Skocz do zawartości
azedor

Formularze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem:

 

mam formularz i w nim 2 pola typu select, w pierwszym moge wybrac jakas kategorie ksiązki(sencacja, kryminal itp) , a w drugim podkategorie.

Chcialbym tak zrobić, że jak wybiero kategorie to żeby kategorie sie zmienily odpowiednio, np jak wybiero kategorie Sencacja to żeby mi się lista z podkategoriami zmieniła na podkategorie należące do kategorii Sensacja.

Nie wiem w jaki sposób sprawićżeby po wybraniu kategorii wykonała się odpowiednia czynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne na javascripcie... w zależności od wyboru w jednym selekcie reagujesz na zdarzenie ii zamieniasz pozycje w drugim selekcie... Podejrzewam że są takie skrypty przykładowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za ten link, ale to rozwiazuje tylko czescm ojego problemu, piewaz procz dwoch selectow w formularzy mam tez inne pola np. typu input, w momencie kiedy wybieram tego pierwszego selecta stronka mi sie przelaodwywuje, i zmienia sie dynamicznie select drugi, ale jednoczesnie wszystki pozostale pola w formularzy czyszcza sie pomimo ze wpisalem cos do nich wczesniej.

nie wiem jak wlasnie zrobic, zeby po wybraniu select pierwszego i przeladowaniu stronki pola ktore uzpuelnilem juz byly nadal uzupelnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz do linka dołączyć dane metodą GET bodajże... a może i POSTem się da... Jeśli server obsługuje PHP to nie ma problemu. Wysyłasz pod jakimiś zmiennymi zawartość wybranych pól a następnie generujac stronę w PHP wstawiasz odpowiednie wartości od razu w pola...

 

Poza tym da się zrobić aby po wybraniu selecta stronka się nie przeładowywała. Nie pamiętam dokładnie jak.. gdzies to miałem na 2gim kompie... Ktos na pewno wie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...