Skocz do zawartości
..::SNAP::..

Skrypt

Rekomendowane odpowiedzi

prosze bardzo

 

oczywiście serwer musi obsługiwac php

 

na stronie która ma byc zabezpieczona hasłem wklej na samej górze przed kodem html

 

<?

$login="login";

$pass="haslo";

$haslo=1;

 

if($haslo==1) {

if ( (!isset($PHP_AUTH_USER)) || ! (($PHP_AUTH_USER == $login) && ( $PHP_AUTH_PW == $pass )) ) {

header("WWW-Authenticate: Basic entrer="Administrator"");

header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");

print("Błędne logowanie");

exit;

}

}

?>

 

 

zmień wartości tak jak uważasz gdzie

$login to twój login

$pass to twoje hasło

haslo=1 - zabezpieczenie hasłem wlączone

haslo=0 - wyłaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy bedzie taki,, w ktorym Ci sie najwygodniej pisze, znasz skroty itp..

Nie ma uniwersalnego najlepszego programu...

Ja np. uzywam EditPlus'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam metapada, odpowiednik notatnika, jakoś nigdy nie mogłem się przemóc aby używać jakichś progsów do htmla.

 

ale podobał mi się kiedyś allaire Homesite 4.5, jak zainstalujesz foxserver, ten z apachem, mysql i php pod winde, to homesite jak i kazdy inny progs(chyba) bedzie zaznaczał ci kolorami linie i błędy w php tak jak to robi w html-u.

 

jednak ja zostałem przy metapadzie bo szybciej mi sie na nim pracuje i można w nim też przypisać przeglądarkę np. explorera, naciskasz ctrl_L i to co napisałeś w edytorze a ma nazew html odpala ci sie w oknie przeglądarki, bardzo fajne i szybkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy bedzie taki,, w ktorym Ci sie najwygodniej pisze, znasz skroty itp..

Nie ma uniwersalnego najlepszego programu...

Ja np. uzywam EditPlus'a.

FiDO mi chodzi tylko do PHP nie do MYSQL czy JS albo DELPHI czy C++. Po prostu potrzebuje php nom i mysql by sie przydal. Potrzebuje konkretne tytuly progsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba super progsów do tego, php i mysql-a trzeba się po prostu nauczyć, a jak bedziesz już kumał to w notatniku wszystko napiszesz

 

www.php.net - tu znajdziesz wszystko na temat instrukcji php i ich wykorzystania, reszta to samozaparcie i moze troche polskiej , bardziej zrozumiałej literatury i praktyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO mi chodzi tylko do PHP nie do MYSQL czy JS albo DELPHI czy C++.

A kto Ci kaze korzystac z kolorowania skladni w innych jezykach?? (jak bardzo przeszkadza Ci sam fakt ich istnienia to sobie mozesz pousuwac pliki z ustawieniami kolorowania skladni dla nich albo chociaz wylaczyc w opcjach)

Program nie ma zadnych specjalnych narzedzi do w/w jezykow (co nie znaczy, ze nie mozna sobie zintegrowac z nim kompilatora), jedynie do html'a jest dodatkowy pasek narzedzi, ale to sie i w php przydaje.

Wiec nie rozumiem o co Ci chodzi.

Po prostu potrzebuje php nom i mysql by sie przydal. Potrzebuje konkretne tytuly progsów.

Jesli nadal sie nie przekonales :P to moze sprobuj PHPEdit. Ma fajny bajer z uzupelnianiem nazw funkcji i podpowiadaniem w dymkach parametrow funkcji, ale mi sie osobiscie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktos juz zaznaczyl najlepszy program do php to taki w ktorym sie wygodnie pracuje... moze to byc jakis edytor znacznikow php, dreamwaver, albo zwykly notatnik...

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a ludzie mi chodzi tylko o pare tytulów zebyscie podali do php i mysql, konkrety ludzie konkretne tytuly.

A to w jakim mi sie bedzie dobrze pracowac to sobie juz programik sam wybiore.

Chodzi mi tylko o programy dzieki ktorym mozna tworzyc strony w php, i /lub je przerobic z html na php. Dreamweavera juz mam bo to moj ulubiony progs do tworzenia stron www :D :D Prosze o konkretne tytuly. Edit Plusa juz mam, a inne ??? jakie tytuly???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez podalem Ci poza EditPlus'em linka do innego progsa.

pozatym nada sie praktycznie kazdy zastepca notatnika, chociaz ja wybieralbym w tych co maja conajmniej kolorowanie skladni..

sprobuj moze jeszcze UltraEdit, chociaz IMHO troche za duzy kombajn..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...