Skocz do zawartości
GordonInc

Asus A3h-5012h Czy Fujitsu Amilo Pro V2085 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem dwa laptopy, które byłyby dla mnie odpowiednie, ale muszę się na jeden z nich (lub inny) zdecydować, a wybór dość trudny. Muszę się zmieścić w 3400zł.

 

1. ASUS A3H-5012H

2. Fujitsu Amilo Pro V2085

 

A więc, najważniejsze zalety i wady pierwszego:

Zalety:

- System operacyjny w zestawie, choć zapewne w formie zrzutu partycji FAT32 ( :mur: )

- karta grafiki z oddzielną pamięcia?

- międzynarodowa gwarancja

- torba i mysz w zestawie

Wady:

- marna matryca

- Fn w miejscu Ctrl

 

Drugi (Fujitsu):

Zalety:

- Centrino

- długi czas pracy (głownie zapewne dzięki procesorowi; dłuższy od ASUSA przypuszczalnie o 45min/1h)

Wady:

- grafika ze współdzieloną pamięcią?

 

Tyle wiem.

Teraz tak. Potrzebny mi laptop głównie do pracy (jestem studentem informatyki). Liczy się czas pracy, WiFi, moc, musi być min 512MB, przy czym chciałbym mieć na wszelki wypadek jeden wolny slot, nagrywarka DVD mile widziana, gwarancja i cena.

Gwarancja? Najprawdopodoniej wyjadę do Anglii za kilka miesięcy. Wolałbym poradzić sobie szybko, gdyby coś się stało. Dlatego sposobała mi się w ASUSie gwarancja międzynarodowa. Poza tym liczy się także fakt, że nie bardzo lubię wysyłać sprzęt. Zawsze lepiej go po prostu oddać tam gdzie się go kupiło, dlatego zakup przez Internet trochę mnie irytuje, ale jest ZNACZNIE taniej.

 

Tak czy siak. Ktoś coś by mi powiedział może ciekawego? [Zanim nie będzie za późno i kupię jakieś badziewie]

 

PS. Potrzebuję czegoś cichego. Bo niby jak się skupić nad pisaniem programu przy huczącym wiatraczku. ASUS podobno potrafi przyhałasować, ale nie wiem jak z Fujitsu.

Edytowane przez GordonInc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Laptop ogólnie jest czarny, a wierzchnia klapa jest srebrna.

2. Centrino spisuje się całkiem nieźle.

3. Kupa problemów ze sterownikami. Sporo by o tym pisać. Zainstalowanie wszystkiego (a właściwie prawie) zajęło mi na pewno więcej niż dzień. Sporo musiałem się także naszukać po necie.

4. Grafa nie jest zła (jak na lapa), bo można nawet sobie pograć i wyniki ma nie takie znowu straszne.

5. Nie posiada pamięci video! Wykorzystuje RAM.

6. Bateria przy pomyślnych wiatrach wytrzymuje ponad 3 godziny, ale standardowo nie nastawiałbym się na więcej jak 2,5.

7. Mój napęd optyczny pojedzie do serwisu. Nagrywa wszystko, ale już nie czyta nagranych przez siebie CD-RW i DVD+RW (nie tylko zresztą on), nie wiem jak z DoubleLayer.

8. Posiada plastikowe delikatne zatrzaski zamknięcia i bardzo niewygodnie się go otwiera.

 

Szczerze nie wiem czy bym polecił - po tych wszystkich perypetiach. Zapewne nie.

 

Jakby komuś zależało na dalszych szczegółach lub zdjęciach, to da się załatwić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co uwazasz za najlepszy wybór ;) ?

Przypuszczam, że dobry HP. Wszyscy moi znajomi polecają (oprócz tego, który pracował w serwisie ;-) ).

 

A takie pytanie : czemu go wybrales skoro to takie badziewie jak piszesz??

To nie jest badziewie. Po prostu potrafi robić problemy. Powoli do tego przywykam.

Kupiłem to, bo za te pieniądze nie kupiłbym HP z Centrino, a bardzo mi na tym zależało.

Na necie nie zlalazłem przed zakupem nadto wielu opinii. Sprzęt dopiero co wszedł na Polski rynek.

Po prostu zaryzykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniasz jakosc i wytrzymalosc - sciera sie kolor? jak klawiatura? zdarta? ;)

 

no nie wiem czy asus by go zadowolil - rozmawialem z gosciem co mial 3 mce asusa i tak samo powycierany jak acer - wszystkie te srebrne sie tak scieraja - musi byc metal i tyle ;)

Edytowane przez kamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniasz jakosc i wytrzymalosc - sciera sie kolor? jak klawiatura? zdarta? ;)

 

no nie wiem czy asus by go zadowolil - rozmawialem z gosciem co mial 3 mce asusa i tak samo powycierany jak acer - wszystkie te srebrne sie tak scieraja - musi byc metal i tyle ;)

akurat nie chodziło mi o to bo w mojej recce sam jako najwiekszy minus zaznaczylem slaby lakier bo tez po niecalych 3 miesiacach górna klapa to masakra no ale cóż bywa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniasz jakosc i wytrzymalosc - sciera sie kolor? jak klawiatura? zdarta? ;)

Jakość to pojęcie bardzo względne. Ogólnie na razie nie mam co narzekać. Nie wiem co mogę zaliczyć pod tym pojęciem. Jeśli można tu mówić o tym jak 'chodzą' klawisze czy jak 'trzymają się' zawiasy monitora, to wszystko jest jak na razie w najlepszym porządku.

Z klawiszy kolor jak na razie ściera się w taki sam sposób co na mojej klawiaturze Logitecha, więc nie widzę póki co powodów do obaw. Długo go nie mam, ale nie sądzę, żeby napisy się starły.

W kwestii ścierania się kolorów obudowy (klapa wierzhnia jest szara) to do tej pory nie zdjąłem z niego folii ochronnej, która zresztą wszystkiego nie zakrywa. Na razie żadnych przetarć nie widać, choć i nie było sytuacji, od których miałyby się pokazać....

Propos wytrzymałości to nie wiem o czym pisać, gdyż nie rzucam nim na ziemię ani nie podróżuję z nim po górach ;-)

Wierzchnia klapa wydaje się być za miękka jak na monitor pod nią. Mam nadzieję, że tak się nie okaże....

 

Mały dopisek o karcie dźwiękowej.

Zauważyłem, że tak jak w przypadku karty PCI Sound Blaster 4.1 digital w moim komputerze stacjonarnym, w laptopie także występuje problem nieprawidłowego wystartowania sprzętu. Chodzi o to, że czasami po uruchomieniu komputera nie ma dźwięku. Na PC nie ma problemu - po prostu wyłączam i włączam kartę dźwiękową. Niestety na laptopie to nie pomaga - muszę go restartować. Niestety o ile na PC zdarza mi się to wyjątkowo sporadycznie (raz na miesiąc), to na lapie znacznie częściej (raz na tydzień, a jak się czesto włącza i wyłącza to i ze dwa razy dziennie).

Ciekawe czy to nie może być wina Windows....., bo na tym systemie pracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...