Skocz do zawartości
alepajonki

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki proponujecie wentylator 120mm. Pewnie ktoś zaraz poleci Fandera, ale nigdzie nie można już ich dostać. Generalnie wybierajcie z oferty Komputronika (lub innych łódzkich sklepów). Przesyłka nie wchodzi w grę, bo każdy sklep liczy sobie minimum 5,5 zł za pocztę (5 dni dostawy :mad:) i 6 zł za pobranie...

 

Wentylatory 120mm w Komputroniku

 

PS.

A co sądzicie o Arctic Cooling Fan AF12025 120mm?

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem te topiki (piąte przez dziesiąte :)) i wywnioskowałem, że liczą sięgeneralnie tylko dwa modele - Akasa Amber i Thermaltake Thunderblade. Może ktoś je posiada?

mam akasa amber 120mm i jestem zadowolony ... lekko mruczy ale nie jest to jakiś drażniący dzwięk, a muszę powiedzieć że bardzo cenie sobie ciszę

mam tez 92mm i tutaj muszę powiedzieć że mocno się zawiodłem ... cholerstwo warczy okrutnie przynajmniej przy 12V ... po prostu tragedia ... ale przy mniejszym napięciu chodzi już cicho a i jest dość wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem te topiki (piąte przez dziesiąte :)) i wywnioskowałem, że liczą sięgeneralnie tylko dwa modele - Akasa Amber i Thermaltake Thunderblade. Może ktoś je posiada?

Z tego co wyczytałem Thermaltake są wydajne ale głośne. A nie mają w Komputroniku Revolteca Dark Blue (zauważyłem tylko Dark Red) - ponoć są ciche i wydajne, sam się do niego przymierzam, ewentualnie Akasa lub może wyjdzie Fander czarny lub srebrny (ponoć nowe wentylatory będą dostępne za 2-3 tygodnie - takiego meila dostałem w odpowiedzi na moje pytanie)

 

PS: W tym Centurionie nie miałeś seryjnie wiatraczka z przodu 120mm:?: Ja w swoim mam i jest bardzo cichy choc nie wieje jakoś rewelacyjnie (choć pewnie i tak lepiej jak np. arctic na 5-7V a i głośność będzie podobna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Centku mam jeden cooler z przodu - cichutki, ale szczerze mówiąc niezbyt wieje...

Mógłbym kupić na przód Revolteca Dark Blue 120mm [29 zł], a CoolerMastera dać na tył - wydaje mi się, że lepiej słabszy wentylator niech wyciąga powietrze z obudowy.

 

Pewnie ktoś się zdziwi, dlaczego nie używam Fandera, ale w zasadzie kupiłem go dla mojego brata i tylko PRZETESTOWAŁEM go. Co do Fanderów 120mm to, albo nie ma ich wcale w sklepach, albo ich ceny wachają się nawet do 50 zł.

 

//EDiT//

Zamówiłem już tego Revolteca Dark Blue 120mm i zobaczymy co potrafi - razem z przesyłką 38 zł, więc taniej niż Fander bez przesyłki :lol2: Mam nadzieję, że się nie zawiodę ;) Najpóźniej w środę przyjdzie paczka, więc czekam z niecierpliwością...

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym kupić na przód Revolteca Dark Blue 120mm [29 zł], a CoolerMastera dać na tył - wydaje mi się, że lepiej słabszy wentylator niech wyciąga powietrze z obudowy.

Revoltec to moim zdaniem dobry wybór.

A co do rozmieszczenia wentyli to lepiej żeby ten mocniejszy był jako wydechowy bo tworzy się wtedy w budzie małe podciśnienie, które wymusza zasysanie większej ilości chłodnego powietrza przez ten słabszy wiatrak z przodu. Tak jest wydajniej bo najważniejsze jest pozbycie się nagrzanego powietrza ze środka. Sprawdzone i działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Zamówiłem już tego Revolteca Dark Blue 120mm i zobaczymy co potrafi

napewno będziesz zadowolony, aha tylko zobacz efekt w nocy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednak nawet jak dostanę go w środę to nic wam nie powiem, bo gościu z Proline do mnie dzwonił i mówi, że zasilacz wyśle dopiero w czwartek (priorytet, ale paczka i tak dojdzie dopiero po weekendzie).

 

napewno będziesz zadowolony, aha tylko zobacz efekt w nocy :wink:

Może zrobisz fotki w całkowitej ciemności z odkręconym bokiem od budy ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...