Skocz do zawartości
aceraspire

Centrino Z Celeronem M

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tmyi celeronami z centrino ? Czy sprzedawcy robią nas w balona czy rzeczywiście tak jest ? U mnie w 3613 jest naklejka centrino ale w laptopie siedzi Celeron M, jest tam zamontowana także karta WI-FI Intela.

A co to jest to sam nie wiem :blink:

Dołączona grafika

Proszę o odpowiedzi

Pozdro

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CENTRINO(także zwane Centrino Mobile Technology - Mobilna Technologia Centrino) jest inicjatywą marketingową firmy Intel zawierającą połączenie CPU, chipsetu płyty głównej i interfejsu sieci bezprzewodowej w formie komputera przenośnego.

Aktualnie składa się z procesora Pentium M z pamięcią cache L2 1MB lub 2MB, rodziny chipsetów Intel 855 lub 915 i bezprzewodowej karty sieciowej Intel PRO/Wireless 2100 (IEEE 802.11b), PRO/Wireless 2200 (IEEE 802.11g), lub Intel PRO/Wireless 2915 (a/b/g).

 

źródło wikipedia

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CENTRINO(także zwane Centrino Mobile Technology - Mobilna Technologia Centrino) jest inicjatywą marketingową firmy Intel zawierającą połączenie CPU, chipsetu płyty głównej i interfejsu sieci bezprzewodowej w formie komputera przenośnego.

Aktualnie składa się z procesora Pentium M z pamięcią cache L2 1MB lub 2MB, rodziny chipsetów Intel 855 lub 915 i bezprzewodowej karty sieciowej Intel PRO/Wireless 2100 (IEEE 802.11b), PRO/Wireless 2200 (IEEE 802.11g), lub Intel PRO/Wireless 2915 (a/b/g).

 

źródło wikipedia

Dużo mi nie wyjaśniłeś wiem to od dawna, ale jak to jest z tym że uważają lapka z celeronem M za centrino. Napiszcie czy jest to tylko chwyt marketingowy i sklepy robią ludzi w pajaca ? Bo nie wiem co o tym myśleć. Może być to przestroga dla kupujących. Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrino to cała "technologia" Intela, łącząca cpu(również celeron), chipset i wlan(wszystko musi być wykonane i dostarczone przez intela). Która niby ma gwarantować zwiększoną oszczędność energii i większe bezpieczeństwo.

Na przykład, taki Asus A6R, nie jest wykonany w technologii Centrino, bo jest na chipsecie xpress200, mimo, że wyposażony jest w procek Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lapkach z Celeronem M widnieje tylko naklejka Celeron M z tego co mi wiadomo. Centrino tylko, jezeli w srodku znajduje sie procek Pentium M. No, ale kto wie moze jakies znudzony sprzedawca przekleil etykiete, albo druknal serie wlasnych :] Poza tym kto by wierzyl ulotce reklamowej z jakiegos marketu bue :P

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mi nie wyjaśniłeś wiem to od dawna, ale jak to jest z tym że uważają lapka z celeronem M za centrino. Napiszcie czy jest to tylko chwyt marketingowy i sklepy robią ludzi w pajaca ? Bo nie wiem co o tym myśleć. Może być to przestroga dla kupujących.

Jak najbardziej, kiedys był taki sklep w Poznaniu co do zestawu komputerowego dodawał KAMERE SONY!! klient dostawał kamerkę internetowa ze sprzętem, którego specyfikacja nie zgadzała sie z tym co obiecywał sprzedawca. Proponuje iść do tego sklepu w celu spytania o definicje centrino i pośmiać sie troche z chłopaków za lady. Centrino jest ściśle określone dla specyfikacji w której elementami są „procesor pentium M, mostek pn Intela oraz karta Wifi Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ulotka (czcionka, styl) bardzo mi przypomina (nie)sławną firmę Komputery a.k.a. Monell. Już na tyle "popularna", że wiele razy gościła w programach typu "Uwaga" czy w gazetach. Ich działanie przedstawił mouseman. Tylko lepiej się nie śmiejcie - ochrona czuwa (wielokrotne wywalanie za drzwi dziennikarzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mi nie wyjaśniłeś wiem to od dawna, ale jak to jest z tym że uważają lapka z celeronem M za centrino. Napiszcie czy jest to tylko chwyt marketingowy i sklepy robią ludzi w pajaca ? Bo nie wiem co o tym myśleć. Może być to przestroga dla kupujących.

Robia w przyslowiowego jelenia!!!

 

Centrino to cała "technologia" Intela, łącząca cpu(również celeron), chipset i wlan(wszystko musi być wykonane i dostarczone przez intela). Która niby ma gwarantować zwiększoną oszczędność energii i większe bezpieczeństwo.

Na przykład, taki Asus A6R, nie jest wykonany w technologii Centrino, bo jest na chipsecie xpress200, mimo, że wyposażony jest w procek Intela.

BZDURA!!!

Technologia Centrino, to procek PentiumM, Chipset 855/915/955, WiFi Intel 2100/2200/2915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...