Skocz do zawartości
Grzechu

Zestaw 5.1 vs kolumny+wzmacnaicz

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam zestaw glosnikow Mediatech Wooden-Boombox 5.1 model Mt 322 i ten "bas" wydobywajacy sie z subwoofera zaczyna juz mnie denerwowac wiec mysle nad zmiana zestawu lub przesiadke na 2 duze (dwu- lub trojdrozne) kolumny+wzmacniacz.

Jesli chodzi o zestaw 5.1 to myslalem nad Zambra 5.1 firmy Mediatech lub jakies Tracery do 350zl.

A jesli chodzi o kolumny to bedzie to albo samorobne, albo uzywane (wzgledy finansowe).

Chodzi mi głownie o w miare czysty dzwiek z ladnym lecz porzadnym basem.

Co wg was bedzie lepsza alternatywa?

A moze poradzicie mi jeszcze cos innego?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak.Kiedyś bawiłem się w subbafery i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły.Zawsze byłem nie zadowolony z efektu końcowego.Miałem 3 rodzaje zestawów, najpierw 2.1 (pozbyłem się szybciej niż kupiłem), potem 4.1 też mi nie przypadł do gustu i znowy 4.1 i też się pozbyłem.Byłem spragniony dobrego dzwięku.W końcu poszedłem do sklepu ze sprzętem HI-FI i wybrałęm wierze SHARP CD-DP2500 z pięcioma głośnikami.To był dopiero wybór.Kosztowała u mnie na wsi 1100 zł.Mam juz ją ponad rok i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Creative Inspire 5,1 u mnie w sklepie kosztuje ok. 350 zeta a dzwiek jest super :)  naprawde jesli chcesz taki zestaw to tylko Creative

A slyszales/slyszalas* moze cos innego niz takie male pierdziawki?? I moze powiesz jeszcze ze sub daje super bass??

 

*niepotrzebne skreslic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo, to ja wam pokaze to co ja wybralem!

wiezcie mi-ja nei ejstem zamoznym czlowiekiem!

zeby kupic sprzet musialem odmowic sobie wielu rzeczy, np nowego kompa itp!

ale warto, bo to pierdzenie z glosnickzow 5.1 za 300 zyla, czy z mini wiez (ten sharp, to przeciez mini!) mnie dobija!

co prawda nei pokaze wam dokladnie tego modelu, ktory posaidam, bo juz go an stronie technicsa nie ma, ale jest bardzo podobny!

 

Dołączona grafika

 

do tego mozna kupic np

4 razy Dołączona grafika

 

taki center

Dołączona grafika

 

i taki subwoofer

Dołączona grafika

 

nie wydawaj kasy na glupoty, tlyko zainwestuj w pozadnys przet audio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nei mam tych kolumn, bo mam maly pokoj i wole pozadne stereo, niz srednie 5.1, ale mam podobny amplituner........ dokladnie to taki sam, tylko, ze starszy model!

ale te kolumny, ktore podalem jako przykald mialem okazje odsluchac i musze przyznac, ze jak za te pieniadze, to naprawde sa super!

 

ceny:

ten co jest x4, to ksoztuje 669 za sztuke

center 339 za sztuke

sub-779, ale mysle, ze warto dolozyc troche i kupic jakies jamo ;)

ten amplituner kosztuje 2500 okolo, a starszy model (o prawie takich smaych m,ozliwosciach) 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takie głośniki to nikomu do pokoju nie wejdą :)

Ja mam wieksze i sie mieszcza ( tyle ze w pokoju meble sa ustawione pod glosniki ;) ) . A jezeli chodzi o pomoc koledze to lepiej uzbierac troche wiecej kasy i kupic jakis wzmacniacz uzywany na allegro za 300-400 zl ( kiedys byla o tym olbrzymia debata ) i jakies Tonsile uzywane i masz fuull Bas i niezla nieporownywalna przetrzen ktora generuja prawdziwa kolumna, male glsniki jedynie potrafia zrobic efekty i nie maja nic wspolnego z porzadny cisnieniem akustycznym . ( o subwooferach to juz nic nie bede mowil w tych zestawach 5,1 bo to juz calkowita kicha) Dobry subwoofer jest drozszy od dobrej kolumny .

I jeszcze jedno jezeli ktos z was uzlyszy albo sam zrobi sobie porzadny dzwiek , to gwarantuje ze nigdy nie popatrzycie na wieze ani takie pierdzialki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety jestem ograniczony finansowo i na kulumny ze wzmacniaczem to maks. 370zl i ani grosza wiecej bo mnie matka zabije.

Jesli znacie jakies serwisy gdzie jest opisane ja sie robi kolumny to bede wdzieczny za linki.

PS - Myslice ze za te 370zl to dostane cos w miare grajacego :?: i nie chodzi mi wylacznie o nowy sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh i co, kupicie sovbie taka MINI WIEZE , kolumny z plastyku :lol:

brak wejscia/wyjscia cyfrowego-kolejny :lol:

 

i cena 2200.....

to za tyle mozna kupic amplituner technicsa (taki slaby, ktory ebdzie 100x lepszy od tej mini wiezy)za kolo 1000zyla, moze mniej

4 kolumienki tonsilowskie za 400 sztuke, czyli za 2600 mamy cos co gra lepiej, pogra dluzej, ejst 400 zeta drozsze, lepiej wyglada i nie ma wad!

a centera mozna dokupic pozniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takie głośniki to nikomu do pokoju nie wejdą :)

Ja mam wieksze i sie mieszcza ( tyle ze w pokoju meble sa ustawione pod glosniki ;) ) . A jezeli chodzi o pomoc koledze to lepiej uzbierac troche wiecej kasy i kupic jakis wzmacniacz uzywany na allegro za 300-400 zl ( kiedys byla o tym olbrzymia debata ) i jakies Tonsile uzywane i masz fuull Bas i niezla nieporownywalna przetrzen ktora generuja prawdziwa kolumna, male glsniki jedynie potrafia zrobic efekty i nie maja nic wspolnego z porzadny cisnieniem akustycznym . ( o subwooferach to juz nic nie bede mowil w tych zestawach 5,1 bo to juz calkowita kicha) Dobry subwoofer jest drozszy od dobrej kolumny .

I jeszcze jedno jezeli ktos z was uzlyszy albo sam zrobi sobie porzadny dzwiek , to gwarantuje ze nigdy nie popatrzycie na wieze ani takie pierdzialki .

 

ja mam wzmaka unitry (2x35 watt - porownywale z 1000w pmpo hehehe or 200 watt w oznaczeniach technicsa) dostalem go za nagranie 4 cedekooof :)

bylo trzeba nad nim popracowac - popalone wszystkie bezpieczniki

rozwalony power (wykozystalem od zasilacza at :) potencjometr od glosnosci i balansu do wymiany

Do tego dokupilem altony 110 (odpowiednik altusa 140 albo na nowe oznaczenia altus 300 -bass 30 cm) kosztowaly mnie 300 troche poobijane ale najwazniejsze - mialy wymienione membrany na nowe soprany nie popalone i graja naprawde super musze tylko wymienic material w maskownicach - wie ktos moze gdzie mozna taki kupic ??? bo juz bylem w 4 pasmanteriach :((

Wczoraj ogladlem dwie wieze glosnosc ustawiona na 3 na wzmaku - jak enty (dobrze moofie ??- te wielkie drzewa) szly to wszystko w pokoju mi drgalo :) to samo podczas scen batalistycznych

Jak puszcze subwoofer test i glosnosc na jakas 5 to musze lapac przedmioty spadajace z szafek :))

Zadne plastikowe zestawy czy nawet glosniki super x bass i tym podobne nie dadza takiej przyjemnosci podczas sluchania muzy czy ogladania filmu

Inna sprawa to wielkosc - musialem zrobic generalne przemeblowanie zeby dalo sie je gdzies upchnac w pokoju :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne plastikowe zestawy czy nawet glosniki super x bass i tym podobne nie dadza takiej przyjemnosci podczas sluchania muzy czy ogladania filmu

Inna sprawa to wielkosc - musialem zrobic generalne przemeblowanie zeby dalo sie je gdzies upchnac w pokoju :((

ale sie oplacilo!, czyz nie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli znacie jakies serwisy gdzie jest opisane ja sie robi kolumny to bede wdzieczny za linki.

dołącze sie do prośby, poza tym mam pytanko: zna ktoś może sklep gdzie można kupić gotowe zestawy włośnikowe ze zwrotnicami do samodzielnego montazu kolumn? skrzynie bez problemow sam sobie moge zrobić. szukam czegoś takiego juz od 2-ch lat i nie moge znaleźć. spotkałem sie z czymś takim w niemczech (kumpel sobie kupil i zmontował - trójdrożne 100W), ale niestety nakład sie wyczerpał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli znacie jakies serwisy gdzie jest opisane ja sie robi kolumny to bede wdzieczny za linki.

dołącze sie do prośby, poza tym mam pytanko: zna ktoś może sklep gdzie można kupić gotowe zestawy włośnikowe ze zwrotnicami do samodzielnego montazu kolumn? skrzynie bez problemow sam sobie moge zrobić. szukam czegoś takiego juz od 2-ch lat i nie moge znaleźć. spotkałem sie z czymś takim w niemczech (kumpel sobie kupil i zmontował - trójdrożne 100W), ale niestety nakład sie wyczerpał...

http://www.subwoofer.itt.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zadne plastikowe zestawy czy nawet glosniki super x bass i tym podobne nie dadza takiej przyjemnosci podczas sluchania muzy czy ogladania filmu

Inna sprawa to wielkosc - musialem zrobic generalne przemeblowanie zeby dalo sie je gdzies upchnac w pokoju :((

ale sie oplacilo!, czyz nie?!

no pewnie !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zadne plastikowe zestawy czy nawet glosniki super x bass i tym podobne nie dadza takiej przyjemnosci podczas sluchania muzy czy ogladania filmu

Inna sprawa to wielkosc - musialem zrobic generalne przemeblowanie zeby dalo sie je gdzies upchnac w pokoju :((

ale sie oplacilo!, czyz nie?!

no pewnie !! :)
i o to wlasnie chodzi!

my wiemy, co dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani to ja mam sprzęt ale jaki zajebisty wzmacniacz unitry 2x20watt on ma serio ze 20 lat jak nie wiecej do tego altusy 140, wszystko leci z półek bas ma 30cm wiec wypas(maskownice mi sie podarły troche ma ktoś na sprzedaż) .Wcześniej miałem creativa 2.1 i to popierdziawki jakieś były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...