Skocz do zawartości
R4dziK

Gigabyte Gf6600gt I Freezone Xc 80 Alcu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zamierzam kupic Freezone XC 80 AlCu do Gigabyta GF6600GT na PCI-E i mam tu takie pytank czy moze ktos ma juz takie zestawinie? chodzi mi o to czy bedzie pasowac, czy nie ma problemu z jakimis kondensatorami, pozatym gdzies natknolem sie a info ze rozstaw srub w tej karcie jest jakis inny co powoduje problemy z założeniem, może ktoś wie coś wiecej na ten temat?

druga sprawa dotyczy zlaczki: z tego co sie zorientowalem to ten coolerk ma wtyczke 3 pinowa na mojej karcie jest chyba tylko 2. czy nie bedzie tu problemu z podpieciem, bo chyba jest przejsciówka na molex, ale czy kozystajac z niej nic nie trace?

i jeszcze takie techniczne pytanie co do samej zmiany coolera na tej karcie. orginalny jest zamontowany na dwóch bolcach samodociskowych, ale z tego co zauważylem nawet jak je poluzuje to cooler dalej pewnie sie trzyma, chyba na pascie bo nie widze tam zadnych dodatkowych srób. mam go porostu pewnie szarpnac, bo boje sie ze ukrusze rdzen?

 

PS

kurcze pisalem na ten temat w przyklejonym topicu o fryzjerach u gory dzialu, ale tam chyba nikt nie zaglada z zamiarem odpisania, wiec usunolem i zalozylem nowy, poprostu musze kupic nowy cooler bo ten oryginalny umarl i chodzi jak stary traktor <_< no trudno najwyzej mnie zbesztacie ze jestem niecierpliwy :D licze na wyrozumialosc

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bez przeróbki pentagramy nie wchodzą na te gigabyty

2. pentagramy mają wtyczke 3 pinową, pod 2 ich nie podepniesz, nie ma przejściówki na molexa, podpinasz go pod płyte główną

3. na pewno jest przyklejone na gluta, możesz przyfrzać karte i wredy kręcąc w lewo, prawo ukręcić radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zaden pentagram nie pasuje do gigabya czy ten konkretny model?

 

czy moglby ktos cos wiecej napisac o tej przeróbce?? to jakas skomplikowana operacja czy moze wystarzy cos pilnikiem potraktowac, jak gdzie juz przeczytalem?

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=FREEZONE+XC-80+ALCU

jak nie ma przejsciówki to co to jest ten rozgaleznik zasilania? widzialem cos takiego na fotce i wygladalo jabby sie to pod molex podpinalo :-|

 

i ewentualnie jaka alternatywa bycsie poponowali dlatego freezona bo musze cos zakupic w najbliżych dniach, inaczej oszaleje z tym co mam teraz [wrwrwrwrwwr] :D

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...