Skocz do zawartości
alepajonki

Mity O Kosztach Eksploatacji Drukarki

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam niedługo kupić urządzenie wielofunkcyjne i nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad HP 1610 i Canon MP450. HP jest teoretycznie gorszy, ale każdy kolor ma w osobnym kardridżu (podobno taniej w eksploatacji). Canon za to jest lepszy w jakości sprzętu, ale ma wszystkie kolory (oprócz czarnego :lol2:) w jednym kardridżu. Obie są w podobnych cenach i co wybrać? Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji i dobrej jakości zdjęć (niedługuje kupuje Samsunga 8.1 MPIX) oraz dobrych skanach - nie muszą być "kropka w kropkę", ale przy skanowaniu drobnego tekstu ma on być czytelny. A teraz czas na pytania.

 

1. Czy faktycznie drukarka w kolorami w osobnych kardridżach jest tańsza w eksploatacji (powszechan opinia)?

2. Czy gdy zaschnie mi jeden kolor to cała kardridź do wymiany (tak mi powiedzieli w ActiveJet)?

3. Co byście zrobili na moim miejscu (HP 1610 vs Canon MP450).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy faktycznie drukarka w kolorami w osobnych kardridżach jest tańsza w eksploatacji (powszechan opinia)?

2. Czy gdy zaschnie mi jeden kolor to cała kardridź do wymiany (tak mi powiedzieli w ActiveJet)?

3. Co byście zrobili na moim miejscu (HP 1610 vs Canon MP450).

 

1) tak bo jak skończy ci sie np magneta to wymieniasz tylko ją a nie wywalasz cały krtridge pomimo iż reszta jest dobra

sposób z każdym kolorkiem w osobnym kartridzu jest bardzo fajny i stosowany w profesjonalnych ploterach od dawna jest to o wiele lepsze rozwiazanie i tańsze znacznie

 

2) tak chyba że potrafisz go wyczyścić

 

3) ja mam zaufanie do HP jednak wole laserówki naprawde niezawodny sprzęt i tani :) (jeśli chodzi o używane drukarki korporacyjne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...