Skocz do zawartości
Gość fredus

Nagrywarke Wykrywa A Dvd Nie.. Co Jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Witam!

 

Mam mały problem ze sprawami dysków optycznych pod IDE, mianowicie mam dwa napędy jedną nagrywarke i drugi napęd DVD, taśmą popiąłem je ze sobą i końcówke podpiołem pod gnazdo IDE 1 na płycie głównej, i w biosie wykrywa mi tylko nagrywarke a DVD nie widzi, napęd DVD sie otwiera ale płyta nie rusza, nagrywarka jest chyba jako IDE 1 Master, ma ktoś jakieś pomysły? Mam taką w biosie funkcje auto wykrywania napędów pod IDE ale to i tak nie wykrywa DVD co zrobić z tym fantem??

 

p.s może taśma jest uszkodzona??

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Teraz wykryło mi ten napęd, w manedżerze urządzeń wykrywa jako DVd a w mój komputer jako napęd CD, po włożeniu płyty, płyta sie nie rozpędza :? , a na oddzielnych taśmach nie mam jak po mam dwa złącze IDE, jeden na twardziela a drugi na napędy optyczne

 

UPDATE:

 

Po restarcie kompa, wszystko chodzi, temat close

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj :) otóż mam nagrywarke DVD z podpisu i ze specyfikacji wynika że nagrywa ona krążki DVD z prędkością 16x, a u mnie żadnej płytki nie chce nagrać z prędkością wiekszą niż 8x, miał ktoś podobny broblem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj :) otóż mam nagrywarke DVD z podpisu i ze specyfikacji wynika że nagrywa ona krążki DVD z prędkością 16x, a u mnie żadnej płytki nie chce nagrać z prędkością wiekszą niż 8x, miał ktoś podobny broblem??

a plytki napewno maja mozliwosc nagrania z predkoscia 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak płytki to TDK DVD-R 16x, wgrałem nowy firmware zaraz sprawdze czy coś pomogło

 

EDIT: po aktualizacji prędkość podskoczyła z 8x do 12x

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...