Skocz do zawartości
qbis0

Jak Zrobić Zeby Laptop Chodził Ciszej Na Zasilaniu Ac

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to ze jak podłaączę zasilanie AC i wyjme baterie to laptop chodzi dość głosno, a chciałbym przez noc sciągać jakieś dane. Probowałem jakims programem ale nic to nie dalo. Help moj lapek to Gateway M680 Centrino 1.73 x700 80HDD 512 Dual ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Jeżeli jeszcze nie masz - to sciągnij sobie program Centrino Hardware Control...

Obniż napięcia procka, włącz opcję "dynamic switching"...

Niższe napięcia na procu + dynamiczna zmiana częstotliwości zegara = niższa temperatura = cichszy laps...

 

Ewentualnie możesz postawić lapsa na jakimś podwyższeniu - np. książki tak, żeby była możliwa lepsza cyrkulacja powietrza pod lapciakiem, w związku z czym będzie się mniej grzał... ( na logikę powinno tak właśnie być, jak to jest w praktyce - nie wiem, nie sprawdzałem )...

 

Możesz również odkręcić przykrywkę, pod którą znajduje się procek w celu zapewnienia jeszcze lepszej wentylacji...

 

Ostatecznie zmiana pasty termoprzewodzącej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O obnizaniu napieć to poczytaj na forum jet tego sporo, ale powiem ze PM740 przy mnizniku x6 smiga ładnie na 0,7V, a do sciagania to daj na minumum grafe ok 100 MHz i bedzie chlodniej. Ptrzy okazji sprawdz sobie temp procka, dysku itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dynamic switching jest raczej zbedne, proca sie ustawia na sztywno jak najnizej z jak najnizszym stabilnym v-core. Grafa na 100mhz memki na 100mhz i mozna postawic lapa zeczywiscie na ksiazkach, cos na zasadzie samochodu na kanale, wtedy cyrkulacja powietrza lepsza. Sciaganie plastikow to juz przesada moim zdaniem.

U mnie bez zsatawnia na ksiazkach lapek jest bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak tylk ja choc mam grafe 100/100 to na baterii wszystko ładnie cichutko śmiga, ale od racu jak podłącze AC to zaczyna wyć a poverplay mam włączony probowalem notebook hardware monitor ale to nic mi nie daje cały czs cooler chodzi tak samo głośno tylko na baterii idzie cichutko a ja chcę zeby na AC tez bylo cicho...:( Help!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie nie mam takiej opcji:(

Jeszcze raz proszę o pomoc czy istnieje do laptopów GATEWAY jaki kolwiek program do monitoringu obrotów na coolerach bo za nic nie mogę sobie poradzić z moim problemem. Na zasilaniu AC wiatraczek od procesora zachowuje się normalnie czyli jeśli temp się podnosi zaczyna kręcić się szybciej, ale drugi radiator który też się kręci wogóle na to ne reaguje. Cały czs wyje. Patrzałem na wszystko zmieniłem taktowanie na grafice tj. x700 na 100/100 i dalej to samo. Już nawet odłączyłem ten cooler jednak lapek się pluje, że mu drugi cooler nie działa i system nie wstaje. Ludzie pomocy programy typu nhc nie działają trzeba coś do zmiany obrotów na drugim coolerze.

help !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...