Skocz do zawartości
mendelmax

Dość Wojny Z Kodekami!

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, wybaczcie trywializm pytnia, ale już załamuję ręce. Problem jest następującej treści- chcę sobie kompresować filmy do DivX. Mam nawet o dziwo oryginalny Ulead Video Studio. ;) Ale ciągle brakuje mi kodeków, żeby można to było ładnie upakować. Zawsze coś się wiesza itd. Denerwuje mnie też, że co chwile komp nie może odtwożyć jakiegoś filmiku. Wszystkie dotychczasowe paczki kodeków robią mi na kompie spustoszenie. Właśnie przed chwilą skończyłem formatować kompa po zastosowaniu ACE Media Codec Pro, czy jak to tam się dziadostwo znało.

Niniejszym proszę o poradę, na temat jakiejś kodek-paczki, która spełni poniższe wymagania:

-będzie odtważała większość obecnie popularnych formatów (czyli zapewne po prostu ffdshow czy coś takiego)

-będzie w stanie użyczyć Ulead'owi kodera, żebym mógł spakować film na zadaną wielkość (czytaj wielokrotności 700 MB ;) ). Nie musi być masy opcji do wyboru, wystarczyłby Xvid albo DivX, najlepiej oba

-da się zdezinstalować bez rozsypywania całego systemu, bo na trzeci format w dwa dni nie mam ochoty ;)

-nie będzie w sobie zawierał setki różnych, niepotrzebnych odtważaczy (najlepiej jakby po prostu tylko użyczył kodeki Windows Media Playerowi, ale to już nie jest 100% konieczne)

Dzięki z góry za rady, bo to chyba jedyne forum gdzie można znaleźć rzeczową poradę na takie tematy :cry: Jeszcze raz przepraszam za gupie pytanei, ale juz naprawdę sobie nie umiem dać z tym cholerstwem rady, a walczę z tym już z pół roku...

edit: Dodam, że nawet jeśli taka paczka byłaby naprawdę dobra to może być to płatne, byle w rozsądnej cenie...

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ja do ogladania uzywam FFDShow, a do kompresowania standardowego DivX i xVid - wersje podstawowe, bez wodotryskow. Z Twym Uleadem powinno to dzialac jak laleczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga wystarczy ci sam FFDshow by odtwarzac i encodowac filmy do multum formatow (w tym najpopularniejsze - DivX, Xvid, H264)

Ale jest trosze ciezki w konfiguracji.

Najlatwiejszy w obsludze jest Divx.

 

A jak juz chcesz kolejnosc to FFDshow potem Xvid/DivX.

Zreszta zawsze po instalacji mozesz w FFDshow ustawic z jakeigo decodera ma kozystac przy odtwarzaniu. (Libavcodec, czy Xvid/DivX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, czyli on też się nada? No to w takim razie ok, obstanę przy samym ffd. Z konfiguracją jakoś sobie poradzę, najwyżej będę truł na forum ;)

Dzięki za porady, instaluję ffd. A jak coś będzie nie tak, to.... zamarudzę tu na śmierć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę za późno ;) Czemu ta opcja służy?

Teraz tak- zainstalowałem FFD i XviD, bo oba obsługują w zasadzie wszystkie potrzebne formaty, z tym, że XviD jest prostszy, więc dla prostoy może być. Ale znowu mam problemy. Otóż nie wiedzieć czemu jak mu daję "two pass" i ustawiam rozmiar na np. 1 MB (malutki filmik, w mpg ma 5 mega) to cholibka uparcie twoży plik 4.75 MB. Co ja robię nie tak? Może mi ktoś krótko opisać jak to ma być ustawione?

Ja robię to tak (na przykłądzie XviD'a)

ustawiam 1st pass, robi się filmik, ekran cały czarny. Czyli chyba tak,jak być powinno. Potem wrzucam 2nd pass, i niestety znowu ekran czarny a wielkość pliku taka sama :( Ręce mi opadają a filmik miał być na dziś zrobiony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam K-lite mega codec pack nie zdarzylo mi sie bym nie mogl odtworzyc jakiegos filmu a i kompresowac moge bez zadnego problemu. Spustoszenia nie robi bo sie odinstalowuje bez zadnych problemow. Zreszta przy instalacji moza sobie wybrac co zainstalowac co do jednego kodeka/filtru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-lite to taki badziew jakich malo. Po co ci tyle najrozniejszych encoderow i decoderow?? Jak moze uzywasz gora 2.

FFDshow dzieki jednemu plikowi (Libavcodec - nie licze juz reszte) Potrafi odtwarzac i encodowac do wielu. Jak wielu? Obrazki ponizej przedstawiaja do ilu. (2 obrazek to sekcja Mpeg4)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

@mendelmax

Wejdz do konfiguracji encodera.

W "encoding type" ustaw Twopass - 1st pass

i kliknij na more i ustaw gdzie ma byc zapisywany plik "stats" (co do dziobkow - 1 odznaczony, 2 zaznaczony)

Po takim ustawieniu zencoduj film. Bedzie to trwalo bardzo krodko.

Nastepnie ponownie wejdz w ustawienia encodera i wybierz Twopass - 2nd pass.

Klikasz more i podajesz gdzie jest plik stats (wybierasz go)

Nastepnie wybierasz docelowy rozmiar/bitrate.

I kodujesz film. (2 przebieg trwa dluzej)

 

Oczywiscie jest to schemat nas szybko. Odpowiednie ustawienia wymagaja prob i bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do konfiguracji encodera.

W "encoding type" ustaw Twopass - 1st pass

i kliknij na more i ustaw gdzie ma byc zapisywany plik "stats" (co do dziobkow - 1 odznaczony, 2 zaznaczony)

Po takim ustawieniu zencoduj film. Bedzie to trwalo bardzo krodko.

Nastepnie ponownie wejdz w ustawienia encodera i wybierz Twopass - 2nd pass.

Klikasz more i podajesz gdzie jest plik stats (wybierasz go)

Nastepnie wybierasz docelowy rozmiar/bitrate.

I kodujesz film. (2 przebieg trwa dluzej)

 

Oczywiscie jest to schemat nas szybko. Odpowiednie ustawienia wymagaja prob i bledow.

Robiłem dokładnie tak, i nic- czarny ekran. Może to sprawka tego Ulead'a? Bo to kuźwa jest niemożliwe aż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talib666

powiedz mi po co Ci tyle kodekow i enkoderow.. a uzywasz i tak tylko pewnie divx, xvid, ac3... instalowanie codecpackow to sadomasochizm... cos sie pozniej zwali to czeka Cie tylko reinstalacja systemu... instalatory codecpackow nie usuwaja wszystkiego czego instaluja.. ffdshow nie robia takich problemow poniewaz to filtry.. ktore poprostu mozna wylaczyc.. odradzam instalowanie JAKICH KOLWIEK CODECPACKOW... sam ffdshow + quicktime alternative i real alternative starcza do domowego uzytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z codecpackow toleruje tylko CCCP - i tylko dlatego, ze jest to w zasadzie ffdshow + filtr do napisow + Haali Splitter i calosc jest zrobiona z glowa. Do tego Real Alternative (quicktime'a moge sobie odtwarzac w VLC bez kodekow) i gra orkiestra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talib666

powiedz mi po co Ci tyle kodekow i enkoderow.. a uzywasz i tak tylko pewnie divx, xvid, ac3... instalowanie codecpackow to sadomasochizm... cos sie pozniej zwali to czeka Cie tylko reinstalacja systemu... instalatory codecpackow nie usuwaja wszystkiego czego instaluja.. ffdshow nie robia takich problemow poniewaz to filtry.. ktore poprostu mozna wylaczyc.. odradzam instalowanie JAKICH KOLWIEK CODECPACKOW... sam ffdshow + quicktime alternative i real alternative starcza do domowego uzytku

 

po co? bo wiem poprostu ,ze odpale wszystko.wczesniej uzywałem roznistych kodekow i nie zawsze filmy chodziły (brak dzwieku lub dzwiek bez obrazu a nawet wogole nic nie odpalało) i od dobrego roku a moze i wiecej uzuwam mega packa i nie mam problemow z filmami ani ze stabilnoscia sytemu przez np.codepacki jak napisałes...system przeinstalowalem kilka dni temu pierwszy raz od lipca '05 z mojej winy bo cos namieszalem z kontem uzytkownika :-|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie po odistalowaniu FFD i XviDa i zainstalowaniu ich ponownie nie działa już nic. Przy pierwszym przejściu w ffd pojawia się komunikat "Codec diver error or frame size not supported" i po zabawi. Mam to gdzieś, nie wiem o co biega, ale to nie chce chodzić. Zbliża się format drugiego kompa, to wtedy sobie spokojnie poeksperymentuje a jak juz znajdę odpowiedniego kodeka to sformatuję laptoka i wtedy będzie śmigać jak należy... Bo cholera tracę siły.. Chyba, że ktoś będzie tak dobry i powie mi, co zrobić, żeby przywrócić FFD sprawność....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię tak:

na czysty system

najnowszy ffdshow i AC3filter - absolutnie najlepsze kodeki

do kompresji osobno kodek xvid

real alternative i quicktimealternative

i starszy allplayer

 

i gra muzyka,

(a w kodekach i divx trochę siedzę - filmy dvd ripowałem już w czasach P3 i durona:) bylo takie ustrojstwo nazywało się FlaskMpeg, pierwsze kodeki divx 3.11 pamięta ktoś?

Joanna D'Arc kodowala się 15h na moim D700 a przy napisach końcowych już to wyłączyli prąd... Myślałem że mnie szlag trafi ... :)

 

filmy kompresuję pod ulead albo tmpegenc albo virtualdub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jzu bylo napisane.

Odinstalowac wszystkie kodeki i przeczyscic rejestr.

Bardzo przydatnym narzedziem jest RadLight FilterManager.

Co to konkretnie dajw?

Jakieś programy do czyszczenia rejestru możecie polecić? Najlepiej łatwe do zassania z netu ;)

Muszę cos wykombinować bo szału dostaję. Nie jestem informatykiem, ale też nigdy nie miałem żadnych z kompami problemów, mimo że różne cuda robiłem. Jedynie z tymi kodekami nie umiem dojść do ładu :mur:

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na http://cccp-project.net i sciagnij CCCP Insurgent. Program ten sluzy do wyrejestrowywania kodekow z systemu. Odinstaluj wszystko, skorzystaj z Insurgenta i zainstaluj samo ffdshow.

 

AC3Filter wbrew pozorom jest zbedny, ffdshow ma wszystkie te same funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odinstalowałem wszystko- Ulead'a, FFD, XviD. Następnie przeskanowałem rejestr trzema programami, nie wykazał żadnych błędów. Wtedy dopiero ściągnąłem tego CCCP Insurgenta. Nie wykazał w tej liście nic szczególnego, tzn. nic z FFD lub Xvid czy DivX w nazwie. Zainstalowałem na nowo FFD, Uleada i problem ten sam. Wniosek taki, że znowu czeka mnie format, bo ja MUSZĘ mieć możliwość kompresowania tych filmów- muszę zrobić filmy linii produkcyjnych w kilku fabrykach a następnie to skompresować. Mam czas do końca czerwca żeby to zrobić a już sam nie wiem jak sobie z tym poradzic.

Dodam, że na obu kompach problem wygląda identycznie. Ponieważ mam na nich niemal te same programy, to może coś po prostu z tym FFD koliduje? Bo nie wierzę po prostu, że wina leży w mej niewiedzy- robiłem wszystko dokladnie tak, jak powinno być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na samym FFDShow oglądam filmy i kompresowałem również samym ff... przy użyciu programu VirtualDub.

Ale warunek był jeden: żadnych kodeków wcześniej nie instalowałem !! Ponoć lubią czasem kolidować ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffdshow ma funkcję jak AC3-filter ale zdarza się czasem, że ffdshow audio wchodzi w konflikty z innymi progami. vide - oblivion. Dlatego ffdshow audio mam wylaczone i robit to ac3filter.

Nie lepszym rozwiązaniem jest wyłączyć ffdshow dla takiego Obliviona?

 

Od dłuższego czasu jadę na CCCP i jestem bardzo zadowolony. Nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...