Skocz do zawartości
berkut

1700+ JIUHB 51 !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy(mam nadzieję, że nie ma żadnych inicjacji heh) 

Mam mały dylemat - 3 procki do wyboru(czego się mogę spodziewać po tych seriach): 

-AXDA1700DLT3C JIUHB 0323SPMW 

- to samo tyle że RPMW 

-AXDA1700DLT3C JIUHB 0306 

Czyli co, ten AXDA1700DLT3C JIUHB 0323SPMW bedzie OK czy nie wiadomo ? Bo wlasnie chce taki kupic :)

..bierz bierz. gdzies czytalem ze swietny jest i sie kreci jak d_pa weza. a najlepiej to sie kreci wszystkim w glowach od tych fajowych literek i cyferkow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ze 3tygodnie temu na giełdzie w Krakowie DLT3C JIUHB 0323 za 220zł. Looknij na giełdy, tam może jeszcze będą.

Mój idzie jak to DLT3 - na 2.2ghz@default Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam athlona takiego jak w opisie kupiłem nowe mobo zasiłke chieftec 360W df i oto co mogę z niego wycisnąć:

Ustawiłem to tak:

FSB:166

Mnożnik:11,5 napięcie trzeba było zwiększyć do 1,7V

potem

FSB:166*12 a co :wink: musiałem zwiększyć nap do 1,8V 8O sprawdzałem wszystko i z niższymi nie chciało chodzić!!!Przy tych ustawieniach w kompie był piekarnik

następnie FSB 164*12 nap. zwiększyłem do 1,75 i ruszyło

mam 1,97 GHz ~2400+

Obniżyłem pamięci do 164 i jest synchro.

 

Mam wiatrak Spire Whisper Rock IV temp. przy ostatnim

ustawieniu:

ABS II: 66C

CPU 46-49C.

Czy kłopoty z wysokim napięciem na procku to może być

wina pamięci nn czy to już koniec możliwości procesora :? ? I jeszcze jedno mam bios w wersji d1l a ludzie na forum piszą o wersji 1.4 czy to może być kwestia wersji biosu?

Proszę o pomoc :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szok 8O Kompy to mamy prawie identyczne :D :D :D :D .Co do mnożnika zajrzyj do instukcji strona 78 w biosie zakładka CPU Ratio(mnożnik)/Voltage Control, w menu dwie opcje Cpu ratio i Cpu Vcore select i tyle. Życzę udanej zabawy! Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w siriusie znalazlem pare prockow z seri axda.jest tam tez 1700,1800,2000,powiedzcie ktory sie oplaca najlepiej kupic ???ruznica w cenie miedzy modelami nie jest duza takze chodzi mi glownie o podkrecanie .w niedlugim czasie planuje kupno soltek 75frn2-rl albo Abit NF7-SL jeszcze nie jestem pewien.tez nie moge sie zdecydowac.POMÓŻCIE JEŚLI ŁASKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to procek który przy niewielkim kręceniu wymaga podniesienia napięcia o 15-20% jest kitu wart.

Dobry Egzemplaż Athlona 1700+ (1466MHz) powinien chodzić na nominalnym napięciu na co najmniej 1700MHz czyli coś około Athlona 2100+ ,tak jest w moim wypadku ;) a wcale nei posiadam jakiegoś wspaniałego egzemplaża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze poszukac 1800+ DLT3C JIUHB moja sztuka na defoltowym 1,5v dziala na 2200MHz a teraz jak w podpisie, oczywiscie po malym wygrzewaniu po żarówka 60W ;-) po tym zabiegu pomykal na 2300 na 1,575v i 2400 na 1,650v ale za bardzo sie grzal jak na moj wiatrak 2500obr/min cisza górą pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy(mam nadzieję, że nie ma żadnych inicjacji heh)  

Mam mały dylemat - 3 procki do wyboru(czego się mogę spodziewać po tych seriach):  

-AXDA1700DLT3C JIUHB 0323SPMW  

- to samo tyle że RPMW  

-AXDA1700DLT3C JIUHB 0306  

Czyli co, ten AXDA1700DLT3C JIUHB 0323SPMW bedzie OK czy nie wiadomo ? Bo wlasnie chce taki kupic :)

..bierz bierz. gdzies czytalem ze swietny jest i sie kreci jak d_pa weza. a najlepiej to sie kreci wszystkim w glowach od tych fajowych literek i cyferkow..

Uważaj bo ja kupiłem AXDA1700DLT3C JIUHB 0323SPMW i na Asusie a7v8x-x kręci sie tylko do ok. 1800 MHz i potem przekraczając to procek ma nadal swoje max 45 st. C, a albo załaduje sie win, albo sie wykrzaczy, o 3DMARKU już nie wspominając... :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Zdesperowany !!!

 

Krew mnie zalewa jak widze innych jak sobie zmieniają magistrale na 210 , 220 , 230 itd.

U mnie za cholere nie chce iść więcej niż 209 i to też nie zawsze od 205-209 raz zadziała a raz nie (NIE DZIAŁA-RESET-NIEDZIAŁA-RESET-DZIAŁA!!!HURRRA może mu pogoda nie odpowiada) jedynie 2x udało mi się 210FSB ustawić , poza tym więcej niż mnożnik 12,5 nie mogę ustrawić czyżby mnożnik 13x był pechowy??

Moje max ustawienie to 209x12,5 = 2612MHz 1,6V

 

Jeżeli wiecie jak te bariery przekroczyć to dajcie znać.

 

Sprzęt jak w podpisie a seria procka to 0306 - kupiony na allegro od gościa co sprzedaje dziki - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje Kingstony to zwykłe Value 400 to się panie Piotruś nie dziw :D 

Chyba, że byłyby na kościach Winbonda bh5 lub bh6 to pośpiewały by inaczej....

No masz racje.

Kupiłem je od gościa z allegro , który twierdził że są do duala i wogóle są super i hiper i ah , eh.

A tu dup. Szlak mnie trafił jak zobaczyłem ich czasy.

Mój poprzedni 266MHz kingston działał na 2x szybszych tymingach.

Pocieszam się tylko tyle że kupiłem kostki za 1/2 ceny.

Gdyby nie to to bym chyba przejechał się w te góry i wyjaśnił osobiście nieuczciwą tranzakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

sluchajcie...mam taki problem <wiem ze to glupio zabrzmi, ale ja nie jestem taki wtajemniczony jak Wy..;)> wiec... chodzi oto, jak moge sprawdzic ten swoj symbol processora? mam amd 1600xp+ i niewiem co dalej, tak jak Wy macie te modele... te z cyferkami ktore mowia o jakis tygodniach:D najpierw chcialbym sie dowiedziec jaki mam tylko niwiem jak to sprawdzic a potem jaki on jest podatyn na krecenie... please:]

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij wiatrak i zobacz co masz na procku napisane (seria)

nie to zebym robil sobie zarty ale coolera sciagaj przy wylaczonym kompie :) i bardzo ostroznie zeby nie ukruszyc jadra procka, no i zeby wkretak sie nie zeslizgnol na plyte glowna :)

serie bedziesz mial podana na jadrze wiec oczysc go z pasty, jak amsz srebrna to nie rozpackaj jej po mostkach, pozniej przed zalozeniem coolera naluz bardzo cieniutka warstwe swierzej pasty i to tyle

 

jak o Tym wiezdiales to sie nei wsciekaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam teraz Athlon XP 1700+ AXDA1700DLT3C JIUHB0313RPMW, jest w starszej plycie i chodzi na 1600, zamierzam zmienic plyte na Abit NF7-S, procek nie jest z 51 tygodnia a z 13 nastepnego roku, jestem ciekaw jak bedzie mozna go podkrecic mocno, ktos ma takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 1800+ z tej slynnaj serii JIUHB tez sie tak dobrze kreci jak 1700+ ?

..owszem. jak sobie polookasz to zobaczysz ze kolega kilka postow wyzej ma perelke ktore smiga mu jako 2.4 na calkiem niskim napieciu. u mnie 11x200 przy 1.6 i jestem zadowolony. prime stable..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Zdesperowany !!!

..taki wynik i jestes zdesperowany 8O :D jak dla mnie to przy fsb bariera sa raczej pamieci i ich timingi..

no wlasnie czy taki 1800+ na fsb 200 z kostkami kingston hyperX 3200 cl2, bedzie sobie dobrze radzil?

i czym go najlepiej oziebic jak ma pracowac jako 2400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czy taki 1800+ na fsb 200 z kostkami kingston hyperX 3200 cl2, bedzie sobie dobrze radzil?

i czym go najlepiej oziebic jak ma pracowac jako 2400?

..a co to znaczy dobrze sobie radzil? bo dla mnie jesli kupujesz proca 1800+ i smigasz na 2,2 GHz to jest bardzoo dobrze.. mala poprawka wlasnie spuscilem vcore na default i smiga mi prime co wczesniej mi sie nie udawalo. jedyna zmiana jaka zaszla w moim kompie to nowy biosik do NF7-S 2.0 :twisted: ogromnie mnie to cieszy bo temperaturka spada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...