Skocz do zawartości
teps86

Komputer Do 4000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam do wydania 4000 złotych i chciałbym złożyć za to kompuer, który w 99% będzie służył do grania. Niby proste ale są 2 warunki: musi byc zainstalowany na nim oryginalny Windows (odchodzi nam ok. 350 PLN) i ma zostać jeszce na biurko pod niego (odchodzi kolejne 300 PLN). Podsumowując na sam sprzęt + monitor zostaje 3350 złotych. I teraz już nie jest tak kolorowo... Póki co wydumałem cos takiego:

 

Proc: Venice 3000+ ~485

Chłodzenie Fryzjer Pro ~77

Płyta: no i tu mam 1 problem, narazie myślałem o Asusie A8N-E ~357 ale chyba za drogo coś będzie (cyżby Asrock sie kłaniał?)

Pamieci: Patrioty KH 2x512 ~376 A-data 2x512 ~319 chyba jednak w 100% wystarczą

Dysk: Samsung 160GB ~281

Grafa: no tu kolejny problem, wstępnie 7600GS PINE ~526 ale też chyba za drogo, ewentualnie x1600 Szafira 256MB ~459

Napędy: DVD+FDD ~120

Buda: cokolwiek ~110

Zasilator: czekam na propozycje:) myślę że styknie Chieftek GPS-400AA-101A (400W) ~184

Lcd: Samsung (zobaczymy na ile środki pozwolą). Na razie wybrałem 19´´ Benq FP91GP ~1173

Windows: Home OEM ~350

 

Taki zestaw wychodzi w granicach 3900 (z x1600), przydało by sie cos jeszce zbić mimo wszystko

 

I właśnie w tym miejscu proszę o Waszą pomoc:P Jestem otwarty na wszelkie propozycje, przy niczym sie nie upieram.

 

Na koniec jeszce 2 uwagi: sprzet będzie używany przez 8 i 12 latka wiec o kręceniu nie ma mowy i wszystkie części musza byc ze Znak'u

 

Z góry dzięki za wszelkie propozycje, pozdrawiam

 

PS. Przeczytałem już wszystkie podobne tematy w tym dziale:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuc kasy do dysku i bedziesz mial 200

 

pozatym to ma byuc komputer dla dzieci wiec po co takie pamieci? jakies tanie zwykle wez i wyrobisz sie z kasa :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci np. Goodramy dadzą oszczedność w granicach 40 złotych a to wciąz jest mało... Ale dzięki za radę bo w sumie masz rację że z pamiatkami troche przesadziłem:) A takie A-daty tez się nadadza - nic o nich nie słyszałem bo sa w sumie tańsze od Goodramów?

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś na biurko mniej wydał, to proponuję kupić:

AMD Sempron 3000+ BOX - 347 zł

AC Freezer64 Pro - 77 zł

Asus K8N4 Deluxe - 295 zł

A-DATA 1GB - 305 zł

Samsung 160GB SATAII&NCQ - 280 zł

Leadtek WinFast 7600GT - 789 zł

ModeCom 350W - 108 zł

LG Flatron 1732P - 1247 zł

 

Swoją drogą ceny mają trochę wysokie.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilek poszukaj Fortona 400 (350 moze byc malo)albo Jakiegos Chiefteca 360W i styknie, bo rozumiem ze krecic nie bedziesz?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś na biurko mniej wydał, to proponuję kupić 2118773[/snapback]

Z zasilek poszukaj Fortona 400 (350 moze byc malo)albo Jakiegos Chiefteca 360W i styknie, bo rozumiem ze krecic nie bedziesz?

Kręcony na pewno ten sprzęt nie bedzie!

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

Proc: Athlon 64 3000+ Venice BOX ~482 zł (skoro nie bedzie krecony to imho boxowy wentylator moze byc, no chyba ze musi byc cichy czy cos ;])

Płyta: Asus A8N-E ~344.00 zł

Pamieci: 1024MB PC-400 A-Data ~294.00 zł

Dysk: Samsung SpinPoint 200 GB ~328.00 zł (roznica miedzy 160GB a 200GB to tylko 33 zł)

Grafa: X800GTO 128MB (256bit) ~441.00 zł

Napędy: Nec DVD+/-RW ND-3550A ~147.00 zł

Alps 1.44MB ~35.00 zł

Buda: cokolwiek ~110

Zasilator: Chieftec ATX-1136H (360W) ~113.00 zł (uzywam takiego na podobnym sprzecie i napiecia sa ok)

Klawiatura: A4Tech CAB-702 ~20 zł

Mycha: A4TECH X-718 ~73.00 zł (droga, ale ceniona przez graczy)

Lcd: pozostałe 963 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie co do tych BOX'ów to myślę że na nich się skończy bo ani kręcone nie będzie ani dzieciaki maniakami ciszy tym bardziej nie są:)

 

veXus Twoja propozycja tez mi się podoba, ale coraz mocniej zastanawiam się nad s754 i Sempronem ale 3100 BOX bo ma 2 razy większą pamięć L2 niż 3000 a różnicy w cenie takiej dużej znów nie ma.

 

Mimo wszystko czekam na dalsze propozycje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzałbym podstawkę 754.

939 daje możliwośc późniejszej moderniacji komputera lub korzystniejszej odsprzedaży.

Koszty można zbić zamieniając Asusa na Asrocka w propozycji veXus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba zbudować zestaw na Sempronie 3000+ s939 - w siriusie teraz mają w zestawach z płytą główną od 599zł (ale takie średnie płyty do tego dają z 2 lub 3 gniazdami PCI) choć jak wielkiej rozbudowy się nie planuje to starczy. Może taki konfig bedzie w miare ok:

GigaByte GA-K8N51GMF-9 + Sempron 3000+ s939 599zł

Kingston DDR 1GB/400 (2 x 512MB) CL3 329zł

Samsung 160GB Serial ATA/300 7200 rpm 8MB cache 264zł

FDD 1.44MB 27zł

DVD +/- RW NEC ND-3550A Dual Layer OEM 140zł

FORSA GeForce 7600GT 256DDR3 128bit PCI-E TV/2xDVI730zł

zasilacz Chieftec 420W HPC-420-302-DF dwa wentylatory ATX PFC OEM

+ obudowa,mysz i klawiatura ok. 150-200zł

 

razem ok 2500zł

 

Monitor

BenQ LCD 19'' FP91GP1199zł lub Acer LCD 19'' 1913s1175zł choc ja polecam dołożyć i kupić to co mam w podpisie czyli NEC LCD 19'' 1970NX (monitor kupuje się raz na dobre kilka lat więc moim zdaniem lepiej dopłacić)

 

+ biurko 200zł

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wyraznie napisal, ze komp dla dzieci :? Mysle, ze Ci rozum odjelo lub nie potrafisz czytac ze zrozumieniem tekstu pisanego :mur:

 

@Autor bierz to co zaproponowal lukmek, podstawka sie nie przejmuj, bo s.754 ma taka sama przyszlosc jak s.939 :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że dla dzieci? Nie rozumiem. Podkręcony będzie ich raził prądem? Demony będą z niego po zmierzchu wyłazić i się dzieci będą bały?

A o to chodzi, że jak nagle będzie reset i trzeba będzie pogrzebać w biosie lb użyć zworki, to nie wiem, czy takie dzieci sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mają czas/ochote na zabawe w podkręcanie, a dzieci jak są małe to co z takiego OC będzie :?: W takim przypadku komp ma być stabilny i niezawodny do zabawy ale i nauki (dzieci nie są zbyt wymagające, nie patrzą na to czy klatek jest 30 czy 40 czy jakośc jest hight czy medium - taka jest moja opinia). A co do podstawki to na s939 za np. rok lub dwa będzie można wstawić X2 lub FX'a lub jakieś inne dwu jajowe pieroństwo, wymienić grafe i już mamy kompa na kolejne lata a na s754 raczej taka opcja nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do podstawki to na s939 za np. rok lub dwa będzie można wstawić X2 lub FX'a lub jakieś inne dwu jajowe pieroństwo, wymienić grafe i już mamy kompa na kolejne lata a na s754 raczej taka opcja nie przejdzie.

A mi się wydaje, że przy obecnej szybkości rozwoju techniki za dwa lata taki FX to będzie totalny złom. W tym konkretnym przypaku wolałbym wydać mniej kasy na mobo i cpu (s.754) i kupuć lepszą grafę (76GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do podstawki to na s939 za np. rok lub dwa będzie można wstawić X2 lub FX'a lub jakieś inne dwu jajowe pieroństwo, wymienić grafe i już mamy kompa na kolejne lata a na s754 raczej taka opcja nie przejdzie.

I jak się będzie już zmieniać procka to w sumie przydałoby się tez płyte no i zasilacz juz za słaby i tak ze starego kompa zostaje napęd dyskietek:) Masz racje że za jakiś czas mozna na 939 coś zmienić z tym że moje zdanie jest takie że żeby wymieniać np. proca po roku to trzeba mieć już na prawdę dobrą płytę główną a mnie w takiej sytuacji nie stać za bardzo na żadne wodotryski:) Mimo wszystko chyba zostane jednak przy tym 754 i jakby co to będzie sie zmieniało np. sama grafe i dołoży sie ramu - dla dzieciaków wystarczy na pewno bo jak słusznie zauważono wcześniej te stworzenia instalują grę klikając całyczas dalej i najważniejsze dla nich jest że gra "nie skacze". Zupełnie nie przeszkadza im to że graja w rozdiałce 800x600 i bez AA i innysz szmerów bajerów na które my zwracamy uwagę bo da sie grać a to jest dla dziecka najważniejsze!!! Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Do tej pory dzieciaki dla których będzie sprzęcior pomykaja na kompie z Media Marktu z Celkiem 2,8 bodajrze i Radkiem 9200SE i 512 (chociaż nie wiem nawet czy nie 256) ramu i nigdy nie zdarzyło by się żeby powiedziały że cos nie styka, haczy itd. a wiem że np. FIFA 06 - czyli całkiem świerza gierka jest na sprzęciwie systematycznie odpalana:) Biorąc to pod uwagę to będzie to dla nich i tak niesamowity skok technologiczny;P którego pewnie i tak nie odczują.

 

Dzięki za wszystkie dotychczasowe rady!!! I czekam oczywiście na następne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wim czy np. do X2 3800 trzeba by lepszą płyte - sądze że by starczyła (choc w tej kwestji powinien wyowiedzieć się ktoś kto się zna na AMD) a zasilacz sobie da rade bez problemu, ponadto ostatnio inżynierowie kombinują jak ograniczyć pobór prądu przez procki i grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł napiszę Ci tak: gdybym miał więcej kasy to w ciemno szedłbym w 939! Ogólnie zgadzam się z Toba że ta podstawka jest bardziej rozwojowa. Ale że jest jak jest to staram sie wykombinować jak najlepszy sprzet za jak najmniejsze pieniądze. Pamietaj że dzieciaki nie jorgną się czy to jest 754 i Sempron czy 939 i X2 bo jak pisałem raz że ich to nie interesuje a 2 że najważniejsze jest to czy gry przycinają i tylko i wyłącznie to je interesuje:P

 

Zmontowałem cos takiego:

 

Asus K8N4-E Deluxe (nVidia nForce4 4X) [DDR, PCI-E, FW] 295.00

AMD Sempron 3100+ (Socket 754, 64bit) BOX 375.00

DDRAM 1024MB PC-400 A-Data CL 3 305.00

Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) HD160JJ 281.00

GeForce PCI-E 7600GS Pine XFX7600GS PV-T73P-UDS7 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit) 526.00

DVD LG GDR-8163B (x16/x52) bulk (czarny) 75.00

Alps 1.44MB 3,5´´ (czarny) 35.00

Tracer TRO-222 Snake (bez zasilacza) 113.00

Chieftec GPS-400AA-101A (400W), aktywne PFC (1x120mm) bulk 184.00

19´´ Benq FP91GP (TN, 250, 1000:1, 8ms) DVI, srebrno-czarny 1173.00

Microsoft Windows XP Home PL OEM 1-pack 349.00

 

W sumie jest 3711 więc i na piekne biureczko na pewno styknie:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie. Niby dzieci małe ,ja mam 14 lat czyli nie dużo więcej. A za dwa lata dla tego 12 letniego dzieciaka znaczy wtedy będzie miał 14 lat zacznie być mało dokładna grafa czyli bym radził od razu zainwestować trochę więcej i dać zalmana na grafe i radiatory na zabezpieczenie i jakby mu było za mało mocy graficznej można kręcić. Zworka to nie magia ja używam jej codziennie ,bo na oc jak wykręce ram nie wyrabia i zworka z pomocą. Można zrobić mały modzik tak jak ja zrobiłem 3 poziomowy przełącznik hebelkowy i każda zworka do nóżki izolacja(koszulka termokurczliwa na zworki może być taśma i jak nie wstanie to nauczyć odłączyć kompa od prądu poczekać 5 sekund zmienić pozycje przełączniczka i za 5 sekund na standardową pozycje 5 sekund ,doprowadzić komputer do prądu sieciowego i użyć przycisku o nazwie power. Ja kręcę kompa od roku czyli chodziłem wtedy do 6 klasy ,dlaczego ,bo w grach była za słaba jakość obrazu albo się cięły. Jeśli ma się nie używać zworek to można podnieść częstotliwość o jakies 300 mhz i nie będzie trzeba zworek uciskać ,a co ramu to radziłbym patrioty albo przynajmniej kingstony ew. coś z allegro. To jest jedno rozwiązanie ,a drugie to ,ponieważ nie jestem jedno platformowcem ,a mam jeszcze pstwo i gba polecałbym dla dzieci zamiast pc do gier xbox 360 albo pstwo albo zwykłego xboxa a że jakość jest porównywalne a w niektórych grach i lepsza to jeszcze wcześniej wychodzą. A teraz ceny pstwo ok.600zł + ripper + zabezpieczenie = ok. 800 z montażem albo 140 bez montażu. XBOX ok. 1000zł z modchipem i xbox 360 ok. 1600 zł nie wiem czy już jest modchip ale niebawem wejdzie można liczyć na hakerów ,którzy jeśli go jeszcze nie wymyślili zrobią to niebawem. Ja ogólnie radziłbym pstwo. I jak masz kompa teps86 to nagryware dvd i torrenty i komp na noc do ściągania i na drugi dzień masz grę i w na pleju masz stosunkowo większy wybór ,bo możesz mieć ok. 100 zaje*****ch gier a dysk nawet 200 GB nie pomieści tego. Czyli reasumując nowa pstwo + DVD-RW = ok.1000 zł i zostaje na tv plazmowy albo dołożyć trochę i jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojoj do piractwa mnie tu nakłaniają:) nieładnie... a co do tego co napisałeś to mam mieszane uczucia bo:

a) komp przydaje się do wertowania w necie, można na nim ewentualnie coś napisać czy nawet prezentacje zrobić = jest bardziej wielofunkcujny, a poza tym to ma być komp i już!

B) gratuluje wiedzy i umiejętności bo jak na swoj wiek to uważma że dajesz Małody rade jesli chodzi o oc. Znam te dzieciaki dobrze i nie sadzę żeby nagle zaczęło zależec im na mega jakości i szybkości proca. Zawsze w razie czego chetnie pokaze co i jak usprawnic co by szybciej poginało.

c) z tym jawnym piractwem to troche przeginasz, zawsze mozna to zasugerować jak juz musisz a nie tak prosto z mostu. Jka podrośniesz to może zmienisz co do tego stosunek bo ten póki co za fajny nie jest. Nie trzeba mieć kazdej gry, która pojawi się na rynku, a którą i tak rzucisz w kąt po 2 dniach. O wiele lepiej czekac i zbierać kase na grę którą na prawde będziesz się jarał. Wiem że są one cholernier drogie ale no nie przeskoczysz, a kupowanie na targu/ściąganie z netu nie rozwiązuje sprawy. Ja o wiele bardziej cieszę się zarówno z płyty z muzą jak i z gry, która ma normalne pudełko, polski opis na nim a nie taki pisany cyrylicą i jest zafoliowana (tak na marginesie uwielbiam jak zwłaszca płyta z muż ajest zafoliowana, rozdieranie tego mmmm...). Bo wtedy wiesz za co płacisz, a poza tym jeśli gra/muzyka na prawde Ci się podoba to możesz podziękowac w pewnym sensie twórcom że zrobili cos co sprawiło Ci radość i docenić ich kupując właśnie oryginał. A sądząc po sprzecie który wymieniłeś (PC+PS2+GBA) to Twoich rodziców stać na oryginalne produkty. Pamiętaj że nie trzeba miec wszystkiego!!!

d) jeszce mi sie argumen przypomniał no kożysc kompów, że 99% dzieciaków ma jednak właśnie je a nie konsole w domu i oczym tu gadać z kumplami na przewach??? od kogo pożyczać gry??? chwalić sie jak daleko się jest w tej czy tamtej??? cieżko by było.

 

PS. tej Ty masz 14 lat i o 1 w nocy jeszce nie śpisz?

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wszystkie części musza byc ze Znak'u

Jeśli kupujesz części w Poznaniu lepiej weź je w Proline (ul. Ratajczaka 23) - mają niskie ceny i szeroką ofertę. W zasadzie mają wszystko oprócz typowo modderskich akcesoriów. A nawet jak czegoś braknie (np. AC Freezera 64 Pro można go kupić wysyłkowo ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy musisz miec koniecznie 19" , nielepiej kupic jakas 17 samsunga i zainwestowac w lepsze ramy :>

dobranoc :)

Absolutnie nie musi być 19", 17" będzie tez bardzo dobrze tylko znalazłem tego benq za całkiem sensowne pieniądze i czytałem pozytywne opinie o nim więc na razie jego bioprę pod uwagę. Ale czekam na inne propozycje, hjeśli masz coś konkretnego na oku to prosze napisz o co chodzi, bede wdzięczny!

 

Jeśli kupujesz części w Poznaniu lepiej weź je w Proline (ul. Ratajczaka 23) - mają niskie ceny i szeroką ofertę. W zasadzie mają wszystko oprócz typowo modderskich akcesoriów. A nawet jak czegoś braknie (np. AC Freezera 64 Pro można go kupić wysyłkowo ;)).

Tylko że w Znaku mogę liczyć na jakiś tam rabacik zawsze (i to całkiem sensowny rabacik:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wg. mnie jak w proline zakupisz cały zestaw to na jakiś upust też powinneś liczyć (z tego co pamiętam to jak pytałem sie w imieniu kolegi to o czymś takim wspominali, jednakże chodziło o oddział w Gliwicach).

Przykładowy zestaw z proline:

Sempron 3000+ OEM 64bit s. 939 359zł

Asrock 939Dual-SATA2 ULi s.939 219zł

TwinMOS DDR 1GB/400Mhz CL 2.5 PC3200 279zł

Samsung 160GB 8MB HD160JJ sATA-2 255zł

Galaxy GF 7600GT 256MB DDR3 128Bit PCI-E 750zł

Samsung 3,5' 1,44MB Black 39zł

NEC ND-4570A 16x DVD-RAM OEM Black 155zł

MS Windows XP Home Edit. PL OEM 1/3Pack 329zł

Samsung 17 740N Pivot Black 1029zł (lcd przykładowe)

Do tego buda Arctic Cooling Case Silentium T2 z zasilaczem SeaSonic 350w 315zł

Razem 3729zł, do tego na procek tylko jeszcze jakieś chłodzenie.

Z budą za 59zł (bez komentarza) i Huntkeyem 350w komp kosztuje 3672zł, z tą budą ale z Neoteciem Maximus 380w 3702zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam chyba zestaw który bęzie najidealniejszy z możliwych:

 

Asus A8N-E (nVidia nForce4 Ultra) [DDR, PCI-E]

357.00

AMD Athlon 64 3000+ Venice BOX (Socket 939, 64bit)

491.00

DDRAM 2x512MB PC-400 A-Data CL 3

319.00

Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) HD160JJ

281.00

GeForce PCI-E 7600GS Pine XFX7600GS PV-T73P-UDS7 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit)

526.00

DVD LG GDR-8163B (x16/x52) bulk (czarny)

75.00

Alps 1.44MB 3,5´´ (czarny)

35.00

Tracer TRO-222 Snake (bez zasilacza)

113.00

Chieftec GPS-400AA-101A (400W), aktywne PFC (1x120mm) bulk

184.00

17´´ LG Flatron L1730S (TN, 250, 550:1, 12ms) srebrny

926.00

Microsoft Windows XP Home PL OEM 1-pack

349.00

 

I razem wychodzi 3656! Kosztem monitora mamy 939 i Venic'a i grafę też nienajgorszą (w wariancie optymistycznym można też 76GT wcisnąć). Coś czuję że na tym sie skończy, co sądzicie?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sa jeszce z przed zniżki:) A te BOX'y na prawdę az tak głośne są?

Kiedy kupowałem swój zestaw Pentagram uchodził za najlepszego w swojej grupie cenowej (nie licząc AC Frezera 64). A śmiem twierdzić, że da się go usłyszeć. Nie chcę nawet myśleć o BOX-ie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trzeba będzie zainwestować w chłodzonko tez! A słyszeliscie coś o tym? Ja pierwsze widze. Zależy mi głównie na ciszy, a wydajność na 2 miejscu bo skoro i tak nie będzi nic kręcone.

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trzeba będzie zainwestować w chłodzonko tez! A słyszeliscie coś o tym? Ja pierwsze widze. Zależy mi głównie na ciszy, a wydajność na 2 miejscu bo skoro i tak nie będzi nic kręcone.

Aluminiowy radiator - idź z tym ;) Lepiej ACF64Pro http://znak.pl/index.php?cid=373&scid=1413...ArcFreezer64Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam konfig ostateczny:

 

Asus A8N-E (nVidia nForce4 Ultra) [DDR, PCI-E]

AMD Athlon 64 3000+ Venice bulk (Socket 939, 64bit)

Arctic Freezer 64Pro

DDRAM 2x512MB PC-400 A-Data CL 3

Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) HD160JJ

GeForce PCI-E 7600GS Pine XFX7600GS PV-T73P-UDS7 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit)

DVD LG GDR-8163B (x16/x52) bulk

Alps 1.44MB 3,5´´ (srebrny)

Tracer TRO-959 Canto FAN + LED (bez zasilacza)

Chieftec GPS-400AA-101A (400W), aktywne PFC (1x120mm) bulk

17´´ Samsung SM-740N (TN, 300, 600:1, 8ms) srebrny

Microsoft Windows XP Home PL OEM 1-pack

 

Razaem wychodzi 3756 i to przed rabatem:)

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc bo na pewno się przydała!!!

 

Pozdrawiam:)

 

Słuchajcie, a możecie polecić jakąś tania drukarkę? Bo tez poszukuję:) Coś mi sie obiło że Canony IP są całkiem całkiem.

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...