Skocz do zawartości
mikas

Podkręcanie Procesora I Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, bo zaczynam bawienie się w Oc. i jestem na razie laikiem. Mam procesor Sempron Venice 3000. Więc zrobiłem tak, zmieniłem mnożniki HT na x3 podkręciłem procesor do x290 a Memclock nastawiłem na 333Mhz. I tu moje pytanie, pamięci teraz chodzą na 237Mhz. Jaki jest bezpieczny poziom, a może zmniejszyć memclock na 266. Boje się by nic się nie stało. System chodzi stabilnie, ale chcę jeszcze więcej z tego wyciągnąć, co radzicie. Czy warto w ogóle zakładać radiatory na pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie powie jak bedzie, najlepiej jak sam sprawdzisz. Jesli komp sie nie wlaczy to poprostu wrocisz do wczesniejszych ustawien.

 

Czy warto w ogóle zakładać radiatory na pamięci?

Jesli sie grzeja to tak albo jakis maly nawiew w zupelnosci wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie powie jak bedzie, najlepiej jak sam sprawdzisz. Jesli komp sie nie wlaczy to poprostu wrocisz do wczesniejszych ustawien.

Jesli sie grzeja to tak albo jakis maly nawiew w zupelnosci wystarczy...

A czy można spalić pamięci bez podnoszenia napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można spalić pamięci bez podnoszenia napięcia ?

Wszystko mozna, jednak jak zwiekszysz napiecie jest bardzie prawdopodobne ze cos spalisz....

Ale to i tak jest malo prawdopodobne, bo predzej komp sie nie wlaczy. Chyba ze masz kijowy zasilacz, to on moze cos spalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna, jednak jak zwiekszysz napiecie jest bardzie prawdopodobne ze cos spalisz....

Ale to i tak jest malo prawdopodobne, bo predzej komp sie nie wlaczy. Chyba ze masz kijowy zasilacz, to on moze cos spalic.

Tagan 480 wystarczy do tego ?

Mam Asusa AN8-E

XFX 7900GT

1 GB Ram

 

Właśnie przed chwilą zmieniłem memclock na 266 i system nie chciał się uruchomić nawet nie próbował a jak zmieniłem na 333 to zastartował. Teraz to już nic nie rozumiem

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...