Skocz do zawartości
Nostromo

Płyta, Procesor, Ram, Grafika, Zasilacz - Razem 3400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Generalnie jak w temacie. Moja propozycja jest taka:

 

ASUS A8N-SLI Premium - nForce4 SLI

AMD 64x2 3800+

Asus 7900GT TOP

RAM Kingston 2x512MB 533Mhz CL4 nonECC

MODECOM MC-400ATX 2.0 PFC

 

Co wy na to? Można coś lepiej złożyć? Coś złożylem co nie bedzie dzialac? :D

 

Kilka ograniczeń:

1. Grafa: ASUS albo Connect3D

2. RAM: Kingston

3. Płyta główna: ASUS albo Gigabyte

 

Dziekuje bardzo z góry za odpowiedzi i Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, ograniczenia sa wywolane pewnym specyficznym sklepem w ktorym musze kupowac sprzet, ale zobacze co sie da zrobic. Mysle ze grafika powinna zostac, co do procesora to chyba zostane przy AMD. Kompa zamierzam na pewno krecic (nie jakos ekstrymalnie:) ) i ewentualnie dodac kiedys druga karte pod SLI.

 

Dziekuje za odpowiedzi, ograniczenia sa wywolane pewnym specyficznym sklepem w ktorym musze kupowac sprzet, ale zobacze co sie da zrobic. Mysle ze grafika powinna zostac, co do procesora to chyba zostane przy AMD. Kompa zamierzam na pewno krecic (nie jakos ekstrymalnie:) ) i ewentualnie dodac kiedys druga karte pod SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... sam mam teraz kingstony i jest dramat, chyba bede musial cos pokombinowac... A plyta i procek jest ok? czy mozna cos ciekawszego kupic w tym przedziale cenowym?

 

EDIT: A co do pamieci, to brac 533Mhz czy lepiej 400? ECC czy nonECC?

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM Kingston 2x512MB 533Mhz CL4 nonECC ten ram to jest DDR2 a procesor oraz plyta nie wspieraja DDR2, szukaj DDR np takiehttp://allegro.pl/item97652421_pc500_kingmax_hardcore_dual1024mb_2x512mb_wawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie wezme pamieci Kingston DDR HyperX 400Mhz, slyszalem ze sa niezle. Mam jeszcze jedno pytanko, mam nadzieje ze nikt mnie nie zabije za lekki OT:) Otóż chcialbym po zmianie tych wszystkich gratow nie robic nic z systemem, mam XP Pro SP2 BOXa, czy moga sie pojawic jakies trudnosci czy system powinnien wykryc tylko nowy sprzet i wszystko bedzie banglac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zainstalujesz na nowo system. Bo tak będziesz musiał odinstalować wszystkie stare stery od płyty itp. i instalować od nowego sprzętu, przez co system może wolniej działać lub mogą być problemy z jego działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mysle ze obecny komputer to 400W pociagnie, ale faktem jest ze jak sie zastanawiam nad kupieniem w przyszlosci drugiej karty w SLI to na pewno bedzie za malo.

 

EDIT: A jak to jest z tymi zasilaczami, bo widze raz w opisie ze ma jedno złącze do kart PCI-E, czasem widze ze ma dwa złącza, czasem nie ma żadnego. To te karty nie są zasilane przez slot?

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja bym wzial do kompa tej klasy 2gb ramow przynajmniej, w sumie maxymalnie tez 2gb :lol:

reszta dobra oprocz tego ze zasila wez topowera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja mam [2x512] i polecam patrioty llk 2x1gb ~ 900zl kreca sie na 3V [zupeline bezpiecznie nawet sie zbyt nie grzeją] na 540mhz cl 3 3-3-6 1t, na 2,5-3-2-5 i 3V idą na 500mhz bez problemu wszystko 100% stabilne, jeszcze ch nie testowałem na 3,2V ale powinny jeszcze z siebie troszke wycisnąć [zauwazyłem że moim patriotkom roznice daja takie napięcia jak 2,8 - w stosunku do 2,6 i 3,0 w stosunku do 2,8 na 3,2 jeszcze nie testowałem nie chce mi się :lol: jak mi sie bedzie kiedys nudzilo to sie pobawie

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim niejscu proca bym wynienił na opka 165 :-P a ramy jak już to na Patrioty reszta jest OK pozdrawiam

 

ps. opkia 165 na prawdę się połaca kupić bo jest o duuuuuuudo wydajniejszy. ale wiem żę wszystko zależy od finansów

Edytowane przez HA98M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy by mi przez myśl nie przeszło że będę namawiał do czegoś takiego ale cóż ...

 

kup INTEL'a ...

 

Intel Pentium D 3.0GHz LGA775 (930) <-- tańszy i zostanie kasy na jakąś fajną obudowę np i dobry zasilacz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy by mi przez myśl nie przeszło że będę namawiał do czegoś takiego ale cóż ...

 

kup INTEL'a ...

 

Intel Pentium D 3.0GHz LGA775 (930) <-- tańszy i zostanie kasy na jakąś fajną obudowę np i dobry zasilacz ...

zgadzam się po trochy bo intel jest tańszy i ma nie złą wydajność ale sądzę żę jeżeli ktoś ma kasę na AMD to niech go sobie weźmie bo jest wydajniejszy. Takie jest moje zdanie i wiem żę nie wszyscy się z tym zgodzą :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...