Skocz do zawartości
vojt

Norton Ghost 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy w Norton Ghost 10 można zrobić (i jak ?) płytę startową CD ? (tak jak w NG 2003), lub dyskietkę. Nie mogę znaleźć opcji tworzenia takowych w tym programie. Może ich tam nie ma ? Chodzi o możliwość przywrócenia padniętej partycji (gdy już system się nie uruchamia) na dysku SATA II.

 

Czyżby nikt nie używał tego bardzo przydatnego programu ? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nei będę zakładał nowego wątku tylko się podepnę - mam problemy z acronisem 9.0 na kompie z NT 4.0 (sp 6) i dyskami SCSI - wszystko niby ładnie - tylko NT wiesza mi się na próbie startu z przywróconej partycji systemowej twierdząc że nie może odnaleść ścieżki ... Teoretycznie powinno grać - spotkał się ktośz czymś takim ?? Lub jaki INNY porządny program polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Acronis True Image Trial i powiem że jestem mile zaskoczony szybkością, interfejsem i prostotą tego narzędzia. Chyba się zdecyduję na kupno tego programu, ale nadal jestem ciekaw czy można w Norton Ghost 10 utworzyć płytę startową ? Doczytałem gdzieś że nie można, że rozpakowanie obrazu następuje TYLKO spod windowsa ? Czy to prawda ? (pytanie do posiadaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta startowa to ta płyta z której instalujesz nortona wiec takiej płyty nie trzeba tworzyć. robisz obraz tylko spod windowsa mozesz odzyksiwać z pod windowsa(niepolecane) lub z tej botowanej płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o botowalną płytę startową spod DOS-a (dokładnie) nie o płytkę instalacyjną z programem. Potrzebna wtedy gdy system padnie i NIE MASZ możliwości rozpakowania kopi partycji systemowej spod windy. Amen.

Można było taką utworzyć w NG 2003 (i dyskietkę i płytkę) Opcja ta była dostępna w programie. W NG 10 nie widzę tego i pewnie nie zobaczę, więc niestety przegrał z Acronis TrueImage. B)

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zrozumiałeś mnie - ta płyta z której instalujesz soft to płyta bootowana z dosu - po prostu ja wrzucaszs do napędu ustawiasz sobie w biosie aby ci botowało z cd/dvd romu i startuje dosowa wersja ghosta. Tru image kiedys korzystałem ale cos mi myszka nie chciała działać i musiałem zacząc korzystać z ghosta 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to jasne, Acronis TrueImage ma problemy z obsługą myszy pod USB, na kablu wszystko działa. Z przeprowadzonych przeze mnie testów wynika że Acronis 9 jest szybszy od NG 10 w tworzeniu i rozpakowywaniu kopi zapasowej. Pełen system (5,29 GB - skompresowany "normal", czyli nie spakowany około 9 GB) przywraca mi w niecałe 6 minut. (spod DOS-a tyle samo czasu jak spod windy).

Jeszcze pytanko: ktoś już wcześniej pisał że miał problemy w NG 10 z dyskiem SATA, czy zaobserwowałeś, albo miałeś jakieś problemy ?? Czy po rozpakowaniu kopi nie "ginęły" Ci jakieś dane z dysku ? Lub podobne dziwne zachowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z NGhostów po zbootowaniu w DOS obsługuje dyski SATA podpięte do chipsetu NF4 spięte w RAID 0? Próbowałem korzystać z któregoś z Ghostów ale w DOSie nie widział dysków SATA :( Pod WINXP było wszystko w porządku, w DOSie nie ...

 

Korzystam więc z Acronic True Image ale NG jest chyba szybszy i ma lepszą kompresję obrazów

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN - Norton Ghost 10 obsługuje dyski SATA właśnie.

Meeredith - hmm, dziwne - Ja miałem odwrotnie, mysz na USB nie chciała działać , z kolei na PS2 nie było żadnego problemu ! (w DOS-ie oczywiście)

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno zeby w łindołsie był problem ........ kiedyś mi działał teraz nie ale mam ghosta i jestem zadowolony

Ponieważ jesteś zadowolony może mi pomożesz, w łindołsie ghost poinformował mnie że ma "jakiś" problem ze sterownikami od sata i ata. Odpaliłem ghosta w dosie (na początku F6 i załadowałem mu stery od sata), czekam... załadował się w końcu interfejs i kiszka, nie reaguje na klikanie na jakiekolwiek polecenia, NIE zawiesił się - ale nie wykonuje żadnych poleceń , jakby nie widział dysków (mam sata 2 - system i ata 133 na kieszeń). Jakieś sugestie co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...