Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poznać opinie uzytkowników 14 calówek.

Czy wygoda pracy na 14 jest wystarczająca ( w waszym przypadku oczywiście - napiszcie co robicie na swoich lapkach)

Zalety i wady 14 w porównaniu z 15.

Czy rodzielczość SXGA oraz 14" to dobre połączenie ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem laptopa z 14' ekranem to obawiałem się, ale niesłusznie. Korzysta się z takiego bardzo wygodnie i wszystko jest wystarczająco duże jak dla mnie (w stacjonarce mam 17'). Jeszcze gwoli ścisłości, to mój ekran ma ratio 16:9, czyli szerokość normalnej laptopowej 15.

Literki są czytelne i nie męcze się siedząc nawet dłużej przy kompie. Zaletą jest na pewno wielkość i waga laptopa, a wadą, o ile można to tak nazwać, wielkość ekranu. Jesli ważna jest dla Ciebie chociaż w niewielkim stopniu mobilnść, to śmiało bierz 14'

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze kazda wielkosc jest dobra - to tylko kwestia osobistych preferencji i przyzwyczajenia sie. Mialem kazda wielkosc matrycy nie liczac chyba tylko 12-13" wiec wiem co mowie. Jedni wola male matryce bo codziennie lataja z laptopem pod pacha i cenia sobie male rozmiary a inni nie ruszaja lapka z domu i dlatego wala ich wymiary. A jest jeszcze grupa ktora preferuje 17" i pomimo gabarytow lata z nimi wszedzie. Takze kto co lubi. Mialem 15,4 i gdy kupilem 17 to wydawalo mi sie to olbrzymie. Teraz mam 14 szerokie i po 17 wydaje mi sie z kolei bardzo male, ale to tylko kwestia czasu kiedy sie przestawie na taki rozmiar ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielkość matrycy jest średnio istotnym elementem, bardziej liczy się rozdzielczość.

Na matrycy 10” (Vaio) i 12” (iBook) rozdzielczość 1024x768 są idealne. Inaczej sprawa wygląda na 14/15”, tu ta rozdzielczość wydaje mi się zbyt mała…. Do 15” idealnie pasuje mi 1280x1024. Najlepszą rozdzielczość moim zdaniem uzyskuje się na 14” panorami 1280x768 (Acer lub 1280:800 Compaq)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza matryca mniejsze zuzycie pradu wieksza matryca wieksze zuzycie pradu. A tak na serio jesli duzo pracujesz na laptopie czesto pracujesz na baterii to oplaca sie miec matryce 14 moze byc panoramiczna ale jesli myslisz ze 14 jest za mala to bierz 15. Dla mnie optymalna wielkoscia jest 15"4 ani wiecej ani mniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sie ma w granie w strzelanki na 14" matrycach??

ja czesto gram w takie gry np: UT 2004 i na 15,4" widocznosc celu jest idealna w sumie:)

 

a jak to sie ma na 14?? czy nie bedzie za maly zeby dobrze pocelowac ;) ??

 

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudności z celowaniem to ja moge miec na 3,5" ekranie PSP a nie na 14" ;) jest dobrze

no to oki;] trzeba szukac "frajera na acera" lol jaki rym;)

ale nie to zebym nazekal:D bo zero problemow ze sprzecikiem:)

 

i okladac na w3j ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja też uwazam ze matryca to kwestia przyzwyczajenia. W domu mam na codzien do grania 17" panorame i starcza w zupełności do gier i filmów, lecz jak gdzies trzeba isc na montrz czy cos na szybko to biore drugiego laptopa 15" panorame i on w zupełnosci wystarcza do prac biurowych i ogolnych programow lecz grania sobie na tym nie wyobrazam. Jak jakies lanparty jest organizowane to biore 17" do plecaczka i jazda tez nie jest taki ciężki i da sie z nim pochodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...