Skocz do zawartości
Kas

Czy Musze Placic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wynajmuje razem ze znajomymi stancje, za ktora place miesiecznie okreslona w chwili wynajmowania kwote. Ostatnio wlasciciel zarzadal zaplacenia wyrownania za prad. Moje zdziwianie bylo ogromne poniewaz rachunek oscylowal w granicy 300 zl. Ustnie wspominal cos o ewentualnych doplatach do wody w chwili gdy przekroczymy "jakis tam limit". O doplacie do pradu nic nie wspominal. Podpisywalem umowe z wynajmuacym w ktorej nie ma wzmianki o dodatkowych oplatach tylko staly czynsz.

 

BTW czy wogole taki wynajme jest legalny najprawdopodobniej osoba wynajmujaca nie odprowadza podatku za zyski ktore czerpie dzieki mnie i moim znajomym.

 

I teraz zachodzi pytanie czy musze zaplacic ten rachunek ?? Obawiam sie ze jak nie zaplace to pociagnie mi z kaucji ktora zapalcilem na poczatku wynajmu.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli umowa nic nie mówi na ten temat to chyba logiczne jest ze teoretycznie nie ma prawa żądać dopłat.. Ja mieszkałem 4 lata na stancjach i jeśli była stała opłata to stała...

 

A fakty są takie że czasami trudno odzyskac kaucję, bo koleś potem sobie wymyśli jakies usterki i nie odda :). Mieszkania studenckie rządzą! - jesli mieszka się z normalnymi ludźmi :D

 

Nie jestem pewien co do legalności, ale wydaje mi się że aby wynajem był legalny musiałbyś być zamledowany okresowo w tym mieszkaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co do legalności, ale wydaje mi się że aby wynajem był legalny musiałbyś być zamledowany okresowo w tym mieszkaniu...

Tez mi sie tak wydaje, nie jestem tam zameldowany.

 

Kaucja wynosi 150 zl od osoby a mieszkamy w czworke czyli 600 zl. Ta doplata tez bylaby rozlozona na 4 osoby.

 

W tym tygodniu bede rozmawial z wlascicielem w tej sprawie. Jakich argumentow uzyc by delikatnie wyperswadowac ze nie zaplace za prad ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o skarbowce to przedsiebiorca to na niego na pewno to slowo zadziala :)

 

Tylko jest pytanie ja nielegalnie to mieszkanie wynajmuje, czy w razie interwencji Urzedu Skarbowego moge poniesc jakies konsekwencje ??

 

Czy jestem swego rodzaju paserem mieszkaniowym :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli urząd zacznie się coś kręcić koło mieszkania to jaki masz problem żeby sie stamtąd wynieść :). Podejrzewam że jeśli wspomniecie coś o opuszczeniu lokalu to człowiek zmięknie... Bo pod koniec roku raczej trudno o nowych mieszkańców... a kasa leci w plecy... Tylko podejrzewam że jeśli użyjecie jakiejkolwiek przemocy (psychicznej) to na następny rok już was tam nie będzie :)... choć to może i lepiej dla was... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd wynajmującego wam mieszkanie, że źle spisał umowę - ja jak wynajmowałem to była opłata włącznie z czynszem, a media sobie sami opłacają, jak się umawia na że media pokrywa właściciel, to nie może żądać dopłaty.

 

Najlepiej się dogadać z właścicielem - np. na mniejszą dopłatę, albo zmienić umowę, żebyście sami media opłacali...

 

Urząd skarbowy też można ominąć, bo takie mieszkanie na dziko i umowa na gębę... odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...