Skocz do zawartości
sebasw

Chyba Trochę Winą Sprzętuu, Ale Objawia Się Tylko Pod Linuxem

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas włączania notebooka - uruchamiania Ubuntu (problem występuje także na SuSE i pewnie na innych dystrybucjach podobnie) komp zawiesza się podczas ładowania - w Ubuntu na komendzie: Loading drivers (w suse przy włączaniu iptables).

 

Jak komp się rozgrzeje to wszystko jest już OK. Można resetować itp., odpala się prawidłowo.

 

Natomiast windows zawsze włączał się prawidłowo.

 

Jeśli komp jest zimny, wejdę do BIOSu na sekunde i znów go odpalę to wszystko wstaje prawidłowo.

 

Ktoś ma pomysł co i dlaczego się dzieje ?

 

Laptop Dell Latitude CPt, z p2 400MHz i 192 MB ramu - ram sprawdzany mem testem, wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem, a właśniwie nadal mam podobny aczkolwiek odwortny problem na mdv 06. Otóż jak np gram sobie przez pare h w css czy coś innego, komp jest rozgrzany na maxa to nie moge odrazu po graniu wyjść i sie przesiąść na linuxa bo sie wiesza podczas startu GUI. Na zimno wszystko jest ok ;). Problem w tym, że takie coś występuje tylko na free mdv 06 ;/ a ta distro mi sie podoba pomimo masy błędów (fedora 4 czy suse jest łatwiejsze w obsłudze niż ten jeden wielki zwis ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to dlatego że nie masz pod swoim distro kontroli wiatraków, podczas boot-up są one wyłączone, wszystko się nagrzewa i pac? Ew są, tylko że włączają się za wolno. Sprawdź jaki masz układ do sterowania wiatraków, i spróbuj wkompilować jego moduł prosto w kernel. Howto na temat kompilacji własnego jądra jest mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...