Skocz do zawartości
m@sterofwp

Amd 2000+ (prosze O Diagnoze)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z AMD athhlionem 2000+XP na plycie głównej ASROCK K7VT2. Otoz ostanio komputer przestal chodzic. Nic sie nie pokazywalo na ekranie. Sprawdzilem dysk, pamiec oraz karte graficzna. Wszystko bylo OK. Zmienilem zworke z fsb 133 na fsb 100 Mhz i komputer uruchamial sie (przy sprawdzaniu sprzetu byl to Athlion 1250 Mhz ) Proces uruchomienia dochodzil do ladowania sie windowsa i jak mial wyskakiwac pulpit komputer ponownie sie uruchamial (czasem nawet wczesniej przed ladowaniem sie sytemu). Teraz mam pytanie:

Ktory podzespol nie dziala prawidlowo : procesor czy plyta glowna ? Sprzet ten chodzil razem od dobrych 2 lat wiec mozliwe ze cos nawalilo :( Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z AMD athhlionem 2000+XP na plycie głównej ASROCK K7VT2. Otoz ostanio komputer przestal chodzic. Nic sie nie pokazywalo na ekranie. Sprawdzilem dysk, pamiec oraz karte graficzna. Wszystko bylo OK. Zmienilem zworke z fsb 133 na fsb 100 Mhz i komputer uruchamial sie (przy sprawdzaniu sprzetu byl to Athlion 1250 Mhz ) Proces uruchomienia dochodzil do ladowania sie windowsa i jak mial wyskakiwac pulpit komputer ponownie sie uruchamial (czasem nawet wczesniej przed ladowaniem sie sytemu). Teraz mam pytanie:

Ktory podzespol nie dziala prawidlowo : procesor czy plyta glowna ? Sprzet ten chodzil razem od dobrych 2 lat wiec mozliwe ze cos nawalilo :( Prosze o pomoc

Jaki masz zasilacz ?

Mozliwe ze zasilka nie chce juz ciagac wiecej mhz :)

 

I odlacz CD itp.. i sprawdz czy chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem ostatno. Komputer resetowal w trakcie ladowania windowsa, a dokladnie w miejscu kiedy mial mi sie uruchomic system (napis "zapraszamy"). Caly ten problem zrodzil sie kiedy montowalem chlodzenie na karte graficzna, po zalozeniu chlodzenia byly takie objawy. Wystarczylo dobrze docisna karte graficzna do portu agp. Sprawdz czy karta i ram sa dobrze osadzone w slotach, mozliwe, ze to jest przyczyna.

 

Mozliwe tez ze procesor sie grzeje i to powoduje restety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...