Skocz do zawartości
-weS-

Dvd-video + Napisy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, moze mi ktos wytlumaczyc jak w Nero Vision Express 3 dodac napisy do filmu (obojetnie czy wtopione w film, czy z mozliwoscia wlaczania / wylaczania ich pozniej pilotem) gdy chce wypalic divx/xvid jako DVD-Video? Niestety mam z tym maly problem, a na forum nie moge znalezc akurat tej informacji. Dzieki za info z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vob subem to robisz tylko plik wyjsciowy i napisy musza miec takie same nazwy i być w jednym folderze - instalujesz vob suba i on jak sa sam sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> jak sa jakieś napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak wy ale ja poprostu umieszczam napisy w tym samym folderze co film tylko, że przerabiam je tak aby miały na końcu np .srt lub .sub i same są automatycznie wykrywane i wykrywane jako część filmu...mam nadzieje ze zrozumiano o co mi chodzi :D

Edytowane przez kisiel91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie o co chodzi z tym DVD-Video, ale jesli twoj "odtwarzacz" DVD obsluguje format DivX (z XviD juz gorzej) to wystarczy, ze na plyte DVD/CD nagrasz film z napisami. napisy MUSZA miec rozszerzenie .srt i plik z napisami musi miec taka sama nazwe jak plik z filmem.

 

za pomoca subedit mozesz przerobic napisy .txt na .srt.

 

co do XviD - byc moze wystarczy zwykly upgrade firmware'u do twojego "odtwarzacza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

 

Jeden z was wyzej napisal ze ten Nero Vision Expres sam wykryje napisy. Dalem do jednego katalogu film xxx.avi i napisy xxx.sub i nic...

 

Moglby ktos jakos dokladniej opisac jak to sie robi ? Daje Make DVD potem Add video file i tyle moge:/ Z gory dzieki za szybka pomoc!

 

Ps. W wideo options ma zostac PAL ? Nie mam pojecia na jakim dvd bedzie to odtwarzane a nie chcial bym miec zonka;)

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie ze dzwonia, ale nie wiecie w ktorym kosciele.

 

Autorowi tematu nie chodzi o wypalenie na DVD DivX'a z napisami (jako dane), tylko o konwersje z DivX'a na DVD. Innymi slowy, o zrobienie plyty DVD-Video, ktora bedzie dzialac w kazdym odtwarzaczu czytajacym nagrane plyty.

 

Ja sie przychyle do propozycji Son1c'a - skorzystaj z programu Avi2DVD. Korzystalem juz z niego i nie bylo zadnych problemow z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedze juz w tym kilka lat. Najepszy sposób jest moim zdaniem taki:

 

1. konwersja avi do dvd za pomocą The FIlmmachine z kodujac poprzez CCE 2.5

Oczywiscie mozemy w tym programie dodac napisy.

2. DVD Authoring za pomocą programu DVDlab PRO - jesli zapomnimy dodac napisy w The Filmmachine to możemy to zrobić również w DVDlab Pro.

 

Dzięki takiej konfiguracji otrzymujemy bardzo dobrą jakość. Z tym że kilka przebiegów to podstawa. Wiąże się to jednak z dość długim czasem konwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...