Skocz do zawartości
mongothealien

zamordowanie laptopa za 12 000,00 zeta

Rekomendowane odpowiedzi

w sobote miałem włamanie do firmy :evil:

znikneły wszystkie HDD z firmowych kompów i toshiba tecra należąca do mojego szefa ( jawne działanie UCZCIWEJ konkurencji - oszczędzili np 18" LCD sony za kilka tysięcy, kolorową drukarę QMS za nestępnych kilka kawałków i antyki szefa )

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a, zły jestem jak cholera, bo miałem nadzieje na longhorna, którego zssałem z kazy :cry:

mam jedno pytanie:

jak/czym zabić tecrę przez net ( specjalnie nie blokowałem maili - bo kolesie sobie ją regularnie sprawdzają )?

wiem, że stawiając takie pytanie na forum troche przeginam, ale naprawdę potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska odpowiedzcie cos kolega jest w potrzebie . Niestety nie moge mu pomóc .A sam jestem ciekaw rozwiazania :? Pozdrwiam

 

P.s. Moze wynajmniejsz jakis bułgarów i odzyskaja sprzet :P (joke) chociaz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o cih'u...

jedynym problemem jest to, że skubaniec atakuje tylko w wybrane dni a ja potrzebuję jego działania natychmiast.

jest też bloodhunt, ale za cholerę nie mogę go znależć ( jak ktoś ma, ślilcie proszę podwójnie spakowany na maila ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzaja poczte to mozna by ich znalesc. Admin poczty zajrzy do logow jaki ip potem to prowidera ktory ma taki ip i gosc jest twoj. Tylko musisz miec jakies znajomosci i zrobic to droga oficjalna. Poslij do admina maila ze ci ukradli niech ci wysledzi ip i po sprawie. A jak jakis modemowiec to tez go znajda. Nic innego ci nie przychodzi mi do glowy.

 

Nie wiem ile to potrfa i nie wiem czy to w naszych realich wykonalne ale warto sprobowac. 12 tys nie lezy na ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak/czym zabić tecrę przez net ( specjalnie nie blokowałem maili - bo kolesie sobie ją regularnie sprawdzają )?

wiem, że stawiając takie pytanie na forum troche przeginam, ale naprawdę potrzebuję pomocy.

Ten dysk już jest czysty. To co chcieli to sobie przegrali i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówia na śląsku "po ptokach"...

gg - miałeś rację, w niedziele jeszcze czytali maile.. dziś już nie.

kain, Shiz - toshiba była ubezpieczona, więc prawdopodobnie odzyskamy część kasy, chodziło mi jedynie o to, by kutas nie miał pożytku z naszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipnie ale nadal istnieje mozliwosc odnalezienia osoby ktora sie lonczyla z tego kompa. Pytalem sie admina ktory pracuje w telekomunie ze istnieje taka mozliwosc. Wiec moze warto sie postarac. Jak ci zalezy to odzyszkasz kompa. A ubezpieczalnia i tak nie wyplaci calej kaski. Pewnie benda sie czepiac do zabezpieczen czy byl prawidlowo chroniony ten komp. Wiesz atesty kra alarmow jezeli takowe posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolesie byli na tyle debilni ze sciagali poczte to juz prawie po nich

 

po piersze co to za serwer pocztowy (jakis wasz firmowy / u jakiegos isp ??)

jesli to u jakiegos isp to raczej sie logi zachowaly , tylko trzeba szybko dzialac , pisz do admina tego serwera pocztowego zeby zachowal /przeslal wam logi z serwerka z ipkami i pozniej to juz policja

nie bedzie chyba duzego problemu zeby ich zlapac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha jednak mialem racje mowiac ze mozna ich dopasc. Dzialaj szybko a mozliwe ze odzyskasz kompa i reszte skradzionych zeczy. Ale myslac trzezwo najpewniej poszly juz do zyda. Ale nie dawaj za wygrana. Policje zapewne poinformowales wiec powiedz im o co chodzi i moze sie uda. Dostarcz logi jesli to mozliwe i niech dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzaja poczte to mozna by ich znalesc. Admin poczty zajrzy do logow jaki ip potem to prowidera ktory ma taki ip i gosc jest twoj. Tylko musisz miec jakies znajomosci i zrobic to droga oficjalna. Poslij do admina maila ze ci ukradli niech ci wysledzi ip i po sprawie. A jak jakis modemowiec to tez go znajda. Nic innego ci nie przychodzi mi do glowy. 

 

Nie wiem ile to potrfa i nie wiem czy to w naszych realich wykonalne ale warto sprobowac. 12 tys nie lezy na ulicy.

ma racje

Natręta który się łączył modemem tepsa wysledziła i wysłała mu mailem list z logiem kiedy sie łączył i z jakimi ip

W twoim przypadku wkracza już prokurator bo kradzież była pow wartośc 2500 i jest. Jak to konkurencja i zostanie to udowodnione to konkurencji już nie ma. Trzeba powiedzieć o tym Policji i z nią współpracować. Mimo małej skuteczności pomoc obywateli w tej materi jest nieoceniona.

Ja miałem 3 razy kradzież z włamaniem więc rozumiem twoją rządzę krwi Dołączona grafika i rozumiem też twoją bezsilność Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie sam za tym rozglondnac i pozalatwiac bo policja to ma takie tempo ze men. 

Zycze powodzenia.

Racja :cry:

Człowiek pracuje a tu taka kanalia przychodzi jak po swoje i bierze.

Policja przekłada papierki i maja skuteczność 12% wykrywalności kradzirży z włamaniam.

Zostaje rozgoryczenie i niesmak po całym zajściu.

Policja też czasem zachowuje się obcesowo a btw to olewa całą sprawę bo mała szkodliwość społeczna czynu :cry: i prokuratura umaża postępowanie.

Ważne jest by posiadać wszystkie nr seryjne urzadzeń i mieć karty gwarancyjne to wtedy jest możliwość dojścia sprawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...