Skocz do zawartości
Alaki

X1900xtx Czy Gf 7900 Gtx Czy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=198920 więcej jeszcze załóż tych tematów, klikasz na zgłoś/raport i prosisz o przeniesienie a nie zakładasz kolejny temat :mur:

 

EDIT: Ja bym brał ati, wprawdzie odpowiedź była w linku ale temat wywalony ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na google

 

i na to pytanie znajdziesz sam odpowiedź - obie są bardzo wydajne i wszytsko zalezy od indywidualnych preferencji

lol... w google można znaleźć odpowiedź na wszystko więc po co w ogóle to forum prawda ? :mur:

 

Ja również brał bym Radka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako osoba bezstronna (posiadacz gf2, gf4, 9800se@xt, obecnie 6800gt) wybrał bym kartę ati, ponieważ jest wydajniesza (oblivion, gra która naprawdę wymaga), co mi sie podoba w radeonach to przy nawet nizszych wynikach benchmarkowych, w grach fps jest stały bez spadków, druga sprawa to bezproblemowe działanie hdr i fsaa, na ten czaskarta ati jest nowocześniejsza, linia 7900 to tak naprawdę rozwiniecie gf6800, i nawet 7950 z swoim fsaa 32x nic tu nie zmienia, bo i na co to komu jak już miedzy 8x i 16x róznicy nie widac (wiem że z lupą widać ale dla gracza to bez znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i widziałem X1900XTX w akcji i to BARDZO UDANA GRAFA.

To co mnie zaskoczyło to mimo jej mocy jest dość cicha ...

Tak samo jak 7900GTX w sumie...

Ale NV ma przewagę w segmencie mainstream więc tutaj dał bym zarobić ATI :]

Równowaga w naturze być musi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mnie zaskoczyło to mimo jej mocy jest dość cicha ...

Wybacz ale masz bardzo wysoka tolerancje na halas. Co prawda mam X1800XT ale system chlodzenia X1900XT(X) jest blizniaczy na tych kartach. W 2D przyznaje jest dosc cicha ale w 3D zaczyna nieznosnie halasowac.

 

Jezeli chodzi o wydajnosc to zarowno w produktach zielonych jak i czerwonych jest ona az nadto wystarczajaca. Za 7900GTX przemawia cichsze standartowe chlodzenie.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam X1800XT ale system chlodzenia X1900XT(X) jest blizniaczy na tych kartach. W 2D przyznaje jest dosc cicha ale w 3D zaczyna nieznosnie halasowac.

Twoja wypowiedz jest bezpodstawna ponieważ X1900 XTX jest troche inna kartą niż X1800XT więc zapewne został zmieniony system chłodzenia, nie słyszałem tych kart ale wydaje mi sie że pomimo podobnego wyglądu chłodzenie na X1900XTX ma nieco inną konstrukcje i faktycznie może być cichy.

 

p.s ja tez jestem za ATI :D sądząc po testach niemam nic więcej do powiedzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedz jest bezpodstawna ponieważ X1900 XTX jest troche inna kartą niż X1800XT więc zapewne został zmieniony system chłodzenia, nie słyszałem tych kart ale wydaje mi sie że pomimo podobnego wyglądu chłodzenie na X1900XTX ma nieco inną konstrukcje i faktycznie może być cichy.

Twoja wypowiedz jest bezpodstawna poniewaz mam punkt odniesienia slysze wirnik X1800XT na codzien a Ty nie, w X1900XT jest identyczny.

 

Tak jak napisal bartezjusz niemal idealnym polaczeniem bedzie X190XTX oraz accelero X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z accelero tak bo chłodzonko ciche, pozatym niemal zawsze jest tak że standartowe chłodzenie jest do bani i albo jest za głośne albo za mało wydajne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co...? Przy porownywalnej wydajnosci x1900 oferuje jeszcze bol glowy od halasu :?

 

no ta-dlatego kazdy jej user przeznacza dodatkowe kwoty na relanium i etopirynke - to taka znowa ATi i firm farmaceutycznych :lol:

 

a dla równowagi :wink:

 

Dla porownania karta nV ma jeden z najcichszych aktywnych cooler'ow w historii

 

nawet z tym bym jej nie tknął mogąc wybierac pomiedzy dwoma z tytulu topica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co...? Przy porownywalnej wydajnosci x1900 oferuje jeszcze bol glowy od halasu :? Dla porownania karta nV ma jeden z najcichszych aktywnych cooler'ow w historii :) Trudny wybor :? pozdro

no i x1900xtx jest bardziej pradozerny - o jakies 40%, tak wiec imho to tez trzeba uwzglednic jezeli posiada sie zasilacz "na styk" i chcemy uniknac przykrych niespodzianek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób widziało te karty w realu, obmacywało i grało na nich? :lol:

 

z tych wypowiadających się pewnie nikt...

 

ja się przyznaję bez bicia -> nie grałem na nich, ale widziałem je i slyszalem cooler na 7900GTX, czytałem testy itp.

 

karty są porównywalne mocą, natomiast cooler na 7900GTX jest naprawde cichy i wydajny. Nie oplaca sie go zmieniac na Zalmany itp. jesli juz to tylko na W/C. Ja bym wziął 7900GTX. Karta wydajna, dobrze chłodzona, stosunkowo podkręcalna, poza tym jako użytkownik 6800U wiem, że karty NVIDII trzymają fason :-P A seria "7" jest ulepszeniem "6" więc dla mnie wybór byłby prosty. Choć szczerze mówiąc kryterium też jest CENA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco nie sądzę że osoba która kupuje kartę za ponad 2tyś., bedzie jechała na zasilaczu typu codegen 400w, a do tej ati spokojnie 480w(prawdziwe) wystarczy, co do hałasu to wiadomo że firmowe badiwie zawsze jest głośne i trzeba zmienić to czym prędzej (obojetnie czy to ati czy nvidia), a wydatek 100zł na chłodzenie takiej karty to dla potencjalnego kupca drobnostka (bo wiadomo że jak gość bierze zestaw za kilka tysiecy to do biedaków nie należy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hałasu to wiadomo że firmowe badiwie zawsze jest głośne i trzeba zmienić to czym prędzej (obojetnie czy to ati czy nvidia)

GTX ma wrecz wzorcowe chlodzenie nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Byc moze Xtreme Addict ma racje i wypowiadaja sie tu w wiekszosci osoby niekompetentne.

 

Zeby byla jasnosc mialem w lapkach 7900GTX`a <_<

 

EDIT:

 

poza tym jako użytkownik 6800U wiem, że karty NVIDII trzymają fason :-P

Hehehe dobre sobie a o FX`ach kolega zapomnial ;)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco nie sądzę że osoba która kupuje kartę za ponad 2tyś., bedzie jechała na zasilaczu typu codegen 400w, a do tej ati spokojnie 480w(prawdziwe) wystarczy

oczywiscie, ze tak, ale roznie to bywa, tak wiec tylko "odnotowalem" fakt.

 

co do hałasu to wiadomo że firmowe badiwie zawsze jest głośne i trzeba zmienić to czym prędzej (obojetnie czy to ati czy nvidia)

nie w przypadku 7800gtx512 i 7900gtx

 

, a wydatek 100zł na chłodzenie takiej karty to dla potencjalnego kupca drobnostka (bo wiadomo że jak gość bierze zestaw za kilka tysiecy to do biedaków nie należy)

tylko tutaj tez drobna uwaga - ingerujac w chlodzenie ryzykujemy utrate gwarancji, tak wiec jezeli ktos nie czuje sie na silach, to powinien wybrac x1900 juz z zmienionym chlodzeniem - np. sapphire toxic, his iceq3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...