka na r480 na niebieskim laminacie bez złacza zasilania -----

i w dodatku kupionego w zeszłym robu za .... 810zł :mur:

to kupa. Najwiekszy problem to ten brak zasilania. Uff widze, ze mi sie strasznie poszczescilo z grafa.

Juz niedlugo testy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCore VmodUsing Image 2 as our guide locate the the resistor R1597 that is under the pencil labeled VGPU. This is the resistor you will use the 2b pencil on following the steps we went through above. Set your multimeter to 20k Ohms. A VCore voltage of 1.45v to 1.50v should work well. After you have reduced the resistance place the card back in and power up. Check your VCore voltage again to verify the amount of voltage you're now running at. Test the card for artifacts and lockups. If all is well, use a piece of electrical tape and cover the resistor you modded. Review the max voltages we suggested for cooling needs.GPU Over Current Protection VmodThis mod is only needed if you are applying a high VCore vmod. This mod raises the limit that you can obtain with the VCore vmod. In Image 2we use a 20k Ohm reduction in resistance for OCP vmod, which is applied to resistor R1596. Since there isn't a measure point, remove the card and set your meter to 200k. Check the resistance on the resistor R1596 which should be around 40k Ohms. As \\mAr did lower the resistance by 20k Ohms. This one is in a tight spot so you may want to try to pencil the top of the resistor to make it easier.

conieco apropos nas - nieszczęściarzy bez złacza zasilania xD

jednak tam ma być większy opór nie tak jak jest na tych ze złaczam ( i w FAQ)

 

i jeszcze reszta co do pamiatek :

 

VDD (VMem) VmodIn Image 3 locate the VDD labeled pencil above the resistor R311. This is the resistor you will use the 2b pencil on following the steps we went through above. Set your multimeter to 20k Ohms. A 20k variable resistor which will give you around .08v Volts, you'll need to reduce the resistance around 30 Ohms. A VMem voltage of 2.08 V to 2.12 V will work fine. After you reduce the resistance place the card back in and power up. Check your VMem voltage to verify the amount of voltage you're running your memory at. As we did in the VCore vmod, test the card for artifacts and lockups. If you're loving life, tape that bad boy up.VDDQ VmodThis one will be a little tough given the resistor is in a tight spot. Looking at Image 3 the pencil labeled VDDQ above resistor R256, this is the one you'll need to pencil mod to increase VDDQ voltage. Set your meter to 2k Ohms this time. With the info of a 20k variable resistor giving .08 Volts we'll need to reduce resistance around 30 Ohms. A VDDQ voltage of 2.16 V to 2.18 V will help with both VCore and VMem. Check the voltage to verify the amount of voltage you're running at. Test for artifacts and lockups. Use the tape to keep the graphite in place.

http://forums.techpowerup.com/showthread.p...&highlight=vmod

 

oni tam wszyscy urzywaja sajlencerów i nie narzekaja :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki za wyróżnienie xD

Żaden problem :-P

Pamiętajcie:

Wszystko co napiszecie w tym topicu może zostać użyte... nie, nnie przeciwko Wam, tylko w FAQu :D

 

Niech ktoś kto ma ochotę weźmie się za Vmody, potrobi opisy i fotki, to będzie można to do FAQa dodać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś kto ma ochotę weźmie się za Vmody, potrobi opisy i fotki, to będzie można to do FAQa dodać

gdybym miał schemat ... xD

 

mojego voodoo 2000 16mb z Vmodowałem hardkorowo omijając wszystkie układy kontrolne xD

do gpu szło cos koło 2-2,2V - ja tam przeciołem te ścierzki i połączyłem zerystorem xD (symulacja obiążenia przez GPU xD) podłączyłem potem własny układzik MOLEX-GPUi dawałm 2,5V - 5V xD

hehe grafa wytrzymała chyba z 2min xD

 

 

możnaby też i tu takie cos zastosować ale troche sie to mija z celem :)

co do tych opisqw co zapodałem - one są na jakiejs inne karcie chyba - niby x800GTO a nie ma tych układów stabilizujacych napięcie w rogu :(

 

 

-

 

jak ktos ma x800 na zbyciu to moze mi ja dac - poświęce ją w imie nauki :) :wink:

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=12858

mój englisz jest boski xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszedlem w koncu co jest przyczyna zwieszek / frezow / restartow - 1 lub 2 na dzien, ewentualnie odpalony everest sprawdzajacy temperature i ATITool szukajacy artow. Karta dziala bez problemu na 418/500, powyzej tych wartosci dochodzi do niechcianych problemow. Po wyjeciu audigy2 na 520/575 zero problemow ze stabilnoscia. Znalazlem rowniez gdzies na zagranicznym forum , ze jest to wina chipa audigy (1/2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam szafirka rozkrecilem go dzisiaj dla pewnosci jaki rdzen i jest to wer. ultimate i co teraz bylo tam tyle pasty ze wogole nie bylo widac przerwy medzy rdzeniem a ta oslonka co dociska radiator.. wyszskto w pascie.. mam to tak zostawic czy dac jej tyle ile na proca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak jest z dociskiem rdzeń-radiator :) ale więcej niż na cpu zapewne :)

A gdzie Ty masz kondensatory na tej karcie. Pies Ci zjadł? icon_wink3.gif Ledwo 2 sztuki na krzyż.

to nie moje fotosy xD ale chyba mam tak samo - poza tym układme scalonym z tyłu ... co to właściwie daje ??

(chyba ze chodzi ci o te z qullerem xD- one są real xD)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak jest z dociskiem rdzeń-radiator :) ale więcej niż na cpu zapewne :)

 

to nie moje fotosy xD ale chyba mam tak samo - poza tym układme scalonym z tyłu ... co to właściwie daje ??

O jaki uklad ci chodzi?? Jesli chodzi o mojego GTO to wyglada calkowicie inaczej B)

 

EDIT>>Ile chcesz w koncu wycisnac z tego biednego x800? :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

o ten z niebieska nalepka :) po prawo :) o ile to je układ xD ... chyba sie pomyliłem xD

 

Gdyż potem widać jak są Polacy postrzegani

eee przynajmniej jakoś są :) a tak to nie ma ich wcale :) czesi sie tam nie krępują xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam szafirka rozkrecilem go dzisiaj dla pewnosci jaki rdzen i jest to wer. ultimate i co teraz bylo tam tyle pasty ze wogole nie bylo widac przerwy medzy rdzeniem a ta oslonka co dociska radiator.. wyszskto w pascie.. mam to tak zostawic czy dac jej tyle ile na proca..

Zazwyczaj wystarcza pasta tylko na rdzeniu GPU, bo poza nim raczej sensu nie ma, gdyż reszta się zbytnio nie grzeje, a nawet gdyby, to ilość pasty jaka by musiałą być aby doszła do radiatora działała by już jako izolacja a nie przewodnik - tzn i tak by ciepłą nie odbierała.

Pod warunkiem, że cię dobrze zrozumiałem. Daj jakieś fotki jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia, to do przedwczoraj jechalem caly czas na czyms takim:

 

http://img488.imageshack.us/my.php?image=graf23yz.jpg

 

http://img488.imageshack.us/my.php?image=graf30pc.jpg

 

http://img488.imageshack.us/my.php?image=graf54gu.jpg

 

http://img488.imageshack.us/my.php?image=graf66pj.jpg

 

Wyniki max OC i 3dm zrobione wlasnie na tym chlodzeniu. Rozstaw otworow mozna znalezc na forum, a w pozostalych kwestiach technicznych moge pomoc.

 

Polecam takie kombinowanie i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra na tej stronce wiedzą tyle co i my xD

 

jutro jak będe miał chwilke to sie wezme za te Vmody :)

 

trzeba bedzie nalepić kawałek papierka samoprzylepnego pomiędzy lutami - inaczej nie da rady :) (spr- na papierze jest ok :)

 

ten IGPU se daruje narazie - zajme sie tym normalnym :) czyli 440om :)

 

Then gently run your pencil along the side of the resistor from one end to the other. Do a couple swipes then check again with the meter. Using the number you've written down subtract the new reading. For example, if your starting Ohm reading is .418k and your new reading is .400k obviously it's a 18k drop in resistance. If you go by the rule of 15k Ohms equals roughly .04V to .06V. Add the .04V - .06 V to the reading that you saved for future reference, for example the VCore reading of 1.39V your voltage should now be around 1.43V - 1.45V. A 10k variable resistor will give you around .04 Volts so again that's around 15k Ohms you need to reduce your resistor.

:wink:

The IGPU or Over Current Protection vmod is only needed, if you are applying a high VCore vmod. The higher the voltage your GPU runs at, the more power it consumes, the higher its current draw.

The VCore regulator chip has a built-in overcurrent protection feature which shuts the card down, if a certain amount of current draw is exceeded. This mod raises that limit.

In the above pic use a 20k Ohm reduction in resistance for OCP vmod, which is applied to resistor R1596. Since there isn't a measure point, remove the card and set your meter to 200k. Check the resistance on the resistor R1596 which should be around 40k Ohms. Lower the resistance by 20k Ohms.

i koniec wątpliwosci - wszystko jest OK - :) B)

 

zrobiłbym jeszcze Vmoda MEMków - ale nie wiem czy mój cooling na nie wystarczy ;/

 

 

----------

opis w FAQ jest OK - tylko ze chyba jest tam bład co do wartości tego rezystora :) i to nam właśnie zamieszało w głowie xD

 

R1596 - jest odpowiedzialny za kontrole napiecia jakie idzie do proca zanim ten dostanie frezza :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszedlem w koncu co jest przyczyna zwieszek / frezow / restartow - 1 lub 2 na dzien, ewentualnie odpalony everest sprawdzajacy temperature i ATITool szukajacy artow. Karta dziala bez problemu na 418/500, powyzej tych wartosci dochodzi do niechcianych problemow. Po wyjeciu audigy2 na 520/575 zero problemow ze stabilnoscia. Znalazlem rowniez gdzies na zagranicznym forum , ze jest to wina chipa audigy (1/2).

Hmmm...

Dziwna sprawa, co ma dzwiękówka do MHz na grafie :blink:

Rozmiem aby mobo miała problemy z dzwiękówką, czy ewentualanie razem dzwiękówka i grafa na jednej mobo robiły problemy. Ale żeby były problemy dopiero przy jakiś MHz na grafie... dziwna sprawa.

 

 

Chemik16 obowiązkowo robisz opis i zdjęcia do FAQa :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiku co do twojego pytanka

ps- what card would be faster - 16pot r430 ~450Mhz or r480 ~560Mhz 12pot ??

To odpowiedz jest prosta jesli potrafisz mnozyc ;)

Jak wiadomo potoki i taktowanie sa ze soba powiazane(ostatnio mniej przez zabawy producentow min. z ROP'ami czy TMU ale seria R4x0 jest jeszcze pozbawiona tych wad/zalet ;)).

Chodzi tutaj o wypelnianie w multi i singletexturingu oraz mozliwosci jednostek obliczeniowych PS.

16 potokowiec przy taktowaniu 450MHz i jednym TMU na potok daje 7200MP/s i tyle samo czyli 7200MT/s

Analogicznie 12 potokowiec ma wypelnianie przy 560MHz na poziomie 6720MP/s 6720MT/s.

Co do mocy obliczeniowej PS to wiadomo ze oba GPU wykonuja tyle samo operacji PS na cykl wiec podobnie jak w przypadku wypelniania 16 potokowiec wpada lepiej.

12 potokowiec powinin miec taktowanie ~600MHz aby byc rownie szybki jak 16 potokowic z zegarem 450MHz.

Oczywiscie to czysta teoria i moze ona troche sie roznic od praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj r430, 16pot chodzi na 441/551 i 5300 w smarku05 (Athlon xp@2230Mhz). Jak będę miał czas to spróbuje go jeszcze pogonić. Grzeje się niewiele ponadto, co przy defaultowych zegarach.

 

Mam pytanko: czy na naszych kartakach da się przyzwoicie (czyt.: z ładną grafiką przy rozsądnej płynności) pograć w Obliviona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teorie to ja znam :)

chciałem poznać opinie naszych zagranicznych kolegów :)

 

pozatym to sprawdza sie nie we wszystkich sytuacjach :) z tego co kiedys wyczytałem to głównie w wyższych rozdziałkach :)

Hmmm...

Dziwna sprawa, co ma dzwiękówka do MHz na grafie blink.gif

Rozmiem aby mobo miała problemy z dzwiękówką, czy ewentualanie razem dzwiękówka i grafa na jednej mobo robiły problemy. Ale żeby były problemy dopiero przy jakiś MHz na grafie... dziwna sprawa.

moze ci zasiłka nie wyrabia :wink:

 

ale jak wcisnąłem karte pod slot PCIex 4x to miałem o/c większe o 10Mhz :P więc cos w tym jest xD

 

Mam pytanko: czy na naszych kartakach da się przyzwoicie (czyt.: z ładną grafiką przy rozsądnej płynności) pograć w Obliviona??

moze cie zaskocze ale ... u mnie chodzi na full detalcach 1280x1024 wszystkie efekty prucz AA(nie moge właczyć nie wiem czemu - chyba przez ati try toola) i HDRu - bo nie mam :)

najmniej mam 19fps w czasie deszczu na łace :) ta wysoka trawa wymaga kupppppe uwagi od GPU :)

pozatym sie ciągnie aż do 60-80fps w lochach :)

 

ktoja karte opuźnia zapewne proc ..

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...