Skocz do zawartości

meesha

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez meesha

  1. W zasadzie to żeby mieć prawdziwy HW RAID musisz kupić oddzielny kontroler. Jaką macierz planujesz? Jeśli już coś na siłę, to tylko mostki R intela: Foxconn G45M-S, Gigabyte GA-G33M-(D)S2R, Intel BOXDQ45CB nvidia to fakeraid, zawsze taki byl, zawsze do niczego (w porownaniu do pozostalych tego typu)
  2. P45 obsługuje jeden pcie express dla grafy x16 v2.0 16GB/s lub dwa pcie x8 v2.0 po 8GB/s każdy. P43 obsługuje tylko jeden x16 v2.0 16GB/s. Dla porownania "stary" pcie x16 v1.x daje 8GB/s. Jeśli różnica w konkretnych modelach polega tylko na p43 a p45 i nie ma dalej idących cięć (np. w biosie) na niekorzyść tańszego, to imo nie ma co dopłacac do p45. Tym bardziej jeśli model z p45 i tak ma tylko jeden slot dla grafy.
  3. tak wpadlem zobaczylem i nie moglem tego zostawic - intel od 965P (chyba od tego) ma cos jak "flex technology", czyli dual channel asynchro w skrocie to wyglada tak ze w przypadku 3x1 dual bedzie do 2x1 a "zwisajace" 1GB bedzie obslugiwane w trybie 64bit - wot i cala filozofia gadki o pae sa uzasadnione ale na systemach operacyjnych, a nie nakladkach do gier ale ogolnie zgadzam sie z teorią żeby kostek nie mieszać
  4. fakt ze proc ma odblokowany mnożnik jeszcze nie oznacza że od palca zrobisz z nim cuda na kiju po pierwsze - mnożnik startowy i możliwość zmiany na desktopowym procu dostajesz dopiero po drut-modzie socketu - poszukaj na ocinside.de - wtedy możesz ustawić go jednorazowo przy starcie na żądany - biosem, zworami, albo kolejnymi drutami w sockecie po drugie - cool'n'quiet wtedy nie było, wtedy nazywało się to PowerNow!, i można było w desktopowym (bez względu na datę produkcji) włączyć przez elektryczne połączenie jednego z mostków L5 na procku - ołówkiem, lakierem do naprawy ścieżek, lutownicą, etc. - do wyboru do koloru polecam: http://www.ocinside.de/html/workshop/pinmod/amd_pinmod.html http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ul...11;t=000116;p=0
  5. Antki XP każdego gatunku oprócz tych z fsb 166 i 200 - czyli ostatnia litera oznaczenia kodowego ma być "C" preferowane antki xp na jądrze thoroughbred - b, będzie najmniej kłopotów z temperaturą
  6. 1066 poleci bez oc. Ale proc musi miec FSB przynajmniej 266, wtedy bez specjalnego oc ustawiasz dzielnik 2:1 i dziala. Z FSB = 200 wycisniesz max 800MHz. No ale ten problem zwykle rozwiazuje sie super-zworką ;)
  7. Spróbuj nowszy bios, zdecydowanie. Jeśli ni e pomoże, pożycz od kogos inną kostkę ddr2 (przynajmniej 667) i stestuj.
  8. Tak, spotkalem sie z czyms takim na jednym abicie. Ustaw wszystkie timingi recznie, bedzie trybic po restarcie.
  9. http://www.tomshardware.co.uk/forum/245842...rash-error-help jak wszystkie szroteksy od gg, ten model rowniez to ma - i jak w w/w linku zwykle niewiele to daje
  10. www.intel.com, szukac f6flpy32.zip wyprostowac tasiemki sata, nie zwijac w harmonijke i nie łamać
  11. Sprobuj wydluzyc maksymalnie tRFC, jesli szajsus pozwala na taką zabawę. Przynajmniej na 54T, ew. jeśli masz w ns to chyba było 192 z hakiem.
  12. Zlinkowałeś niedobrze, to przejściówka dysk sata --> gniazdo pata, a kolega chyba potrzebuje na odwrót ;)
  13. wyłącz C1E i EIST jesli masz modowany bios
  14. 775Dual-880Pro nie obsługuje Core. Dopiero 775Dual-VSTA. Jeśli myslisz o E2140 to w tym przypadku tylko 945G-DVI. Wydajność będzie tak jak na każdej płycie. Płyta poradzi sobie z takimi memami, SPD jest zaprogramowane dla kilku prędkości.
  15. To opcja zapewniająca maksymalną stabilność pracy kontrolera pamięci - można mu zarzucić wtedy naprawdę byle jakie kości w dowolnej konfiguracji. Nawet takie, które razem nigdzie indziej nie zadziałają, oczywiście z wyłączeniem fizycznego uszkodzenia. Niestety bardzo redukuje taktowanie i trzeba to traktować jako ostatnią deskę ratunku. A ustawiona jest domyślnie chyba tylko po to, żeby ograniczyć liczbę zwrotów na serwis i głupich pytań do supportu ;)
  16. BSEL mod wymusza określone takty na starcie niezależnie czy bios w 'normalnym' trybie chce czy nie. Te chipsety dobrze się kręcą ale synchro z pcie - co już udowodniłeś. Nie wiem jaki jest ostatni dzielnik dla 945GZ - dla takiego 945GC kończy się na 1066, a 1333, choć spokojnie osiągalne, to już przy 115MHz na pcie. Doczytaj, potem próbuj.
  17. szukajka sie klania: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...bsel+mod+sector btw: nie musi to być electon 40ac - hardkorowcy robią to ze sreberka od czekolady :D (tak, tego od świstaka :lol: )
  18. Skoro pcie na auto i leci to pewnie synchro. Bsel mod, przynajmniej na 266.
  19. Czy zmodowane biosy (rev. A) tylko u mnie obniżają def. vcore o jakieś 0,1V? Bez EIST zasilanie jest lekko lepsze. Mój 631 teraz chodzi 1,25-1,28V wg odczytów softem, a z EIST (nawet przy full load) miał 1,15-1,18V.
  20. to zależy jak ustawie próg "kosiarki" w bios - jak ustawię na 50 stopni to osiąga 52 stopnie max, a jeśli na 40 - to przy 45 stopniach włącza się max rpm (3300-3400) i schładza do 42 (przy pełnym obciążeniu). Jako że lubię ciszę przestawiam próg nieco wyżej niż 40 stopni. W idlu schładza się do 36-40 stopni, zależy od rpm. Tak, D0 jest najchłodniejsze ze wszystkich 631 - TDP ma na poziomie 65W. Po pierwsze konstrukcje typu orb średnio nadają się na "opancerzone" procki, a po drugie ten zasilacz oprócz kiepskiej jakości słabo wentyluje budę - on chyba nie miał wentylatora od spodu. Mimo wentyla wywiewowego, ponad procem robi się kieszeń gdzie zbiera się ciepełko. Przy zakupie pomyśl nad czymś z dużym śmigłem. Ale to już lekki OT. Regulacja obrotów z poziomu bios niby działa na tej płycie, ale jest strasznie prosta - dwa tryby - kosiara ON i kosiara OFF. Programowo wychodzi jednak płynniej :?
  21. OMG, aż 50 stopni na 631 D0? Mam dokładnie tego samego proca, intel box, obroty ~1K, przy największych batach nie przekracza 40. Coś tam musisz mieć nie tak z chłodzeniem. W tym konfigu blokuje Cię zasilacz (wymień to padło zanim walnie i pogrzebie ze sobą płytkę i coś jeszcze), a potem sama płyta. Wyciąga w testach ok 300FSB i tyle spokojowo z tego proca wyciśniesz, bez zmiany vcore (bo i tak sie nie da). Wydajnościowo będzie wtedy jak mocno kręcony A64. Ja się jeszcze nie bawiłem, sprzęt mam od paru dni, muszę najpierw się trochę z tym oswoić :wink: Co do pamięci - na jakiejś stronie widziałem rozpiskę dzielników pamięci dla tego chipsetu - wyglądało to dość dziwnie. Jak znajdę to dam link.
  22. Pozwolę sobie nieco odkopać stare odp, bo support ASRocka mnie ostatnio lekko zaskoczył: LOL polega na tym, że poskarżyłem im się, że boksowy wentylator na mojej 4CoreDual-SATA2 szaleje z prędkością 2,5K rpm. I że nie da się go przyciszyć poprzez bios, bo to nie działa. Dostałem odpowiedź: Płyty mają trochę inne mostki południowe - SATA2 ma 8237S, co za tym idzie pewnie tez inny bios dla raid. Można próbować kombinować z podmianą modułów w biosie, ale najpierw tak czy siak warto zamówić z allegro zaprogramowaną kostkę na podmianę ;) Wyłącz flexibilty option, było wcześniej w wątku. Ogólnie bardzo sobie chwalę tę płytkę - pod linuksem śmiga wszystko jak złoto. W biosie opcji jest multum, nijak nie mogę narzekać. Dyski działają bardzo dobrze, a optyka na IDE chodzi jakby sprawniej jak na nf4.
  23. meesha

    Komputer Do Grafiki

    Od jakiegoś czasu są stery 8.41.7 z obsługą radeonów HD. Akceleracja sprzętowa będzie.
  24. Tak, załatw inny zasilacz. Wchodzisz do sekcji ustawień pamięci, ustawiasz odpowiednio prędkość (667), adresowanie (daj bezpiecznie na 2T), CAS (tCL) na 5, tRCD na 5, tRP na 5, tRAS na 15, tRC na 20. Timingi oznaczone jako tRFC ustawiasz wszystkie cztery na 105ns. Pozostałe timingi również warto ustawić ręcznie, z pamięci nie podam wszystkich, ale nie skracaj za mocno, to tylko goodram. Przeplot (interleaving) możesz na razie wyłączyć, burst też nie za długi. Wyłączasz wszelkie spread spectrum. Powodzenia.
  25. Goodram na abicie? A ustawże go ręcznie jak należy. Nie zapomnij o trfc na 105ns w bankach w których siedzą kosteczki. Memtest/goldmemory i testujesz. Sprawdź miernikiem fortrona czy się za bardzo nie zleżakował.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...