Skocz do zawartości
nevermind

Problem Z Maxtorem 250 Gb Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kupilem Dysk Maxtor 250 gb sata, po podlaczeniu do plyty (dfi infinity nf2, probowalem tez na asusie nf2), bios go nie widzi. Dysk jest calkowicie nowy. Czy to oznacza ze jest uszkodzony, czy jest to wina ze mam jeszcze plyte na nforcie 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA jest jako dodatkowy kontroler czy wbudowana obsługa w mostek ??

Ja miałem Solteka nf2 z kontrolerem promise SATA - dysk w biosie nie był widziany. Trzeba było uaktywnić kontroler SATA a potem wejść do biosu ale kontrolera a nie płyty (następny screen po biosie płyty podczas uruchamiania kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym drugim biosie z tego co pamiętam też jest niewiele. Możesz tylko założyć "array", po czym przydzielasz miejsce na dysku. Nigdzie nie jest wpisane jaki to dysk. Dopiero podczas tworzenia "array" pojawia się info o dostępnym miejscu.

 

Najlepiej sprawdź w instrukcji płyty rozdział o zakładaniu raida. Bo te dodatkowe kontrolery działają właśnie poprzez raid. Nawet jeśli jest to pojedyńczy dysk.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym drugim biosie z tego co pamiętam też jest niewiele. Możesz tylko założyć "array", po czym przydzielasz miejsce na dysku. Nigdzie nie jest wpisane jaki to dysk. Dopiero podczas tworzenia "array" pojawia się info o dostępnym miejscu.

 

Najlepiej sprawdź w instrukcji płyty rozdział o zakładaniu raida. Bo te dodatkowe kontrolery działają właśnie poprzez raid. Nawet jeśli jest to pojedyńczy dysk.

 

No tak. Tylko ze tam w ogole nie ma widac tego dysku, a jak chce wejsc do tego menu, to pisze ze urzadzenie nie podlaczone, bla bla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poprawność połączeń. Próbowałeś na innych portach SATA?

Probowalem. Inne kable tez. Aktulizacje Biosu tez. Nie probowalem go sprawdzac na nowszej plycie (np z nforcem4) bo nie mam takiej mozliwosci. Oddalem go na gwarancje, jestem ciekaw co z nim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...