Skocz do zawartości
RB338

Jaki Radiator I Wentylator?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio podkręciłem sobie A64 i w związku z tym chciałbym troszkę go ochłodzić bo mój Arctic Cooling Freezer 64 nie daje rady, tzn. daje ale wolałbym aby chłodził go ktoś potężniejszy :) Czytałem i słyszałem o Scythe Ninja że jest najlepszy. Czy to prawda? Czy może zna ktoś coś innego, lepszego, wydajniejszego, bardziej cichego??? Zalezy mi na chłodzeniu i temperaturze. Proszę o pomoc!

 

Dziękuję i pozdrawiam

rb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na chłodzeniu i temperaturze

poszukaj troszkę

 

a jak już napisałeś to zależy ci chyba na ciszy i temperaturze ;) i napisz ile możesz na to kasy dać, bo jak chcesz to możemy polecić ci najdroższy cooler, ale po co skoro są tańsze i wydajniejsze

 

aha i napisz o ile go podkręciłeś, jakie masz temperatury, czy masz wentyle na budzie i jakie, jak są usytuowane te wentyle, bo troszkę dziwi mnie że ten AC ci nie wyrabia, widocznie musiałeś proca nieźle zakręcić albo nie masz wentyli na budzie

 

moim zdaniem każdy "duży" cooler właśnie pokroju Ninja będzie dobry pod warunkiem że masz dobre chłodzenie budy, bo co ci da nawet najdroższe chłodzenie procka skoro bez wentylków na budzie nie tylko procek ale wszystko inne w środku ci się zagotuje albo przynajmniej nieźle spoci :P

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj troszkę

 

a jak już napisałeś to zależy ci chyba na ciszy i temperaturze ;) i napisz ile możesz na to kasy dać, bo jak chcesz to możemy polecić ci najdroższy cooler, ale po co skoro są tańsze i wydajniejsze

 

aha i napisz o ile go podkręciłeś, jakie masz temperatury, czy masz wentyle na budzie i jakie, jak są usytuowane te wentyle, bo troszkę dziwi mnie że ten AC ci nie wyrabia, widocznie musiałeś proca nieźle zakręcić albo nie masz wentyli na budzie

 

moim zdaniem każdy "duży" cooler właśnie pokroju Ninja będzie dobry pod warunkiem że masz dobre chłodzenie budy, bo co ci da nawet najdroższe chłodzenie procka skoro bez wentylków na budzie nie tylko procek ale wszystko inne w środku ci się zagotuje albo przynajmniej nieźle spoci :P

mam A64 3000+ i podkręciłem go do 2300. Jeśli chodzi o bude to mam tylko zasilacz Chefteca 350W którego bardzo lubię, innych wentyli nie mam. Tylko on niestety robi za wszystkich :) Co do AC Freezera 64 to on się wyrabia ale np. w stresie dochodzi do 50 C a wolałbym go nie przegrzewać zbyt często, a mój komputer czesto jest obciążony bo taką mam pracę ;) Jeśli chodzi o kase to za Ninje spokojnie dałbym 160 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by było wymienic paste pod fryzjerkiem i kupic wiatraki do obudowy?? Wtedy było by chłodno w budzie i temperatura by spadła, a fryzjer 64 to dobre chłodzenie tylko trzeba zapewnić lepszy przepływ powietrza w budzie, ninja tez ci za wiele nieda skoro bedziesz miał upał w budzie, ale jak sie już uparłeś na ninje to możesz ją spokojnie brać to bo super coolerek do tego jakaś cicha 120 mm np. fander i masz super wydajność i super cisze tylko zrób coś z tym przewiewem w budzie

pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% z przedmówcą.Przy takim przetaktowaniu 2300mhz Ninja to dla mnie niepotrzebny koszt.Wystarczy ze zapewnisz Freezerowi odpowiednią wentylacje(Z przodu wtłaczający i z tylłu wyciągający wystarcza w zupełności) i bedziesz miał niższe temp.Swoja droga cos zrobiłeś chyba nie tak ze masz takie wysokie temp na Freezerze bo 50C to naprawde dużo jak na Freezera.Nowa pasta(Arcic Silver 5) i sprawdz czy stopka Freezera dobrze przylega do procesora.Jak masz ustawonego ego Freezera?Wentylator na nim wieje w tył obudowy,do góry??

Mówisz o ciszy?2 Fanderki skrecone do prawie minimum to dostateczny przepływ powietrza przy cichej kulturze pracy.Jesli przeszkadza Ci Freezer na max obrotach to go skręc speedfanem i problem z głowy.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wystarczy ze zapewnisz Freezerowi odpowiednią wentylacje(Z przodu wtłaczający i z tylłu wyciągający wystarcza w zupełności) i bedziesz miał niższe temp.Swoja droga cos zrobiłeś chyba nie tak ze masz takie wysokie temp na Freezerze bo 50C to naprawde dużo jak na Freezera.Nowa pasta(Arcic Silver 5) i sprawdz czy stopka Freezera dobrze przylega do procesora.Jak masz ustawonego ego Freezera?Wentylator na nim wieje w tył obudowy,do góry??

Mówisz o ciszy?2 Fanderki skrecone do prawie minimum to dostateczny przepływ powietrza przy cichej kulturze pracy.Jesli przeszkadza Ci Freezer na max obrotach to go skręc speedfanem i problem z głowy.

 

Jakie wentyle proponujesz do budy? Moja jest taka że mogę tylko umieścić z tyłu obudowy, przynajmniej ja nie widzę innych miejsc gdzie możnaby było umieścić wentyl. Nie wiem ale chyba od samego początku miałem problem z pastą. Pasta była razem z coolerem w pudełku, nowa, ale jakoś tak od samego początku nie podobała mi się, jest jakaś taka bardziej sypka niż wilgotna i przez to praktycznie wogóle nie mogłem jej rozsmarować, jest na nim naprawdę bardzo cienka warstwa, jeśli to można nazwać warstwą :)! Freezera mam ustawionego w gół no i zmniejszyłem mu też napięcie podłączając do molexa na 5V. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RB338 z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz mieć prawa niższych temperatur.

Moje rady:

1. Zmień pastę na Arctic Silver5

2. AC Freezera podłącz najlepiej na 12V lub przynajmniej na 7V

3. Wiatraczek Freezera musi być skierowany w stronę wiatraczka wyciągającego powietrze z budy (w twoim wypadku do góry w stronę zasilacza)

4. Zamontuj z przodu budy wiatrak wtłaczający powietrze, a z tył wiatrak wyciągający (w ten sposób zapewnisz dobrą wentylację w budzie)

 

Ps. jak masz kasę to z coolerow do budy polecam Fanderki a jak masz mniej do Arctic Fan

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

4. Zamontuj z przodu budy wiatrak wtłaczający powietrze, a z tył wiatrak wyciągający (w ten sposób zapewnisz dobrą wentylację w budzie)

 

 

Jak mam niby zamontować go z przodu? Gdzie? Po czym mam poznać że wentyl jest wtłaczający powietrze a drugi wyciągający???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

4. Zamontuj z przodu budy wiatrak wtłaczający powietrze, a z tył wiatrak wyciągający (w ten sposób zapewnisz dobrą wentylację w budzie)

Jak mam niby zamontować go z przodu? Gdzie? Po czym mam poznać że wentyl jest wtłaczający powietrze a drugi wyciągający???

Sprawdź zaglądając do budy czy z przodu nie ma otworów na wiatraczek.

Jak wiatraczek przykręcisz odwrotnie to masz wtłaczający powietrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zaglądając do budy czy z przodu nie ma otworów na wiatraczek.

Jak wiatraczek przykręcisz odwrotnie to masz wtłaczający powietrze :wink:

 

Z przodu nic nie ma. Dzięki za wyjaśnienie który jest wtłaczający a który wytłaczający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% posiadasz dziurkowane miejsce z tyłu obudowy pod zasilaczem i tam zamontuj wiatrak.sprawdz jaki tam wiatrak sie zmiesci.80mm,92mm,120mm.Najprawdopodobniej bedzie to miejsce na wiatrak 80mm lub 92mm.I zmien paste!!!Reszty dowiesz sie na forum apropo nakładania pasty.Jesli masz mozliwosc założenia Freezera zeby wiał na tył obudowy to zrób tak.

 

Polecam temat o Freezerze http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=119544

 

Chłodzenie budy http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=29974

 

Nakładanie pasty termoprzewodzacej http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=172765

 

To by było na tyle...

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że kolega chce wszystko na tacy hehe

na wentylkach są dwie strzałki jendna wskazuje kierunek obrotu wiatraka druga kierunek prądu powietrza poza tym jak go podłączysz to ZOBACZYSZ w którą strone wieje :D

jak to nie ma miejsca z przodu??? jak nie ma to zrób miejsce masz rączki i główkę czy nie ? mnie zamontowanie w dowolnym miejscu wiatraka zajęłoby 5-15 minut mając do dyspozycji kilka opasek samozaciskowych i byłoby to zrobione dobrze :/ pomyśl poprostu - pewnie masz dysk w "normalnym" miejscu więc pewnie zasłania ci taką siateczke debilną :blink: na której sie zwykle montuje wiatraka możliwe że jest tam sitko :mrgreen: oczywiście montowanie na sitku czegokolwiek prawie zupełnie mija się z celem należy je wyciąć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

3. Wiatraczek Freezera musi być skierowany w stronę wiatraczka wyciągającego powietrze z budy (w twoim wypadku do góry w stronę zasilacza)

 

Jaki to ma sens? Przecież Freezer chłodzi radiator, dlaczego więc mam go skierowąc do góry aby jego "pracę" czyli chłodzenie radiatora wyciągał wentylator na zasilaczu??? Przecież on ma go chłodzić a nie oddawać chłodne powietrze wentylatorowi na zasilaczu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma sens? Przecież Freezer chłodzi radiator, dlaczego więc mam go skierowąc do góry aby jego "pracę" czyli chłodzenie radiatora wyciągał wentylator na zasilaczu??? Przecież on ma go chłodzić a nie oddawać chłodne powietrze wentylatorowi na zasilaczu!

ee :D ty naprawde ciężko myślisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee :D ty naprawde ciężko myślisz :D

może i ciężko ale zmieniłem jego pozycję do góry, zmieniłem też pastę, co prawda narazie nie na Arctic Silver 5 bo jeszcze nie zdążyłem zakupć, a tu żadnej poprawy! Temperatury jak były takie są :( Zaraz się wścieknę i zamówię tego Ninja!

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freezer nie chłodzi tylko owiewa radiator odprowadzając z niego ciepłe powietrze oraz nawiewając chłodniejsze , ciepłe powietrze powinno się z budy jak najszybciej wydostawać po to kolega poradził tobie wianie na zasilacz który siłą rzeczy musi wyciągac troche ALE wianie na zasilacz pociąga za sobą wzrost jego temperatury obniżenie sprawności, i wzrost głośności samego zasilacza którego wentylek ma termistor (najprawdopodobniej) i będzie się szybciej kręcił (przez to że wiejesz na niego ciepłym powietrzem z freezera) ja bym wiał do tyłu a z tyłu wentylek umieścił w pustej okrągłej dziurze a nie jakichś kratkach sitkach czy co tam jest ...

ale oczywiście jak cie stać bierz nińdże i się pzekonaj ... że dopuki nie wywiejesz z budy ciepła temperatura nie spadnie

ps. chętnie kupie tanio fryzjerka jakoś go podłącze do swojego procka może nawet pamieci mi braknie do oc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

ale oczywiście jak cie stać bierz nińdże i się pzekonaj ... że dopuki nie wywiejesz z budy ciepła temperatura nie spadnie

ps. chętnie kupie tanio fryzjerka jakoś go podłącze do swojego procka może nawet pamieci mi braknie do oc :P

 

naprawdę by to nic nie dało zmieniając tylko na Ninje??? chyba jakaś róznica musibyć bez dodatkowego chłodzenia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci tak spieszno do tej Ninjy??? <_< Jak nie zapewnisz minimalnego przepływu powietrza w budzie to nie licz na to ze sama Ninja Ci sprawe z temperaturami załatwi.Capish???

 

Sprawdz jakie sa temperatury przy otwartej obudowie.Nie masz wentylacji w budzie wiec wiatrak Freezera niema skad czerpac chłodnego powietrza do owiewania radiatora.Jesli temperatury sie diametralnie obniza to bedziesz wiedzial na 100% ze trzeba kupic wiatraczki.

 

Ale ja radze zrobic tak.

1)Kup paste

2)Kup wiatraki

3)Wiatrak w tył obudowy

4)Jak sie da to ustaw Freezera tak zeby wiał w tył obudowy(na ten wyciagajacy wiatrak)nie bedzie sie dalo to trudno

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił fryzjerka bo to spox chłodzonko a zamiast ninji lepiej zrobić lodówke w budzie, moja propozycja jest taka:

 

1) zapewnij dobrą wentylacje w budzie kupując dwa ( lub więcej) wiatraki

2) zmień paste np. na Arctic silver 5 bądź arctic ceramique (mam i bardzo polecam)

3) po układaj ładnie kable w obudowie żeby nie było ,,bajzlu,, ogólnie to zrób tam pożądek

 

i zobaczysz że jak zmienisz paste, zrobisz ładny przewiew w budzie to temperatura znacznie spadnie

 

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił fryzjerka bo to spox chłodzonko a zamiast ninji lepiej zrobić lodówke w budzie, moja propozycja jest taka:

 

1) zapewnij dobrą wentylacje w budzie kupując dwa ( lub więcej) wiatraki

2) zmień paste np. na Arctic silver 5 bądź arctic ceramique (mam i bardzo polecam)

3) po układaj ładnie kable w obudowie żeby nie było ,,bajzlu,, ogólnie to zrób tam pożądek

 

i zobaczysz że jak zmienisz paste, zrobisz ładny przewiew w budzie to temperatura znacznie spadnie

 

Pozdro

Dzięki! Kable miałem poukładane od zawsze, praktycznie Freezer ma duże pole do popisu ;), moja obudowa ma dziury zdłuż, gdzie przy zdjęciu jednego boku nie ma specjalnie różnicy w temperaturze. Jedyne co mi pozostaje to zrobić ten przepływ powietrza z dwoma wiatrakami i ta pasta ASilver 5 <_< Jeśli to zbytnio nie pomoże, kupuję Ninje :mur: Aha, sprawdzałem tego Freezera jak on się trzyma procka i po nie dużym użyciu siły mozna go przesunąć, Wy też tak macie? Może rzeczywiście zbyt słabo jest dociśnięty, ale niby jak ja mam go mocniej docisnąć jak on nie ma żadnej regulacji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...