Skocz do zawartości
kuruś

Geforce 7950 Gx2

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie proste i zwiezłe:

jest jakis sposob na reczne wlaczenie SLI na 7950GX2?

instaluje stery widzie 2 karty w menadzeze itp.

opalam 3dmakra 05 ..

75fps na poczatku pierwszego testu... spoko .. sli dziala

odpalam drugi raz i juz jest 45-50..

na liczniku poroboru energi kompa widac tez spadek jakis 60W .. czyli po prostu druga karta nie dziala :/

WTF :?

 

innym razem jest ok ... ale potem po ktoryms restarcie kompa znow to samo..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-132697-1171494385_thumb.jpgwitam...

czy ktos moze mi powiedziec czy moja zasilka wystarczy dla tej karty?

z tej specyfikacji nie moge dojsc czy bedzie miala te min. 27A...

tzn niby razem tak bedzie ale czy tak to sie liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cytujemy obrazków

sansaba

witam...

czy ktos moze mi powiedziec czy moja zasilka wystarczy dla tej karty?

z tej specyfikacji nie moge dojsc czy bedzie miala te min. 27A...

tzn niby razem tak bedzie ale czy tak to sie liczy?

ja Ci powiem tak ..

moj Antec 550W sobie radzi ;]

ale juz napiecia spadaja troszku ...

 

jakby nie patrzec to SLI .. i jeszcze z jednego PCIE ssaja 2 karty ..

wciaga to troche prad.. mi komp ssa 310W w stresie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisalem konfiga kompa bo raczej nie mam podpietych zadnych "wodotryskow"

jeden cdrom dysk i karta muzyczna...

zastanawiam sie nad tym bo grafa nie daje sygnalu na monitor...

tzn wiatraki kreca sie bardzo slabo mozna je spokojnie zatrzymac palcem i brak sygnalu na monitor...

zastanawiam sie czy to cos z karta czy poprostu za slabe prady dostaje bo na lini 12V mam 11,9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisalem konfiga kompa bo raczej nie mam podpietych zadnych "wodotryskow"

jeden cdrom dysk i karta muzyczna...

zastanawiam sie nad tym bo grafa nie daje sygnalu na monitor...

tzn wiatraki kreca sie bardzo slabo mozna je spokojnie zatrzymac palcem i brak sygnalu na monitor...

zastanawiam sie czy to cos z karta czy poprostu za slabe prady dostaje bo na lini 12V mam 11,9V

na złaczu PCIE włozonym do karty miezyles?

a może płyta głowna nie obsluguje ci karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to licze ze to przez plyte... foxconn P9657AA-8EKRS2H z jednym PCIE

zamowilem asusa ASUS P5N-E SLI... moze na tej pojdzie chociaz tez jej nie ma w specyfikacji nVidii...:( w sumie czemu ta karta dziala tylko na niektorych plytach? jakos nikt nie napisal na stronie dlaczego tylko ktore mobo ja obsluguja z czego wiekszosc to "starocie" na nforce4

co do napiecia to tylko z biosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby 7950GX2 działał potrzebujesz płyty z obsługą SLI. Nie dziw się że ci nie działała w mobo z jednym PCI-E a co za tym idzie bez obsługi SLI :mur:

do 7950gx2 nie jest potrzebna plyta z SLI. wystarczy przewaznie update biosu.

http://www.nvidia.com/content/geforce_gx2_sbios/us.asp

lista jest tylko "pogladowa". odnosnie posiadaniej plyty trzeba sie udac na strone producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to licze ze to przez plyte... foxconn P9657AA-8EKRS2H z jednym PCIE

zamowilem asusa ASUS P5N-E SLI... moze na tej pojdzie chociaz tez jej nie ma w specyfikacji nVidii...:( w sumie czemu ta karta dziala tylko na niektorych plytach? jakos nikt nie napisal na stronie dlaczego tylko ktore mobo ja obsluguja z czego wiekszosc to "starocie" na nforce4

co do napiecia to tylko z biosu...

z tego co pisali na XS to na p5n-e nie dziala gx2

 

aha: NIE GX2 nie potrzebuje płyty ze SLI... Ona ma mostek sli miedzy 2ma kartami i chipset SLI na swoim pcb wewnetrznie. Po prostu ogolnie nie wszystkie plyty z PCIe x16 ja obsługuja

 

edit: co do wczesniejszych pytan o zasilacz .. ktos pytal..

no wiec dzis wzielem sie za mojego Anteca TP 550W

 

dobra zasilka ale miala standardowo nisko ustawiona linie 12v

z GX2 mialem na wszystkich molexach w stresie 11.98v a na tym który przez przejsciowke na PCIE byl podlaczony do karty 11.86v

dziwne to dla mnie wogole skoro mam tylko jedna linie w zasilaczu ...

no ale miernik chyba nie klamie

 

teraz podnioslem 12v i na molexach mam ogolnie w stresie 12.46 a na grafie 12.37. Moge spac spokojnie ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiec garafa poszla na ASUS P5N-E SLI nForce 650i SLI od reki...

na zasilce 450W

z wylaczonym sli ofcourse

czy ktos znalazl jakies opcje krecenia na sterach pod Viste?

swoja droga nawet temperatury nie wyswietla nie mowiac o tym zeby

pokazywalo czy np. uzywa obydwu kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiec garafa poszla na ASUS P5N-E SLI nForce 650i SLI od reki...

na zasilce 450W

z wylaczonym sli ofcourse

czy ktos znalazl jakies opcje krecenia na sterach pod Viste?

swoja droga nawet temperatury nie wyswietla nie mowiac o tym zeby

pokazywalo czy np. uzywa obydwu kart...

hmm mowisz ze smiga?

dobra wiadomosc .. bo zostane ze swoja Gx2 chyba jakis czas.

Ale wciaz nie wiem jaka plyte bede kupowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie 7950GX2 od Leadteka. Na początku jak ją usłyszałem to wpadłem w niezłe zdumienie z podowu wyjących wręcz wentylatorów. Jednak po instalacji sterowników karta jest cicha jak mysz pod miotłą.

 

Mam małe pytanko odnośnie trybu pracy karty. Po wejsciu w Everest ukazują mi się dwa urządzenia 7950GX2, kazdy jeden pracuje w trybie PCI-E 8x, co lacznie daje 16x. Czy jest to poprawne działanie karty, czy jednak kazdy pojedynczy układ powinien działac jako 16x?

 

Wygląda to tak: http://img88.imageshack.us/img88/544/gx2gh9.jpg

 

edit: jednak cos jest nie tak, zapuściłem 3d marka 2003 i wynik to 20000 punktów. Na 7900GTO mam prawie 30k <_< Co może być nie tak? Prosze o pomoc.

 

edit2: aha, jeszcze jedno, od razu po starcie komputera jest naliczanie pamięci karty. Mi nalicza tylko 512MB. Czy to poprawnie, czy powinno naliczyc 1024MB?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie 7950GX2 od Leadteka. Na początku jak ją usłyszałem to wpadłem w niezłe zdumienie z podowu wyjących wręcz wentylatorów. Jednak po instalacji sterowników karta jest cicha jak mysz pod miotłą.

 

Mam małe pytanko odnośnie trybu pracy karty. Po wejsciu w Everest ukazują mi się dwa urządzenia 7950GX2, kazdy jeden pracuje w trybie PCI-E 8x, co lacznie daje 16x. Czy jest to poprawne działanie karty, czy jednak kazdy pojedynczy układ powinien działac jako 16x?

 

Wygląda to tak: http://img88.imageshack.us/img88/544/gx2gh9.jpg

 

edit: jednak cos jest nie tak, zapuściłem 3d marka 2003 i wynik to 20000 punktów. Na 7900GTO mam prawie 30k <_< Co może być nie tak? Prosze o pomoc.

 

edit2: aha, jeszcze jedno, od razu po starcie komputera jest naliczanie pamięci karty. Mi nalicza tylko 512MB. Czy to poprawnie, czy powinno naliczyc 1024MB?

masz 2 karty po 512 kazda .. co z tego ze razem masz 1024 ..

przeciez te karty dzialaja razem w SLI wiec w pamieciach obu kart sa i tak wypelnione tymi samymi texturami bo redneruja one ta sama scene i to najczesciej AFR (czyli na zmiane klatki Alternate Frame Rendering)

 

co do X8 to tez wszystko ok .. po tak powinno byc .. kazda z 2 kart leci na x8

u mnie był ten zonk ze wlasnie czasem SLI nie zaskakiwalo pomogla mi jedna rzecz ... przelaczenie w tryb dual view i spowrotem w Dual GPU. Mozesz to zrobic w sterownikach albo jak ja przy pomocy Nvtray .. maly zgrabny programik mozez w nim wywołac MULTI-GPU APPLET i wlaczyc/wyłaczyc sli.

 

W grach czesto wystarczy zedytowac profil lub zmienic EXE i SLI fika bez problemu (R6: Vegas lub inne).

Do tego nadaje sie dobrze programik o nazwie nHancer.

Ogolnie wielkie to troche bydle, nie ma jak to schlodzic (TANIO!) wodą ale nadal calkiem wydajne .. wiec nie narzekam.

 

Moze Quada zrobimy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 2 karty po 512 kazda .. co z tego ze razem masz 1024 ..

przeciez te karty dzialaja razem w SLI wiec w pamieciach obu kart sa i tak wypelnione tymi samymi texturami bo redneruja one ta sama scene i to najczesciej AFR (czyli na zmiane klatki Alternate Frame Rendering)

 

co do X8 to tez wszystko ok .. po tak powinno byc .. kazda z 2 kart leci na x8

u mnie był ten zonk ze wlasnie czasem SLI nie zaskakiwalo pomogla mi jedna rzecz ... przelaczenie w tryb dual view i spowrotem w Dual GPU. Mozesz to zrobic w sterownikach albo jak ja przy pomocy Nvtray .. maly zgrabny programik mozez w nim wywołac MULTI-GPU APPLET i wlaczyc/wyłaczyc sli.

 

W grach czesto wystarczy zedytowac profil lub zmienic EXE i SLI fika bez problemu (R6: Vegas lub inne).

Do tego nadaje sie dobrze programik o nazwie nHancer.

Ogolnie wielkie to troche bydle, nie ma jak to schlodzic (TANIO!) wodą ale nadal calkiem wydajne .. wiec nie narzekam.

 

Moze Quada zrobimy? :P

Ok, juz wszystko śmiga normalnie. Tylko nie wiem czemu nie działa mi ten nowy nVidia Control Panel... moze jakieś pomysły? ;)

 

Fak faktem karta duża, z chłodzeniem nie jest tak źle, tylko faktycznie przydalo by sie coś cichszego (bo w 3D troche wentylki przyspieszają).

 

Co do Quada zawsze sie mozna umowic w jakis wolny czas i pobenchowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz wszystko śmiga normalnie. Tylko nie wiem czemu nie działa mi ten nowy nVidia Control Panel... moze jakieś pomysły? ;)

 

Fak faktem karta duża, z chłodzeniem nie jest tak źle, tylko faktycznie przydalo by sie coś cichszego (bo w 3D troche wentylki przyspieszają).

 

Co do Quada zawsze sie mozna umowic w jakis wolny czas i pobenchowac ;)

control panel z nvidii moglby dla mnie nie istniec .. wszystko robie Riva tunerem i nvtray ...

 

na quada sie mozemy keidys zgadac jak bedzie wolny czas .. moja robi jakos 580/750 czy cos kolo tego ....

btw.. ile dales za karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam inne pytanie - czy któryś z was podłączał tą karte do telewizora a HDMI? - przez złącze DVI --->> HDMI?- ja właśnie się staram to zrobić ale cały czas "brak sygnału". Telewizor to Samsung LE26R71B. NO i nie wiem czy to wina karty czy ustawień telewizora

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

control panel z nvidii moglby dla mnie nie istniec .. wszystko robie Riva tunerem i nvtray ...

 

na quada sie mozemy keidys zgadac jak bedzie wolny czas .. moja robi jakos 580/750 czy cos kolo tego ....

btw.. ile dales za karte?

Nie ma sprawy, dogadamy sie jeszcze. Ja narazie zapodałem lekkie takty, czyli 600/700, wyzej nie mialem czasu probowac ;)

Za karte dałem 890zł. Pełen komplet na gwarancji, Winfast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, do sprawy podszedłem od strony ekonomicznej - QSLI już miałem, nic to dla mnie nowego, a na moim drugim PC gram bardzo rzadko więc stwierdziłem, że skoro jest okazja - to zamienie kartę na inną, i w ciągu kilku następnych dni wepchnę tam G80/320, które choć nie szybsze, to po jakimś czasie będzie zapewne ekonomiczniejsze w dalszej odsprzedaży niż 7950GX2.

 

Inną kwestią są stery pod Viste które jak doczytałem bardzo słabo radzą sobi z QSLI, niestety. Ostatnie które dobrze fruwały to 91.45, potem już tylko źle/gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie robis quada? :P

oczywiscie ze zrobie ;) razem z Toba.

 

Co dografy to powiem tak ze wydajnosc jest znakomita, z reszta 7900GTO był dla mnie az na wyrost wystarczajacy, bo gram raz na miesiac. A jak wiadomo GX2 bardzo potaniały, wiec chwiciłem okazję, a GTO wystawiłem na Allegro, bo jeszcze w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem z moim gx'em firma winfast...

 

grzeje sie cholernie... w spoczynku okolo 60 C w stresie ponad 70

 

nie wiem jak temu zaradzic.. na calej karcie wszystko az parzy...

 

a wentyle zalaczaja sie dopiero w grach...

 

Gry sie zawieszaja.. spokojnie moge pograc tylko w CSS... a WoW. stalker, TDU, czy inne poprostu sie zwieszja...

 

czasem sie odwiesza i wyskoczy jakis blad nv4 display czy cos takego a czasem zwis na dobre...

 

dodatkowy nawiew w postaci 120mm i 80 mm nic nie pomaga ...

 

moze jak bym ustawil zeby caly czas sie krecily na fulla to to cos pomoze ?

 

moze ktos mial i poradzil sobie z tym problemem ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Dandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

a dlaczego mas zustawione tak ze zalaczja sie w grach? powinny chodzic non stop. chyba, ze czegonie zrozumialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...