Skocz do zawartości
macszelag

Sprwadzie ta strone!!!!!! WC

Rekomendowane odpowiedzi

http://republika.pl/sajbujdowiec/woda.html

http://republika.pl/sajbujdowiec/teoria.html

http://republika.pl/sajbujdowiec/opis.html

 

 

Nie wiem co teraz myslec na temat WC i wydajnosci pompek itp..

 

Pozdrawiam

 

 

MAC

Nie zalamuj... ten artykul jest conajmniej zabawny :wink:

Zgodze sie, co prawda, ze rozwiazanie z wiadrem jest chybione, jednak ow pan ma bardzo ciekawe zalozenia. Obierajac 35C jako gorna granice przydatnej temp wody nie dziwie sie, ze wychodzi mu co wychodzi. Ja w niejednym ukladzie z chlodnica widzialem temp zblizone do tej, o wiadrach nie wspomne. 2 sprawa to ze ow pan dosc daleko idzie w kwestii zalozen, liczac pewnie na naiwonsc potencjalnych czytelnikow (polowa ciepla oddana otoczeniu, bardzo ciekawe skad mu to wyszlo). Nie mowiac juz o fakcie, ze swoimi slowami sugeruje, ze czesc wc-erow z tego forum tak na prawde pracuje na niedzialajacych przeciez komputerach :P

Ciekawe zdanie znalazlem:

 

W rzeczywistosci mamy bardzo szybki przyrost temperatury do 32C ze wzgledu na mala roznice temperatur

duzy przyrost temp zwiazany z mala roznica? moze mi ktos wyjasnic o co tu chodzi :evil: (nawiasem, zdanie nie jest wyrwane z kontekstu) ja zawsze myslalem, ze to przez duza roznice temperatur nastepuje szybki transfer ciepla, przez co szybciej rosnie temp cieczy, do ktorej owo cieplo jest przenoszone... widze jednak, ze nie mialem racji :P

 

Obliczanie wydajnosc pompki jest natomiast bardzo sprytne, liczy wszystko w l/min, po czym poddaje w watpliwosc uzywanie pompek podajac ich charakterystyke w l/h. Najwiekszym sensownym przeplywem dla WC bez TECow bedzie gdzies 600l/h, wiecej po prostu nic nie daje, a 600l/h to 100l/min, czyli tyle wlasnie, ile nasz mily pan sugeruje. Doprawdy paradne :P

 

Odnosnie twierdzenia, ze jakoby wiekszy przeplyw przez blok mialby spowodowac spadek jego wydajnosci przez zmniejszenie transferu ciepla woda<>blok ogranicze sie do ponizszego:

Dołączona grafika

dla jasnosci, 1gallon ~ 4.5l, tak wiec

0.5gpm - 135l/h

1gpm - 270l/h

2.5gpm - 675l/h

 

A na koniec:

"Poniewaz nt. wymiany ciepla powstaly oddzielne ksiegi i temat jest dosyc skomplikowany; trudno napisac w paru slowach na ten temat nie majac pojecia

 

I slusznie :wink: tylko czemu nie napisal tego na poczatku i postapil od razu jak sugeruje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistosci mamy bardzo szybki przyrost temperatury do 32C ze wzgledu na mala roznice temperatur

duzy przyrost temp zwiazany z mala roznica? moze mi ktos wyjasnic o co tu chodzi :evil: (nawiasem, zdanie nie jest wyrwane z kontekstu) ja zawsze myslalem, ze to przez duza roznice temperatur nastepuje szybki transfer ciepla, przez co szybciej rosnie temp cieczy, do ktorej owo cieplo jest przenoszone... widze jednak, ze nie mialem racji :P

 

 

nie ty jeden tak myslales/myslisz ;)

 

moje zdanie nt wc leglo w gruzach :P

 

a moj biedny ojciec-fizyk bedzie musial chyba doksztalcic sie u tego pana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...