Skocz do zawartości
cf4ni4k

Pewien Problem :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy włączam zasilanie (guzik na belce) :) komp się od razu włącza, by za chwilę się wyłączyć!

Wtedy wciskam power :) i dalej jest już normalnie! Na pewno nie jest to wina zasilacza, ponieważ sprawdzałem to na trzech zasilaczach! Czy mógłby ktoś być tak dobry i powiedzieć mi czemu tak się dzieje?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A może byś był tak dobry i poszukał?? :huh: Może podał byś specyfikacje sprzętu?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SV0411N

Athlon 1800 XP

384 MB RAM DDR (256+128)

MSI k7N420 Pro

Ge Force 4 MX 440 64 mb

 

Pojawił się nowy problem, od pewnego czasu pojawiają się niewiadomej przyczyny restarty kompa!!

To tez nie może być wina zasilacza! Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To tez nie może być wina zasilacza!

Na jakiej podstawie to wnioskujesz, jaki jest ten zasilacz, czy kondensatory nie są napuchnięte na płycie, czy coś sie nie grzeje, sprawdź pamięci osobno goldmemory, a potem razem najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina: zasilacza, płyty głównej lub ramu. Innej możliwości nie widze. Sprawdź na markowym zasilaczu, sprawdź pamięć memtestem i pozmieniaj sloty, sprawdź kondy na płycie i dokładnie ją oblookaj czy nic nie jest przepalone itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cfaniak miał Codegena 300 W i były takie problemy... Dzisiaj włożyłem mu <ch#$ wie jaki model> 235 W i z tym odpalaniem po dojściu prądu jest to samo a resety jeszcze częściej... Co wy na to???

Edytowane przez wojtek4994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skołuj od kumpla jakiś dobry zasilacz a nie testujesz na codim 300W który ma moc rzeczywistą 200W. Jak będziesz miał inny zasilacz do testów i dalej będą restarty to zrób memtesta itd. A te coldbooty to wina płyty. Mi na dfi po odcięciu zasilania też się tak czasami dzieje. Zostaw zasilanie włączone i wtedy włącz kompa. U mnie jest akurat odwrotnie (musze wyłączać zasilanie w zasilaczu) ale nie zaszkodzi jak sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skołuj od kumpla jakiś dobry zasilacz a nie testujesz na codim 300W który ma moc rzeczywistą 200W. Jak będziesz miał inny zasilacz do testów i dalej będą restarty to zrób memtesta itd. A te coldbooty to wina płyty. Mi na dfi po odcięciu zasilania też się tak czasami dzieje. Zostaw zasilanie włączone i wtedy włącz kompa. U mnie jest akurat odwrotnie (musze wyłączać zasilanie w zasilaczu) ale nie zaszkodzi jak sprawdzisz.

Niestety zasilacza na składzie lepszego nie mamy... :( a ten codegen tam siedzial od początku (ten komp ma pare ladnych latek) i tak zle nie bylo (wlasciwie to chyba wszystko gralo tylko ostatnio tak mu odwala, a na tym moim, <noname> z ktorym tez wczesniej nie bylo problemów jest to samo wiec to chyba jednak nie zasilacz). A z tym zasilaniem, podłaczaniem, wlaczaniem nie bardzo wiem o co chodzi :/ mogłbys to troche wyjasnic o co Ci chodzi? ;)

Edytowane przez wojtek4994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak wyłączasz kompa to wyłączasz też zasilanie. A teraz zrób tak że np jak wyłączysz kompa to nie wyłączaj listwy czy zasilacza np na noc i zobacz czy z rana wystartuje normalnie czy nie. Sprawdź też kondy na płycie jak mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO niektóre modele tak mają, że zaraz po podłączeniu do prądu startują na chwile by się zaraz wyłączyć. Nie jest to żadna wada, tylko po prostu tak jest i tak ma być. Co do zwisów to po kolei:

- sprawdź pamięci RAM

- sprawdź SMART twardego dysku

- sprawdź, czy procesor/karta graficzna/chipset/tranzystory MOS na MOBO się nie przegrzewją

- jeśli masz podkręcony procesor albo zanizone napięcie to ustaw wartości napięcia i zegara defaultowe

- jesli masz mozliwośc sprawdź MOBO na innym procesorze.

Dodatkowo zrób: Mój komputer/Właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie/Ustawienia/Automatycznie uruchom ponownie - odznacz to.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę radę zmiany codegena, mój (pod nazwą Impet) wytrzymał bez awaryjnie ok 2 lata, po 2 latach zaczęły się restarty kompa, zmiana na SeaSonica 300w rozwiązała problem (co i tak na wiele się nie zdało, bo kondensatory na mobo trochę zdążylo już spuchnąć i po ok 2 miechach mobo przestało wykrywać poprawnie dysk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...