Skocz do zawartości
rosolini

Celeron M + I845pe

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to na początek. Na stałe siedział na P4P800 bo to jedyna słuszna mobo dla mobili na 478. Te płyty co podałeś to hmmm nic ciekawego : jak wsadziłem mobila na MSI to "aż" 185MHz FSB się udało zrobić ( nie taka sama mobo, ale raczej wiele się nie zmieni ), natomiast Epox to nigdy nie błyszczał jeśli chodzi o mobo pod P4. Płyty Epoxa z tego co wiem same sobie ustawiają wartości regulacji napięcia vcore w zależności od rdzenia procesora i czasem bywa tak, że tej regulacji nie ma. Bardziej bym się rozglądał za jakimś Asusem, Gigabyte ( chociaż tutaj także się wiele nie pokręci, ale za to można fajnie zjechać z vcore i proca chłodzić pasywnie ) i na koniec Abit np. BE7 (III).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celków M i MSI bym nie łączył. Jak u mnie na msi pracował P4M tak C4M za cholere niechciał ruszyć. Sprawdzałem na msi na i845GE i i865PE. U kolesia w serwisie na lapie chodził.

Wszystkiego co mobilne ( czyt. proce ) nie łączy się z MSI bo albo nie będzie działać, albo będzie się marnować jak juz zadziała.

 

Tak samo było z Twoim mobilem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumialem - juz nawet wyslalem zapytanie o rewizje do sprzedajacego ;)

A powiedz mi jeszcze, jak wyglada sprawa montazu coolera na mobilu? On jest chyba troche nizszy od zwyklego procka? Czy w takim razie radiatot dobrze przylega do powierzchni rdzenia - nie ma zadnych "luzów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumialem - juz nawet wyslalem zapytanie o rewizje do sprzedajacego ;)

A powiedz mi jeszcze, jak wyglada sprawa montazu coolera na mobilu? On jest chyba troche nizszy od zwyklego procka? Czy w takim razie radiatot dobrze przylega do powierzchni rdzenia - nie ma zadnych "luzów"?

Są lekkie luzy, w zależności od stosowanego chłodzenia. Ja tam problemu takiego nie miałem bo sobie podkładkę miedzianą pomiędzy rdzeń a podstawe coolera zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak odpuszcze sobie tego celeronka - widze, ze za duzo problemow moze z tym byc <_<

Kumpel ma do sprzedania P4 2,26 za 230zl i chyba go od niego kupie.

to nie lepiej cos takiego:

http://znak.pl/index.php?cid=320&scid=1358...30+Prescott+BOX

albo

http://znak.pl/index.php?cid=320&scid=1358...60+Prescott+BOX

co prawda to nie P4 ale tez mysle ze do tych starych P4 nowym CelD niewiele brakuje :)

a proc jest nowy i jednak te pare Mhz wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz myslalem o takim celeronku. Mialem kiedys podobnego - D315 na Abicie IS7 i bylem z niego bardzo zadowolony, bo krecil sie jak szatan. Ale z kolei grzala byla z niego tez niesamowita (dlatego wolalbym P4 northwooda). Sprzedalem ten sprzet przed wyjazdem za granice a w domu zostawilem starego P3 do kontaktow z rodzina na skype. Po powrocie jaos nie moge sie zebrac do zakupu czegos mocniejszego - straszny sknera ze mnie sie zrobil ;)

Dlatego wymyslilem sobie Mobila + jakas tania plyta na i845pe - to by bylo najnizszym kosztem.

Koles ma 3 sztuki tych P4 2,26 i z tego co widze, to na allegro za szyko ich nie sprzeda. Puki co szukam jakiejs fajnej i niedrogiej plyty.

Celerony D z kolei maja ostatnio bardzo zachecajace ceny - D310 w Gralu kosztuje jedyne 144zl!!! Ciekawe, czy jeszcze troche spadna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te celeronki m (nw 256 L2) działają generalnie na wszystkim na czym pentium 4m. Aczkolwiek na niektórych płytach potrafi sie nie włączać , wtedy trzeba mu zgiąć , uciąć , wyrwać (niepotrzebne skreślić) jedną noge co robi moda zasilania na 1.3V i wsio :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...