Skocz do zawartości
Davem

Sprzedaz Gf4ti +100zl =?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze moja plyta solteka ma konflikt z GF4Ti musze zmienic grafe.Oczywiscie bede ja krecil :) I teraz jest pytanie jaka wziazc za nie wiecej niz 280zl??oczywisice AGP

Dzieki za sugestie

 

Prosilbym rowniez o komentarz czemu ta a nie inna lub ewentualny link z recenzja

Dzieki

 

Aha jeszcze jeden wazny szczegol musi miec VIVO

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze moja plyta solteka ma konflikt z GF4Ti musze zmienic grafe.Oczywiscie bede ja krecil :) I teraz jest pytanie jaka wziazc za nie wiecej niz 280zl??oczywisice AGP

Dzieki za sugestie

 

Prosilbym rowniez o komentarz czemu ta a nie inna lub ewentualny link z recenzja

Dzieki

 

Aha jeszcze jeden wazny szczegol musi miec VIVO

9500PRO lub jak starczy kasy 9700PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jakie ma miec parametry jesli chodzi o te bity bo tego nie kumam .

Co sadzicie o tym?? http://allegro.pl/item98196580_his_9600pro...e_wy_video.html

 

9600non pro/pro/xt:4 potoki ,128 bitowa szyna pamieci czyli stypa jednym słowem.

bierz 9700/pro: 8 potokuf,szyna pamieci 256bit...miazdzy wszystkie tam 9600 i dobrze sie kreci

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na 9700 Pro z Vivo mi raczej nie starczy kasiory ale mysle o 9500Pro.Tylko mi powiedzcie ilu bitowe szyny powinny one miec?? Bo na allegro to spotykam tylko 128Bitowe za to zwylke 9500 bez pro pokazuja sie 256 bitowe to moze w takim razie brac tego non Pro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na 9700 Pro z Vivo mi raczej nie starczy kasiory ale mysle o 9500Pro.Tylko mi powiedzcie ilu bitowe szyny powinny one miec?? Bo na allegro to spotykam tylko 128Bitowe za to zwylke 9500 bez pro pokazuja sie 256 bitowe to moze w takim razie brac tego non Pro ??

Bierz ALBO 9500pro 128mb/256bit ALBO 9500@9700 (który ma standardowo 4 potoki, ale dodatkowe 4 można odblokować bez artefaktów) 128mb/256bit. Nie bierz nigdy Radeonów 9500 128/128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 9500PRO 256 bit!! Są tylko 128 bit. Kup Radeona 9500@9700 tylko są takie przypadki, że niektórym się nie zmodowała.

Kiedyś widziałem dwie aukcje 9500pro 128mb/256bit od SS. Może się pomylił. Ale chyba masz rację, że nie ma. Jak tak to mój błąd ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam kupowanie u www-kwm-sklep-pl

dobrze podkręcone 9500pro(8 potoków 128 bit ) jest podobnie wydajne jak lekko podkręcone 9700 (8 potoków 256 bit ) większość modowalnych( z 4 potoków na 8 ) radków na allegro to IMO pakowanie się w kłopoty coś o tym wiem ... postanowiłem sobie kupić u tego inwiduum karte i wysyłaliśmy sobie je później jeszcze przez miesiąc

 

edit: @Daniel89 nie są przypadki że sie nie modują tylko są przypadki że raz na 5 razy karta przysłana za 2 razem na wymianę wydaje się że jest modowalna :mur: wystarczy przejrzeć ostatnie strony tematu 9500 tudziesz nieszcześników którym się wydawało że zmodują kartę i swoje żale wylali w temacie 9700 :/

 

edit: @pająk- debil u którego kupiłem też ma super sprzedawce nie wiem dlaczego tylko z tych co znam na forum to zrobił w ***a wszystkich łacznie z freelancer'em któremu zdaje sie za 2 razem przysłał modowalną ale to jest pewnie wypadek przy "pracy" btw freelancer obiecał dać mu nega ciekawe czy dotrzyma słowa...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam jak bardzo 128 bit obniza wydajnosc 9500pro w stosunku do 9700 to az plakac sie chce , przy karcie pokroju 7600Gt a wiec nieporownywalnie szybszej 128 bit nie jest przeszkoda zeby pokonac 256 bit 6800GS to na pewno bedzie waska szyna blokowala takie 9500pro -lol , kupuj 9500pro i tymi 256 bitami nie zawracaj sobie glowy nawet przy karcie tej klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez po sprzedazy 4Ti dokladalem kase (tyle, ze 150zl ;) )

 

rowniez chcialem z vivo cos brac, jednak zrezygnowalem na rzecz lepszej wydajnosci i kupilem r9500@9700... (to bylo jeszcze we wrzesniu)

 

swego czasu byly r9700pro z vivo na allegro, ale chodzily po ok. 400zl...

 

wiec sam musisz zdecydowac - lepsza wydajnosc, czy funkcjonalnosc ;]

 

 

robot

tyle, ze w 7600gt pamiec chodzi na 1,4GHz (w 6800gs na 1GHz) i rdzen jest puszczony na 560MHz, a w 6800gs na "tylko" 425MHz... szyne tylko w ten sposob mozna pokonac - wyzszym taktowaniem

choc i tak zdaje sobie sprawe, ze przepustowosc jest mniejsza o 9gb/s

ale z drugiej strony karty z serii 7 to przeciez dodatkowe poprawki w stosunku do serii 6... wiec nawet przy mniejszej przepustowosci wyniki sa bdb

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem testów 9500@9700 vs 9500pro, ale nie znalazłem niestety, bo coś mi też net dzisiaj strasznie wolno chodzi :|. Do póki nie odmówił posluszeństwa znalazłem tylko 9500pro vs 9700. W tym teście normalny 9700(nie pro) pokonuje 9500pro. Ale też nie jestem pewny, czy 9500@9700 ma bardzo zbliżoną wydajność do 9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież między 9500@9700 a 9700 nie ma różnić te same taktowania, szyna pamięci, potoki, więc różnicy w wydajności też nie ma. Może 128 bit szyna w 7600gt jej nie ogranicza w stosunku do 6800gs bo to inne karty, ale 9500PRO i 9700 różnią się tylko szyną i spadek wydajności jest dość znaczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez nie mowie ze nie jest lepszy -ale to sa roznice 5-10% gora , i to tez zalezy w jakim tescie w jakiej grze i jakiej rozdzieczosci .

ja np jak mialem 9500pro a potem kupilem 9700 to w 3dmarku 2001 se pamietam jak dzis wynik podskoczyl o cale 400 punktow przy identycznych taktowaniach i identycznym systemie . a byl to przedzial gdzies 13-14tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc ale wciaz jestem rozdarty :) zaczynam myslec o 9700. Co powiecie o tym http://allegro.pl/item99029515_nowy_szybki..._16tys_kom.html

cena zadziwiajaco niska tylko ze to 128bitow.bedzie wydajniejsza od 9500pro??

 

A co do tego testu co podal pajak28 to karta 9600xt wychodzi tam lepiej niz 9500 Pro!! na allegro jest taka za 279zl http://allegro.pl/item96460024_his_radeon_..._cisza_box.html

i co dla mnie wazne ma vivo :) Co o niej sadzicie?

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to jakieś niewiadomo co rdzeń 300, pamięc 400 :blink: i jeszcze do tego 128 bit szyna, a na dodatek gość to nazywa 9700 PRO :lol: Już lepiej kup 9500 PRO.

 

EDIT:

 

Tak, 9600XT i 9500PRO to porównywalne karty, dlatego że 9600 XT pomimo 4 potoków ma o wiele wyższe zegary. Ten 9600 XT co podałeś to nie jest 9600XT to nawet nie jest 9600 PRO, więc osiągi będzie miała gorsze.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...