Skocz do zawartości
Dzielnyp

Msi Kt7 266 Pro2 Błędy Po Poł. Mostków L1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem jak w temacie - po połączeniu mostków, zmianie mnożnika w biosie i ponownym uruchomieniu komp nie wstaje

 

Uruchamia się natomiast normalnie na nowych ustawieniach po wyjęciu wtyczki zasilania z zasilacza. I tak za kazdy razem gdy ponownie się uruchamia czy to po wyjściu z biosu czy przez komendę w win "uruchom ponownie komputer "

 

Czy to z powodu płyty gł. ? Nie radzi sobie z odblokowanymi mnożnikami ?

 

Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny

 

pozdrawaim użytkowników forum dzielny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo źle połączyłeś mostki, albo proc ma blokadę i łączenie nic nie da

 

na tej mobo działa regulacja mnożnika, pamiętam jak bawiłem się durniem spitfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za odzew :)

 

mostki połączone poprawnie (raczej) bo skutecznie mogę zmieniać wartości w biosie i wszystko hula dopóki komputer nie uruchamia się ponownie.

wtedy pomaga patent z wyjęciem wtyczki o którym pisałem wyżej - komp normalnie się wtedy uruchamia

 

nie znam się na elektronice, ale wydaje mi się, że jedyna zmiana po odłączeniu zasilania to "wyzerowanie" napięć na jakichś elementach zasilacza czy obudowy ? moze w tym jest rozwiazanie - jakieś stabilizatory walnięte lub kondensatory ??? ( strzelam z tymi pomysłami :)

 

 

pozdr

 

 

głupia pomyłka

 

OCZYWIŚCIE MIAŁEM NA MYŚLI ELEMENTY ZASILACZA

 

I PŁYTY GŁOWNEJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne zachowanie przy wspomianym durniu - mogłem sprzęt normalnie uruchomić, wyłączyć, ale "ciepły" programowy restart przy użyciu acpi nie działał - na d-led zapalała się wtedy na czerwono jedna z diód, chyba trzecia - pomagało twarde odłączenie od prądu i ponowne włączenie

 

jak masz śledzia z diodami to podłącz i zobacz czy masz to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnalizacja jest nasepująca

1 i 4 czerwone, 2 i 3 zielone

 

opis:

"processor initialization"

 

wynika z tego że zwiecha jest w tym momencie

 

ale dlaczego po odłączeniu napięcia wszystko jest ok

 

 

[meesha] kiedy taka sytuacja miała miejsce u Ciebie ?

 

u mnie jak wspomniałem pojawia się to dopiero przy zamalowaniu mostków L1 ( po wymazaniu połączeń wszystko śmiga normalnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dopiero po zmostkowaniu L1, wygląda na to że płyta przy ciepłym restarcie przy inicjalizacji proca z odblokowanym ręcznie mnożnikiem głupieje

 

u mnie pomagało to samo - odcięcie zasilania, albo wyłączenie programowe i ponowne załączenie

 

sprawdź jak ma ustawione połączenia na mostku L6, może tam coś jest nie teges

 

ja się tej płyty niestety już pozbyłem i nie mogę poeksperymentować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...